lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Všeho moc, přečetla jsem, ale do oblíbených knih bohužel nezařadím. raději bych méně osudů a více rozepsat. Kniha byla rozprášená na moc drobečků a spojení jí neprospělo.

13.02.2019 1 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Musím uznat, že kniha byla napsaná čtivě, i když zrovna tento formát, kdy se střídají náhledy různých postav, nemusím. Téma bylo určitě zajímavé a osobně vrah pro mě od určitého momentu zase tak překvapivý nebyl. Každopádně knihu doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od autorky. Na její prvotinu je to úspěch a spisovatelé zrají jako víno a tady to bude ještě hodně zajímavé.

13.02.2019 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Soudím jako slabší díl, ale na druhou stranu stále nadprůměrný a proto dávám za pět. Od knihy jsem mohla v pohodě odejít, což se mi u této série ještě nestalo. Motiv vraždy jsem si tipla již u první vraždy. Pak jsem byla svedena scestí, nicméně brzy jsem se ke své teorii vrátila zpět, což mě trošku zklamalo, protože Chris Carter je výborný vypravěč a dokáže do příběhu neuvěřitelně vtáhnout a jeho zvraty jsou doslova epické, tady se žádné překvapení nekonalo. Erica byla nesympatická a byla tak vytvořena záměrně a tak to bylo svým způsobem předesláno, jak dopadne. Tentokrát mi zkrátka přišla kniha více průhledná. O vrahovi toho v knize moc nebylo, najednou byl a byl konec. Nechci toho prozrazovat moc z děje, takže proto se nebudu dále rozepisovat a nic prozrazovat. Nicméně musím podotknout, že nemám moc ráda návraty zavřených vrahů a tak jsem napnutá, zda mě další díl přesvědčí o opaku. Už se těším!

18.01.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět skvělý díl, řekla bych o trošičku horší než než první, ale tak o kočičí fousek. Jdu na další díl, tak doufám, že to bude opět skvělé počtení. Robert je jako klaďas prostě skvělý Garcia jako parťák nezůstává pozadu. A příběh se čte opět sám a tentokrát jsem si vraha netipla.

27.04.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Jako vždy skvělá, I když tentokrát mi Erika z celé série přijde nejlidštější a tak nějak pro všechny, ale vůbec to není na škodu, někdy mě až tou svou umíněností štvala, nicméně stále zůstává tou zarputilou Erikou. Opět přečteno jením dechem.

26.04.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Erika se do mě zakousla od prvního dílu, spisovatel vede mistrně své pero a její kroky těmi nejbrutálnějšími zločiny. Jsem velká čtenářka, takže knihy opravdu hltám a to co mě baví jsem schopná přečíst během půl dne, přesně, jako tento díl. Už se těším na další pokračování.

26.04.2018 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Snažila jsem se prokousat tím rasismem zmíněným snad na každé stránce. Nepříjemnými postavami v čele s hlavní hrdinkou, ale čeho je moc, toho je příliš. Chápu, že Artuš a jeho rytíři jsou věčné téma a vděčný námět spousty příběhů, jenže v Americe? Proč? Téma je poměrně jednoduché a hned ze začátku je jasné o čem bude. Já jsem již v jiné věkové kategorii, než na jakou tato kniha cílí. Udělá jistě radost náctiletým, pro starší čtenáře již nebude tak dobře fungovat.

07.05.2024 2 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Nechala jsem se napálit anotací a patří mi to.
Prostředí mě nedokázalo zaujmout. Hlavná hrdinové mi byli nesympatičtí a štvali mě. K postavám jsem si nedokázala vytvořit vztah. Celkově byla kniha tak nerealistická, což v knižním světě nemůže být na škody, pomyslel by si jeden. Jenže ona se jako reálná tvářit snažila a to potom, co si budeme povídat, úplně nefunguje. Čeho si cením je pár humorných scén, které mě pobavily.
Jinak se nedá upřít knize čtivost . Hodnotím tedy jako průměr a v sérii pokračovat nebudu. Není to úplně můj šálek kávy, čekala jsem něco odlišného. Třeba jako Amo Jones a její Půlnoční běsnění.

