Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Cerveny vrch jsem jeste necetla, takze jsem byla zvedava, jak vypada i jiny zanr v podani tehle autorky. No, moc rozdilu tam nebylo.

Jared je klasika. Hezky, mily, vzdy tam, kde ho je treba, zahadny a potom hodi tu bombu o tom, kdo je.
Nina je jeste vetsi klasika. Vsechno kazim, nikdo me nechce (ale kdo jsou potom ty dva manici, co o ni usilujou?!), vsichni mi lzou, ale to nevadi. Stve me, ze mi lze ON!
Ryan je...nezbytna postava, ktera tam musi byt. Sice si celou dobu rikate, ze by ta holka musela byt fakt blba, kdyby si ho vybrala, ale akceptujete jeho pritomnost, protoze v kazde knize musi byt alepon jeden debilni kteten, co leze na nervy. Ale Nina si za to vlastne muze sama.
Potom par trhlych kamaradu. Cim vic hlasu rika, ze tohle je nezdravi vztah, tim lepsi.

V knize se prekvapive dlouho nic nedelo. Byla jsem skoro v polovine a cekala cokoliv. To by mi zase tolik nevadilo, protoze do te poloviny se resily jenom vztahy, vztahy a vztahy. Jamie psat umi, takze ok. Prekvapilo le, ze zacatek byl tak rychly a ja myslela, ze se to udrzi. Jenze potom se dej zpomali a je to jenom o tech pocitech. Ta nadprirozena esence zmizi a ja si pripadala, jako kdyz ctu klasickou soucasnou romanci. Ty dalsi veci jsou jenom na pozadi. Proto se tesim na dalsi dil. Jestli se to poradne rozjede. Konec to sice vynahradil, ale i tak..

A ted neco co nechapu. Jak tohle lze prirovnat ke Stmivani? To je hodne velka blbost. Ale respektuju to a chapu. Stmivani asi byla prvni kniha v zanru (myslim celkove v zanru nadprirozena), kterou dost lidi cetlo. Jenze andele maji k upirum docela daleko a uprimne, jestli se to ma porovnavat podle postav, je to jeste vetsi blbost. Protoze tohle je typicke schema, aby mel roman dost stavy a zaujal. Ale kdo chce, najde si spojitost mezi vsim. Vlastne jsem si pripadala jako ze ctu Krasnou katastrofu v bledemodrem. A to nikdo se Stmivanim neporovnava. Nebo snad jo a ja to nepostrehla?!

Kazdopadne...kniha se mi libila a tesim se na pokracovani :-)

24.02.2015 4 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Tenhle dil je jiny nez ty dva predchozi. Nebudu to tajit, jsem rada, ze me prvni dil neodradil tak moc a ze jsem se nakonec dostala ke trojce, ktera se mi libila nejvic.
Jestli nekomu vadilo, ze predchozi dily byly jenom o sexu a kleni, tenhle si zamiluje. Popisy sexualnich scen vystridaly popisy emoci a slovo fuck nahradilo bloody (necetla jsem original, odhaduji podle prekladu). Pro me absence sprostych slov bylo castecne minus. Kazdy mluvi sproste. I sexy Britove. Presto jsem byla prekvapena, ze me kniha dostala, to jsem po predeslych zkusenostech s autorkou necekala. Jenze...neni to moje prvni setkani s tematem, takze nedokazu byt prehnane nadsena. Pro me prumer a prekvapeni.

23.02.2015 3 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Zase ten zapraskany pritomny cas! Ze zacatku nezajimave, coz jeste umocnoval ten pritomny cas...nakonec jsem se zacetla a moc me to bavilo.

21.02.2015 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Moc se mi libil i tenhle dil. Neodvazuju se rict, ktery se mi zdal lepsi, protoze to ani nejde (navic jsem tenhle cetla poprve a prvni dil od te doby vickrat, takze proste to neni fer). Kazdy byl vlastne jiny, ale napsane je to stale stejne krasne :-)

