Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Planetary 2: Čtvrtý muž Planetary 2: Čtvrtý muž Warren Ellis

Už jsem si asi navykla, protože tenhle díl byl o milion procent lepší a dokonalejší. Škoda, že zatím není možné zjistit, jestli je každý další díl lepší a lepší.

20.02.2017 5 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Prostě krátké povídky ze Sandmanovského světa. Použití "prostě" se hodí. Přestože dobré, na mě krátké, což bylo za mě mínus (přesto skousnutelné). Proto dávám míň (to je problém můj, ne knihy :(...)

19.02.2017 4 z 5

Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Warren Ellis

Ze začátku slibné a celkem zajímavé. Jenže každý příběh se rozjede a na tom malém prostoru jede a ejhle, už je konec. Cože? Konec? Jinak kresba velice dobrá a jsem opravdu zvědavá, co přinese další díl.

19.02.2017 4 z 5

Syn člověka Syn člověka Garth Ennis

V tomhle mistrovském dílku jsem dostala všechno, co jsem očekávala. Bylo to brutální, sprostý, nekorektní, ale na druhou stranu nádherný. V podstatě všechno co očekávám od Ennise. Navíc jsem se v jednom kuse smála (i v situacích, kdy bych neměla) a celý příběh byl jednoduše eňoňuňo.

17.02.2017 5 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Asi budu plácat o něčem jiném, ale slibuju, že se dostanu i k Sandmanovi. Jsem teprve u druhého dílu, ale mě se líbí tahle kresba. Viděla jsem pouze pár obrázků z barevné verze dílu prvního. A černobílo mi do téhle série sedí víc. Asi jako u Bažináče, který se mi barevný nelíbil. Mě by to přišlo jako číst jinou knihu.
No, a teď něco k Domečku. Že mě kresba baví je evidentní. Příběh byl pohlcující. Vtáhnul a na konci nastala deprese a touha po dalším dílu. Ale dnes už ne, protože zítra nemám čas, abych šla do knihovny pro díl čtvrtý. Musím si to dávkovat pomalu.

17.02.2017 5 z 5

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Rychlík do Země Sandmana měl pekelné zpoždění, ale nakonec dojel i do mojí stanice. A že se to čekání vyplatilo! (Ale na další díl co nejdřív!) Smekám nad vším. Příběhem, genialitou, myšlenkou toho všeho, kresbou. Tohle sice vezme dech, ale na oplátku zanechá mnohem víc, takže četba stojí za to.

16.02.2017 5 z 5

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Už dlouho dobu jsem nečetla komiks, který by mi dal tolik věcí na škále emocí. Bylo to sci-fi jako prase a celá představa téhle společnosti byla tak reálná, že bych byla schopná jí uvěřit. Všechny ty myšlenky nějak dávaly smysl. Kresba byla luxusní. Zírala jsem. Polovinu knihy jsem se třískala. Za všechny scéna z galerie. No nejsou ty rádoby znalci umění prostě vtipný?! Teda trapný, eh, pardon. Ale asi jsem četla jinou knihu, něž všichni místní stěžovatelé. Konec byl totiž dobrej. ---ZAČÁTEK SPOILERU--- Ono pokaždé nejde o závěrečnou řežbu, ale o to co ji předcházelo. A v tomhle příběhu by to celý vyznění zabilo. Navíc, já strašně ráda přemýšlim po dočtetení ve smyslu "jak to bylo potom" a tenhle konec byl pro mojí fantazii blahem. Ale každej to má jinak. Já zrovna takhle. ---KONEC SPOILERU--

15.02.2017 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Tohle nebylo jenom prohlížení obrázků. Tohle bylo mistrovské dílo, které mě ve výsledku neskutečně emočně vyšťavilo. Klidně bych i těch pár vět úplně vyhodila. Jako zbytečné.

13.02.2017 5 z 5

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

S hodnocením podobných příběhů mám problém. Hlavně mi vadí, že vůbec měly půdu pro svůj vznik. Protože tohle není pohoda a už vůbec to není pohodové čtení.
Přesto. Silný příběh, který by byl shozen, pokud by byla použita jiná kresba.

13.02.2017 5 z 5

Black Widow Black Widow Stan Lee

Opravdu, opravdu, opravdu jednoznačně famózní! Mám ráda každou "fázi" Nataši (mě berou silný ženský hrdinky, jiného zase že u toho dobře vypadají...). První část mě vyloženě pobavila (víc se Spider-manem, kterého nemusím, ale tady jsem ho dávala). Druhá část. Ach, jak já mám ráda tenhle styl (jak v knihách, tak filmech). Tak kolem a kolem vzato, sečteno podtrženo, diky kombinaci příběhu a kresby, klenot.

10.02.2017 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Po přečtení anotace jsem si myslela, že kniha bude o něčem trochu jiném. A taky mě zarazil počet stran. Ale je to Jennifer, takže je hodnocení jasné. Vadilo mi, že se něco začalo dít až na posledních sto stranách. Autorka má talent na popsání charakterů "předtím se něco stalo" a potom s tím umí pracovat. Proto mě zarazilo, že prvních 300 stran byla prostě těžká romantika. Na to jsem dnes (přečteno za jedno odpoledne jako všechny její knihy) skutečně neměla náladu, ale...Jennifer. Ve výsledku jsem dostala jinou knihu, než jsem očekávala, ale i tak jsem si to užila.