28.02.2024 3 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Kniha měla rozhodně zajímavý námět a troufnu si říct, že jsem ještě nic podobného nečetla. To je myšleno, jak v dobrém, tak i ve špatném.
Do půlky mě kniha bavila a byla jsem neskutečně zvědavá, jak bude pokračovat. Jenže pak mě začala nudit. I když se děj posouval, tak postavy zůstávaly na místě a vůbec se nikam nevyvíjely. Ztratilo to pro mě ten prvotní náboj. Přesně v té chvíli jsem si uvědomila, že už nečtu erotiku, ale prostě jen tvrdé porno. Jenže to by mi sakra ani trochu nevadilo, nejsem puritán a troška písmenek mě nerozhodí. Ale to, jak se hlavní hrdinka už třičtvrtě knihy kroutí jako korouhvička mě úplně ubíjelo a vzalo mi to radost ze čtení. Čím se kniha blížila ke konci, tím mě méně zajímal. Už jsem byla unavená z těch veletočů a najednou bylo všeho moc. Natahovalo se to, až se to přetáhlo.
Autorka sází na jistý wau moment v knize, kdy by měl být čtenář šokovaný zápletkou. A zároveň pochopit nepochopitelné chování postav. Jenže mně právě ta zápletka přijde oproti všemu ostatnímu v knize plytká a nepropracovaná.
Co musím vypíchnout je, že kniha se čte sama a za jeden večer jsem ji slupla jako malinu. Také se autorka nebojí kontroverzních témat a porušení jistých tabu ve společnosti. I když je z celé knihy cítit prvoplánovaně touha šokovat a nejspíš zjistit, co ještě čtenář, tady spíš čtenářka, unese.
Kdyby autorka knihu tak nepřetáhla bylo by to rozhodně na víc hvězd, takhle dávám slušné 3,5 hvězdy. Rozhodně se vypaltí přečíst i přes rezervy, které má.

03.02.2024 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Pro mě slabší střed. Tak trochu utahaná slaďárna s hate to love. Už od začátku bylo jasné, že tempo bude vražedně pomalé a rozhodně tu na nikoho nečeká žádný veletoč. Postavy byly ploché a přešlapovaly všechny na jednom místě. Nesmyslné jednání to už jen podtrhovalo. Ale přesto mě to místy bavilo a občas vysvitlo to něco, proč mě takové knihy baví. Myslím, že téhle knížce chybí zkrátka pořádný náboj. Jiskření mezi hlavními postavami a dynamika děje. Opravdová oddechová kniha.

31.01.2024 3 z 5

Tunel kostí Tunel kostí Victoria Schwab

Opět svižný a uvěřitelný děj. Krátké kapitoly, velká písmena, rychlé a chytlavé čtení. Pro děti od desátého roku i pro dospělé.

21.09.2023 5 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Celá kniha je v podstatě vystavěná na své hlavní hrdince Ellerii, okolo které se příběh odvíjí. Byla jsem mile překvapená, že nejde o žádnou prvoplánově nabitou romanci. Tato linka samozřejmě nechybí, ale spíše se celou knihu nerušivě vyvíjí.
Ani sama nemohu říct, co jsem vlastně očekávala, ale po dočtení musím říct, že toto rozhodně ne. První knihu autorky jsem nečetla, ale mám ji na svém seznamu. Takže si ji určitě přečtu.
Oceňuji jistou originalitu, jak ve vyprávění příběhu, tak i v zápletce, i když ke konci knihy se ponurá a mysteriózní atmosféra, kterou se snažila autorka celou dobu budovat, spíše než co jiného, vytrácela.
Příběh je velmi čtivý a skoro do třičtvrtě knihy jsem tápala, o co vlastně jde, i když jsem samozřejmě měla své teorie, ke kterým kniha doslova vybízí.
Co dále velmi obdivuji a chválím, jsou popisy, které mě do děje vtáhly a v zimě jsem se s hlavní hrdinkou brodila sněhem a trpěla hladem, zatím co v létě jsem viděla rozkvetlé louky, pole, potůček a v pozadí toho všeho černý les.
Obálka knihy je nádherná a už jenom ta samotná láká k nákupu. Každopádně její koupí nešlápnete vedle a především příběh, který objímá, vás nadchne. Pokud máte rádi trošku toho tajemna a mrazení v zádech, nesmí v knihovně chybět.