20.02.2015 4 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Já nevim. Jestli je tohle určeno pro čtenáře Stmívání, tak jsem nepochopila ani jednu z knih...jako kdyby všechno, kde je divná holka (jakýmkoliv směrem) a nadpřirozený kluk (jakýmkoliv směrem) mělo být porovnáváno zrovna s touhle knihou. Děj není úplná blbost. Je stejný jako všechny žánrové kamarádky, což mi tolik nevadí. Beru to jako vedlejší efekt všech žánrů. Jenže tohle mě nezaujalo po stylistické stránce. Když je kniha psaná tak, že otáčím stránky jako divoká, většinou všechna ta klišé přehlédnu a soustředím se na něco jiného. Tady mi chybělo větší rozepsání, které by možná zmizelo v méně dílech s více stranami. A jak jsem se dívala do obsahu dalších knih, všechno je podle klasického scénáře. Neříkám, že musím znát všechny podobné série, ale kdybych o téhle nevěděla, tak zase o tolik nepřijdu. Škoda, ve výsledku do nápadově nebylo tak špatné, ale...prostě ale...

20.02.2015 2 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Ja nevim...zacatek me nazhavil, tak moc, ze to az nebylo hezky a zajimalo me, co bude dal. Bavilo me cist. Libilo se skakani do minulosti. Zacetla jsem se. Tak kde je problem? Nevim tak uplne, ale neco mi chybelo k dokonalosti. Snazila jsem se vyhnout porovnavani, ale je to tezke, protoze konkurence je velika. Jestli se pustim dal do serie, to si jeste rozmylim. Ale mam radeji serie, ktere jsou na 100% dokonale a kazdy dil zeru na 100%. Myslim, ze kniha je pro me prumer.

19.02.2015 4 z 5

Případ Vincent Franke Případ Vincent Franke Christoffer Carlsson

Prvni polovina se mi moc libila (chtela jsem vedet, co je Vincent zac, proc ho jen tak popadne tohle silenstvi zvane Maria, jestli je uz z tech drog tak vygumovanej, ze nevidi jasne).

Druha polovina byla horsi, ale nemyslim tim, ze se mi nelibila (vlastne mi byli jedno, co se stane s kymkoliv v knize). Najednou se z toho stala kovbojka kombinovana s patetickym popisem citu k holce, kterou by nikdo na nedelni obet k rodicum rozhodne neprivedl. Skoro jsem si pripadala jako v kazdem druhem filmu, kde se (najednou) poctivy hajzlik snazi, aby skoncil v prirozene (snad ne poprve v chemicke) duze sveho stesti a jeste (malem bych zapomela) dostal tu holku. Tohle schema je obehrane, takze zalezi na provedeni. A tohle provedeni bylo dokonale, naprosta spokojenost v tomhle ohledu.

Bavilo me to preskakovani v mylenkach a vzpominkach. Bylo by trapne a neveryhodne, kdyby byl Vincet Franke vypravec s ucelenymi myslenkami a jejich dokonalym usporadanim.

Ten konec se libil.

Rozhodne si od nej prectu dalsi knihu.

A jeste neco. Me to nevadilo, ale te anglictiny by na nekoho mohlo byt moc.

17.02.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Libil se mi odlehceny styl, kterym je kniha psana, ktery dej tahne dopredu a tim stranky mizely rychlosti blesku. Knihu hodnotim velmi kladne, ale jenom jako celek. Lepsi prumer, presto jsem si jista, ze si ji znovu neprectu. Ale jeste popremyslim, jestli se pustim serie, uvidime.

17.02.2015 3 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Na knize se mi nejvic libilo provedeni. Esteticka stranka knihy byla dokonala, ale...priznam se, podvadela jsem. V tehle knize na me bylo az moc nudnych momentu. To radoby odlehceni me misty otravovalo. Obcas to slo, ale vetsinou ne-ne. Nejspis jsem kazdou druhou stranku musela vynechat-dan za to, abych docetla. Stale jsem doufala, ze se me pocity zmenu, ale ne-ne. To se fakt nestalo.

16.02.2015 3 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Je to tak pet sest let, co jsem zkusila serii poprve. Uz nevim s jakym dilem (bud Hannibal nebo Mlceni jehnatek, jedno z toho) a zrasne me to nebavilo. Narozdil od adaptace. Neslo o pribeh (ten me bavil uz predtim), nebavila me forma. A co na to rika me o neco starsi "ja"? Je absolutne nadsene! Zchroupano za odpoledne!
PS: dlouho jsem premyslela, jestli to vzit po casove ose, nebo jak byly knihy postupne psane. Nevim, postupne je to asi lepsi...snad bude autoruv posun znatelny (rozhodne budu cist dal)...