08.02.2017 5 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Skvělé čtení na dovolenou? Souhlasím. K vodě za situace, kdy mám už celou knihovnu přečtenou, a nic jiného nezbyde. Možná bych ale nebyla nadšená ani v tom létě a raději znuděně koukala do slunce. Nevadí mi, když nesnáším hlavní hrdinku. Vadí mi, když nesnáším děj knihy, kde se ona hrdinka vyskytuje. Což byl případ téhle knihy.

06.02.2017 2 z 5

Proces (komiks) Proces (komiks) David Zane Mairowitz

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na kresbu. Na mě místy nepřehledné kvůli jednomu odstínu černé a ne různým odstínů, ale chápu, má to působit depresivně, což účel splnilo. Načíst Kafku mám teprve v plánu, takže tohle beru jako vhodný start.

04.02.2017 5 z 5

Nitro těžkne glycerínem Nitro těžkne glycerínem Štěpán Kopřiva

Naprosto dokonalá jízda. Ke konci mi ani nevadilo, že ubylo textu, protože ta kresba (pardon, geniální vizuální obrazy) byla jednoduše nádherná a já si jí užívala. Jo, mohlo to mít o pár stran víc, ale na nic si nestěžuji.

04.02.2017 5 z 5

Válečné jizvy Válečné jizvy Chris Yost

Připojím se k menšině, protože mě se to vážně líbilo. Mě nevadí vytvoření postavy juniora, protože ta cesta byla nevyhnutelná a v tomhle příběhu přirozená. Ohýbání kvůli filmům? Bite me! Zajímalo by mě, co se stane, jestli (až) začne vycházet novej Shield s Coulsonem. To bude taky taková mela a nevole? Kapitán Amerika taky nebyl jenom jeden člověk. Jde o ten symbol. Tak holt je černej, aby to lidem bylo příjemnější. To je toho...

03.02.2017 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Málo knížek si se mnou takhle užilo. V průběhu času jsem zkoušela číst již několikrát (třikrát, čtyřikrát?) a vždy ode mě dostala další šanci kvůli autorce. Překvapivě jsem film zhltla, a když jsem moc nepřemýšlela, tak uznávám, že to bylo vlastně dobrý. Tak kde byl zakopaný pes? To jsem se zeptala sama sebe po dočtení, protože tentokrát se to povedlo. Vlastně víc než povedlo a nebudu skrývat svoje nadšení. Rose je sympoška dost na to, aby vyrovnala kňouravavou Lissu, takže to nějak dohromady funguje. Jo a jasně, ještě ten chlápek, kterej je tak úplně super, že kdyby kniha zase tak super nebyla, kvůli němu čtete druhý díl. Takže za mě perfektně vyvážené ingredience. Jo, není to žádnej Dostojevskij, ale i tak dávám pět, protože kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Bavila jsem se.

02.02.2017 5 z 5

Green Lantern: Tajemství původu Green Lantern: Tajemství původu Geoff Johns

Koukám, koukám, že jsem původní vydání pouze hodnotila, tak okomentuji zde.

Číst znovu s odstupem času bylo osvěžující a mnohem příjemnější. Jedno ale zůstalo od minula stejné. Prostě se mi to líbilo. Celý. Od začátku do konce. Jsem ráda, že mám konečně doma.

01.02.2017 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

1. Jít tehdy do kina byla náhoda a já neveděla, že Na hraně zítřka je podle předlohy (natož takovéhle). Což vede k bodu dva.
2. Moje první manga.
Kniha byla skutečně dobrá, ale pravdou je, že jsem si tak do poloviny zvykala na čtení. Možná umím psát, možná vím, jak se drží tužka v ruce, ale kdyby mi někdo jako pravákovi usekl ruku, dal propisku a řekl: piš!, tak jsem ztracená, přestože veškeré předpoklady k psaní mám. Takže bylo dobře, že jsem zhruba věděla, co čekat v ději, protože jinak by mě ta napřirozenost čtení odradila. Ale zvykla jsem si, za což jsem moc ráda.

31.01.2017 5 z 5

Šílený Šílený Gregg Hurwitz

Začínám si myslet, že kvalitu jednotlivých dílů téhle série určují záporáci. Takže verdikt: záporák opět pomohl, abych hodnotila víc.

28.01.2017 5 z 5

X-Men X-Men Chris Claremont

S komiksovými X-Meny nemám moc zkušeností a knihu jsem původně v plánu ke koupi neměla. Ale když jsem zjistila, že tady bude mít Jean dost prostoru, neváhala jsem. Mám její postavu moc ráda. Sice je to děsná vztahovka, ale co už. Ale padne tam to: jednou budeš mnohem víc. Bavilo mě skákání v ději a prostě celý ten začátek. Jestli chceme přežít, tak jenom jako tým!
Druhá část už měla děj. Jo, a taky neměla žádnou chybu. Skvost! Postavím šťastně do knihovny.

28.01.2017 5 z 5