Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Povídková kniha, kdy některé povídky jsou naprosto fascinující, čtivé a ještě dlouho po čtení nad nimi bude čtenář přemýšlet. Jiné už tak skvělé nejsou, ale všechny jsou úžasně promyšlené a zajímavé.

29.03.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Velmi čtivá emotivní kniha pro mládež. Na začátku mi vcelku dlouho trvalo utvořit si nějaký vztah k postavám a tudíž se pořádně ponořit do děje. Také některé rozhovory se snažily tvářit strašně filozoficky a inteligentně, ale mně spíš přišly nelogické. Posledních cca sto stran bylo skvělých, velmi nervy-drásajících a od knihy se nešlo odtrhnout. A ještě mám jednu výtku: kniha byla moc krátká, některé pasáže bych ráda viděla rozpracovanější a delší a... bože, chci číst dál a dál.
(Souhlasím s tím, že jestli knihu k něčemu přirovnávat, tak je to Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru)

15.03.2018 4 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Nato že předchozí díl jsem četla před 6 lety, jsem se do této série velmi rychle začetla a opět si jí zamilovala. Hltala jsem každé slovo, autorka dokáže napsat velmi poutavou knihu i o postavám, které nepatří mezi mé nejoblíbenější. Ovšem nadchly mě kapitoly s V. a Butchem, kteří jsou naopak moji oblíbenci. Nutno dodat, že se jedná o (neuvěřitelný) 9. díly erotické fantasy série, která stále neztrácí dech. Spíše naopak...

02.03.2018 5 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Skvělé čtení a hlavně velmi inspirující. Pro všechny, kdo se na PCT chystají, i velmi poučné. V knize mi celkem chyběly popisy pocitů, nějaké ty myšlenkové pochody, také bych ocenila pár vět navíc o lidech, s kterými autor větší část treku absolvoval a byli v knize často jmenováni (jméno a věk bylo pro představu dost málo... líbily by se mi třeba informace proč vyrazili oni na trek atd.). Ale jinak skvělé čtení a hned jsem začala pročítat i autorův blog. 4,5*

28.02.2018 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nato že tyto knihy nečtu, tahle celkem ušla. I když byla občas strašně naivní a debilní, dobře se četla a hlavní hrdinové byli vcelku sympatičtí.

28.02.2018 3 z 5

Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Kateřina Hejlová

Bylo to oddychové příjemné čtení, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že i když se kniha snaží prezentovat jako humorná, tak autorka vše popisuje strašně negativně...
Prostě jedna z těch knih, které přečtete rychle a s chutí, ale za měsíc nevíte, že jste jí vůbec kdy četli.

22.02.2018 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

První "povídka" se tedy moc nepovedla a celkem mě od knihy odradila, ale naštěstí jsem se ke knize po měsíci vrátila a zbytek je starý dobrý Kotleta. 4*

20.02.2018 4 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Connie Willis se už před lety zařadila mezi mé oblíbené autory a touto knihou si tuto pozici jen utvrdila. V knize bylo opět vše, co mám v jejích knihách ráda - promyšlený děj, ukecané rozhovory, napětí, rozmanité a propracované postavy, občasný humor a zde vše ještě jemně okořeněné láskou. Kniha si i vcelku udržovala dobré tempo a spád, s čímž má autorka u některých knih, podle mého, problém. Ale i tak skvělé čtení! 4,5*

13.02.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Další skvělá kniha této autorky, opět bravurně napsaná, přečtená jedním dechem. Nádherně vystihla běžné problémy tří generací jedné rodinky. Jako bych tam byla s nimi. Konec mi vehnal slzy do očí... 4,5*

09.02.2018 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Zavazadlo, Mrakoplaš a Smrť - kombinace zaručující kvalitní humornou knihu. ;)

05.02.2018 4 z 5

Jedna z těch knih, kterou jsem zhltla během chviličky, ale provázet v myšlenkách mě bude ještě velmi dlouho. Milý příběh.

29.12.2017 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Gerharta jsem si oblíbila v trilogii Bratrstvo krve, tudíž jsem si tuto knížečku vážně vychutnala. :) Super příběh, četla bych klidně dál a dál. 4,5*

28.12.2017 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Kotleta umí, ale u této knihy mi přišel závěr vyloženě odfláknutý a moc rychle ukončený. Bohužel... 3,5*

28.12.2017 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Krásná poutavě napsaná kniha o putování americkou divočinou, hledání sama sebe i smyslu života. Autorka má všechen můj soucit, sympatie, podporu a přání už jen všeho dobrého do dalších dní. 4,5*

"Řeknu ti, že u ženských se to zas tak často nevidí - ženský málokdy pošlou společnost a to, co se od nich očekává, do háje. Kdyby bylo víc takovejch, byly bychom na tom líp."

25.12.2017 5 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Tento díl mi připadal slabší než ty předchozí, jakoby autorce docházel dech co se týče nápadů a vývoje děje... 3,5*

04.11.2017 4 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Tato kniha byla příjemné překvapení! Normálně bych si takovouto knihu nekoupila, ale zaujala mě v Levných knihách svou nádhernou obálkou (ty Jota prostě umí) a cenou (směšných 9 kč), tak jsem to riskla a byl to moc příjemný a silný čtenářský zážitek. Jen souhlasím s ostatními, že je kniha moc krátká. Příběh by se zasloužil mnohem více stran. 4,5* a doporučuji.

28.10.2017 4 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Musím říct, že série se každým dílem zlepšuje, je čtivější, akčnější, dějově rozmanitější a vztah Merit a Ethana se slibně vyvíjí. 4,5*

22.10.2017 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Uff. Takže první polovina knihy mě vážně bavila, prostě taková příjemná romantika. Děj sice plynul pomalu, ale pořád jsem četla s chutí. Druhá polovina kniha byla naopak docela nuda, nějak se nicmoc nedělo, lépe řečeno, to málo co se dělo, bylo roztaháno na strašně moc stránkách. A posledních pár stran?? To snad nemůže autorka ani myslet vážně a popravdě jsem se styděla za ní. Buď měla autorka posledních 30 stran úplně vynechat nebo (když už) o tom napsat celou další knihu. Ale takhle to bylo tak strašně hloupé a vůbec se to do kontextu celé knihy nehodilo! Zklamání. 2,5*

15.10.2017 2 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Skvělý úvod do velmi zajímavé fantasy série, kde najdete vše od akce, politiky až po romantiku. Jediné, co mi v tomto díle trochu chybělo, bylo lepší propracování osobností jednotlivých postav, ale věřím že se to v dalších dílech vylepší. Velmi čtivá odpočinková kniha. 4*

15.10.2017 4 z 5

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Asi jsem tu výjimka, ale mě 1. díl moc nebavil a další zkoušet ani nehodlám. Nedokázala jsem se ponořit do děje ani si vytvořit vztah k jakékoliv postavě. 2,5*

30.09.2017 3 z 5