15.06.2023 4 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Druhý díl se mi líbil o něco více, než první. I když se v něm setkáváme i s hrdiny předchozího dílu, tak jsou zmíněni jen okrajově a v příběhu neruší. Knihy od této autorky jsou neskutečně odpočinkové a člověk u nich může zahodit všechny starosti do koše. Jsou čtivé a i když jsou lehce předvídatelné, tak se chcete dostat na konec a vědět, jak dopadnou.
V příběhu Bridgera a Scarlet je mimo romantickou linku kladen větší důraz i na okolní situace okolo hlavních hrdinů a proto je knížka i zajímavější a její dějová linka lepší, než u prvního dílu, kde byl větší důraz kladen právě na milostnou linku. Tohle prohloubení příběhu pomohlo a přineslo svěží závan a náboj do čtení.

30.05.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Takže tu máme novou Monu. Já ji fakt zbožňuju a tak jsem se nemohla dočkat její nové knížky, začátku další série. Námět zněl skvěle a v kombinaci s autorkou jsem to brala jako sázku na jistotu. Jenže těšení překonalo zážitek.
Příběh mě neuspokojil. Děj mi přišel plytký a bez náboje. Jasně, chápu, že tohle mělo být navnadění na další díl, ale já doufala, že se tady minimálně stane něco, co by ve mně vyvolalo ty motýly, nebo draky v břiše a to se tady nestalo. Naopak jsem se místy, hodně místy, nudila.
Z kapely jsem neměla šanci si nikoho oblíbit. A po dočtení tuším skoro celý námět série. Za mě bych klidně první díl vynechala a dala si rovnou druhý, protože Mona Kasten umí psát skvěle. A co víc, jsem si jistá, že další díl bude pecka a rozhodně se na něj těším.

24.04.2023 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Mám smíšené pocity. První díl byl bezkonkurenčně lepší, u tohoto mi přijde, že se tu vše tak kombinovalo, až se nám to překombinovalo a je milion jedna věcí na vyřešení, ale přitom hrubý náčrtek už čtenář má. Maas jede podle osvědčeného schématu a z tohoto pohledu čtenáře moc překvapení nečeká. Avšak, píše čtivě, její postavy jsou zajímavé, popisky poutavé skoro jako živé. Jenže já se přes tohle všechno super nemohla pořádně začíst a dvěstě stránek před koncem začal knize docházet náboj a já už se začala těšit na konec.
To, že se jistě nebude jednat o poslední díl, bylo každému, kdo Maas zná jasné. Je jako přadlena, příběh přede z tisíce jemných vlákýnek a umí to zatraceně dobře. Jsem zvědavá na další díl, jelikož konec mě velmi zaujal, jen jsem ráda, že to ještě chvíli potrvá, protože potřebuji opět získat odstup a začít se těšit.

14.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Proto jsem sáhla po osvědčené spisovatelce, jedné z mých nejoblíbenějších a jejím novém počinu Kosti v srdci.
Colleen Hover umí pracovat s emocemi a v tomto ohledu je královnou. Nebojí se sáhnout po těžkých a nepopulárních tématech a zpracovat je do příběhu, který ve vás zachová trvalý dojem.
Tentokrát však musím jednu hvězdu ubrat, protože Kosti v srdci mi přišly, oproti předchozím dílům, plošší a nepropracované do hloubky. Konec byl o to méně uvěřitelný. Asi bych raději více rozvedla dobu před koncem příběhu, než plytký prostředek, který odkazoval na překvapení na závěr, které se z mého pohledu tak úplně nekonalo.
Nicméně stále platí to, co jsem zmínila výše a myslím si, že toto je jen nádech, před něčím opět úžasným a nemohu se dočkat další knihy.
Beyah je neobyčejná dívka, kterou zformovaly neobyčejné okolnosti. Jejich vlivem se dostává na dva měsíce k otci, kde pozná jednoho bohatého floutka, který pro samé bohatsktví neví, jak vypadá obyčejný život. Samson je všechno, jen ne obyčejný, ale na by přeci Beyah měla být zvyklá, protože nic v její blízkosti ani obyčejné být nemůže.
Pro fanoušky nutnost, pro začínající ochutnávka toho, co Colleen dokáže. Vřele doporučuji a zároveň s touto i všechny předchozí knihy.

