Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Odrazoval mě počet stránek a měla jsem problém se začíst. Ale ve chvíli, kdy loď sevře led, už je to jizda. Perfektní kniha i seriál. Jednoznačně doporučuji.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha, mohu jen doporučit. Za mě autorčina nejlepší.

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Angela Marsons nezklamala. Hvězdička dolu za nevěrohodný motiv, trochu kostrbaté vysvětlení a vatu uprostřed knihy. Body naopak za konverzačky mezi Kim a Bryantem, které mě zatím ještě pořád baví.

17.06.2023 4 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Překvapivě dobré čtení. Boj o přežití na pustém ostrově vyprávěný ostrakizovanou Maddy, která, jak se dozvíme na začátku, přežije reality show, která se zvrtla. Zlověstně uvěřitelné.

06.07.2022 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Postava Timothyho nemá chybu, bizarní čtení okořeněné ironií a vtipem. Hádanky jsou příjemný bonus. Další díl beru všemi deseti.

03.09.2021 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Po dlouhé době kniha, kterou jsem musela číst pomalu, abych se z ní těšila co nejdéle a zároveň rychle, protože to jinak prostě nešlo.

11.12.2020 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

(SPOILER) Originální a poutavě napsaný thriller, přečtený za víkend. Hvězdičku ubírám za konec. Nevadila mi ani tak akční střílečka na závěr, jako následný pohádkový konec ve stylu všichni žili šťastně a spokojeně až do smrti. Hodilo by se nějaké poslaní. Nad knihou není třeba moc přemýšlet, veškerá fakta jsou naservírovaná a čtenář je tak jen pasivním příjemcem. Každopádně nadprůměrné čtení.

18.10.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Díky pozornému přečtení prologu se žádné "wow" nekonalo. Opravdu se běžní Američané jmenují Pippa, Poppy, Pammie? Souhlasím s komentáři níže, že chování hlavní hrdinky a to, co říkala, odpovídalo devatenáctileté blbce. Kvůli propršenému prodlouženému víkendu jsem knížku dočetla, ale žádná pecka to rozhodně nebyla.

28.09.2020 3 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Dennis Lehane

Příběh tří chlapců, jejichž životy se dvakrát osudově spojily. Nespravedlivě opomíjená kniha, která zaujme tématem, jazykem a v neposlední radě i překladem. Vyzdvihuji mistrovsky napsané dialogy, vykreslené postavy, závěr, ke kterému vše neodvratně směřuje a který nelze dostat z hlavy.

01.09.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Angela Marsons nasadila před čtyřmi lety laťku vysoko a navzdory tomu, že stačí poslat do světa dvě knihy ročně, jsou příběhy s Kim Stoneovou stále nadprůměrné. Odmyslím- li si několikrát použitou frázi ,,Kim zaúpěla a pozdvihla oči k nebi ",musím hodnotit pěti hvězdičkami.

09.08.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběhy červené knihovny nevyhledávám, ale tady jsem udělala výjimku. Krásné, veselé, dojemné, líbila se mi i filmová verze.

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Necelých 180 stran přečtených za neděli. První díl bych si do MHD nevzala, vzhledem k tomu, že kniha donutí člověka k hlasitému smíchu. V tomto případě s klidem, pár úsměvů, a to jen díky paní Tiché. Každopádně doporučuji, pohodové čtení a postavy, na které se budu těšit v dalším dílu.

06.06.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Poprvé méně než čtyři hvězdy pro Angelu Marsons. Pro ty, kteří nečetli předchozí díly, chaotické. Pro mě, která je četla, o nic méně, protože si nepamatuji všechny předchozí pachatele, notabene jejich rodinné příslušníky. Příběh z minulosti Kim Stone a jejího bratra je již po několikáté omletý. Nebavilo, fanouškové prominou....

26.02.2021 3 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Ke knize jsem se dostala skrze komentáře u jiné, jinak bych ji v knihovně přešla. Obálka by se opravdu hodila spíše k young adult, obsah však docela stojí za to. Příběh Geo, která jde do vězení za zločin, který se stal před lety. Minulost ji však dostihne i podruhé, po propuštění. Kniha byla čtivá, odkrývání toho, co se kdysi stalo, napínavé. Jednu hvězdičku ubírám za motivy dalších vražd a na můj vkus hodně popisných pasáží toho, jak hrdinka opakovaně zvrací.

14.08.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nadprůměrná kriminálka, napínavý děj, svižné tempo.

28.07.2020 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jednohubka s krásnými ilustracemi.

27.07.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Líbí se mi Carterovy knihy, sympatičtí detektivové, žádné zbytečné odbočky, zajímavé rozuzlení...Každopádně jsou si vsechny hodně podobné. Občas je potřeba, i s ohledem na drastické popisy místa činu, odpočinout si od nich u zcela jiného žánru.

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

(SPOILER) Tak tady se budu se svým hodnocením hodně lišit. Knížka má hezkou obálku, ale tím to pro mě končí. Nepřehledné a matoucí dělení hlavních postav na Sudičku, Bludičku, Rusalku., děj sunoucí se kupředu velmi pomalu, černobílé postavy, předvídatelný konec a happy end ve stylu harlekýnek. Ne ne, nic pro mě.

22.03.2023 2 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Geniální Čtvrtá opice a pro mě naprosto nezáživný Volající. Jako by tyto knihy psali dva naprosto rozdílní autoři.

05.09.2022 2 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Ostrov odříznutý od okolního světa, svatebčané, z nichž každý něco skrývá. Klišé, ale dobře. Ovšem to rozuzlení je snad nejnepravděpodobnější, s jakým se lze v příběhu setkat. Jedna náhoda se vrství na druhou, až je z toho fraška. Pro zpestření jsou tu překladatelské perličky typu: “Hannah, jsi ženatá, máš dvě děti.” Kdybych nebyla v karanténě, je pro mě tahle kniha ztráta času.

03.02.2022 2 z 5