16.02.2015 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Mohu litovat jedineho - ze jsem jako prvni od autorky cetla Panenku. Tahle serie je dokonala! Nerikam tim, ze Panenka byla oproti tehle hnize spatna (brutalnost, primost, popisnost), ale tohle byla proste prvni kniha, tady se i vysetrovalo! Konecne jsem se neco dozvedela i o Jackovi a ted ho mam jeste radeji. Serii doctu, o tom zadna a zarazuji ji mezi sve oblibene a doporucovane ;-)

16.02.2015 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

-Bavilo me tema a styl vypraveni...
-Pri zbeznem prolistovani jsem byla prekvapena, jal casto se trida TADY a TED (nekolikrat v kapitole), ale potom me to vic nez bavilo...dobre provedene a promyslene...nedovedu si predstavit, ze by byla kniha byla napsana jinak...
-Rudy kun...kdy, sakra, vyjde (jestli vubec vyjde) Rudy kun?!

15.02.2015 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Nakonec jsem precetla (me pocity po prvnim dilu nasvedcovaly o opaku) a pouze se utvrdila v tom, ze me to (autorka) nebavi. Jo, cetla jsem horsi, uznavam, ale to neni dostacujici duvod k oznaceni knihy "vynikajici". Proste nudny prumer stejne jako veskete jeji knihy...

14.02.2015 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

KONECNE PRECTENO! A to myslim v dobrem. Mohu litovat pouze toho, ze mezi prvnim a druhym dilem jsem mela pauzu skoro tri roky. Vzdycky jsem zacla a po par stranach knihu vratila do policky. Ale dost toho uz! :-) Precetla jsem se vsi spokojenosti. Snad se do dalsiho dilu nebudu premlouvat zase tri roky, kdyz k tomu vazne neni duvod :-P

12.02.2015 3 z 5

Dexterův poslední záběr Dexterův poslední záběr Jeff Lindsay (p)

Pred knihou jsem mela stejne pocity jako pred sledovanim posledni serie: konec? To nedam!

Ale...kniha byla dobra a fakt me pobavila. Jsem zvedava, za jak dlouho o nas vyjde dalsi dil, ale uz ted je mi jasny, ze se do nej s laskou zactu (myslela jsem, ze se jedna o dil posledni, ale hned po docteni jsem musela na wiki, protoze se mi to zdalo divny, takze mi tahle informace udelala radost)

11.02.2015 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Kniha me bavila min, nez jsem doufala (ocekavala), ale docetla jsem...nebylo to spatne, ale zas tak zabavne taky ne (uz me stvalo, ze jsem v posledni dobe rozecetla a nedocetla dost knih a chtela jsem, aby to z touhle bylo jine-asi proto jsem docetla do konce, ne protoze by to byla az takova jizda...skoda...)

11.02.2015 3 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Co se mi v prvnim dile nelibilo, tady bylo jeste masakralnejsi. Pokud nechci byt za mrchu, rozhodnu se knihu nehodnotit. Nedocetla jsem ji (prvni dil jo a nebylo to ani extremni muceni), takze bych dala ** za to, kam jsem se dokousala, ale zbytek jsem nedala. Proste nevim, tohle vazne neni pro me. Obcas nestaci jedno nakopnuti (prvni dil), ale potrebuju jeste jedno (druhy dil), aby mi doslo, ze je sice fajn cist, ale vsechno za ten ukradeny cas nestoji...

10.02.2015

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Nebylo to špatné, ale ani nijakým způsobem "nakopávající". S knihou jsem si užila trochu toho příjemného času...ale bez závazků...

08.02.2015 4 z 5

Třešinka Třešinka Raine Miller

Naprosto dokonaly a sladky dovetek. Ale...na to v jakem casovem rozpeti se dej odehrava, mela malo stran. A to me moc mrzelo. Pribeh mi sam o sobe sednul a libil se mi. Ale bylo to strasne rychle. Autorka zminuje, ze tahle kniha nebyla v planu. Ale vznikla a me to nevadi. Radeji bych byl za to, kdyby kniha mela vic stran nebo dilu, protoze podstata pribehu se mi libila mnohem vic nez ta z Afery. Nejake pokracovani by me neurazilo. Udelalo by mi velkou radost :-)

06.02.2015 3 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Knizni Prava krev me nebavila, takze jsem pristupovala obezretne k tehle pro me nove serii. Asi mam problem s autorkou, ne s jejimi tematy...mimochodem, nedocetla jsem...

04.02.2015