02.01.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Parádní jízda a naprosto se ztotožňuji s komenty odkazujícími se na S. J. Maas, v této kategorii něco jako kouzelnici se slovy.
Příběh je skvěle vypracovaný, lehce vtáhne do děje a má spád. Hlavní hrdinové si od začátku získají sympatie čtenáře. Baví mě prolínání různých žánrů a to, jak autorka pracuje s představivostí.
Jsem překvapená a potěšená a hlavně natěšená na další díl.
Callypso, jako mladší zažívá něco, co nikdo zažít nechce, proto se rozhodne situaci řešit dle svých možností. Ovšem řešení této neblahé situce, jak už to bývá, nebylo zkrátka ideální a následky ji pronásledují, i když už je to velká holka. Některé z nich jsou ovšem i velmi příjemné. Jo a je to vzácná siréna.
Handlíř si bere za každou službičku, kterou pro kohokoliv udělá magickou směnku a zároveň si důkladně dotyčného dlužníka označí, aby neměl případně zaječí úmysly a tato památka mu neustále připomínala, co dluží. No a je to taky vílí král.
Do teď si vlastně Callypso ani nevšiml, než mu začala pod nohama hořet půda a potřebuje tak trošku helfnout s jednou zapeklitou věcičkou, která se děje u něj doma ve vílákově, pardon Jinosvětě. Jenže Callypso se do toho úplně nehrne, protože nějaká společná minulost, zlomené srdíčko a tak. Jenže nemá zase tak moc na výběr. A tak se tahle dvojka pouští společně do záhadnýho vyšetřování.

29.11.2022 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Osobně jsem knihu četla po větším odstupu od předchozího dílu a nelituji, právě naopak. Byla jsem ráda, že ne hned se mi vše vybavilo a chvilku to bylo, jako bych příběh četla znovu poprvé. Příběh z Camova pohledu byl vtipnější, ulítlejší a vyplnil mezery z prvního dílu. Většinou tyhle dva pohledy na stejnou věc nemusím, ale občas se stane, že mě překvapí a neskutečně baví. Přesně tohle je ten případ. Doporučuji.
J. L. Armentrout je skvělá vypravěčka a nebojí se pustit do různých žánrů. Nutno podotknout, že všechny jí jdou. Nepřestává mě udivovat a stává se jednou z mých velmi oblíbených spisovatelů.

30.10.2022 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Před dvěma dny jsem četla, prý, skandální erotický román. Nebyla to pravda, knížka se mi nelíbila, neměla příběh, ani ten správný náboj. Tohle je luxusní erotický román, který má všechno co od něho chci.
Spisovatelka to umí se slovy. Vtáhne do děje hned na první stránce, což dokážu ocenit, to umí málokdo. Nemazlí se s ničím, za nic se neschovává, líbí se v jaké formě a jakým stylem jsou knihy od této autorky psané. Za mě patří ke špičkám a vřele doporučuji. A vůbec nevadí, že tato kniha je tak krátká.

21.04.2022 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Jsem trochu na vážkách, co napsat. Žádný velký příběh se tady neodehrává. Vždy. když autorka trošku vybočila z vyjetých kolejí, tak se do nich v podstatě panicky opět vrátila. Knížka je na zabití jednoho odpoledne, či večera, ale nečekejte od ní víc, než co nabízí. Není v ní žádné velké drama, prostě oddechovka s bonusem. Četla jsem v tomto žánru mnohem lepší.

18.04.2022 3 z 5