Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Je to úžasně napsaná kniha, bohužel se mi zrovna netrefila do nálady a těžko jsem zpracovávala atmosféru celého příběhu a to, jak moc je kniha deprimující.

05.11.2019 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Bohužel mi kniha nesedla - zpracováním, dějem, postavami (které leckdy zmizely stejně rychle, jako se objevily).

30.10.2019 3 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Čekala jsem tedy více promyšlený děj, ale hned mám chuť zase si přečíst Hustej nářez.

28.10.2019 3 z 5

On On Elle Kennedy

Opravdu příjemné čtení, jen mi trošku vadilo, že autorka nedokázala dostatečně rozlišit kapitoly z pohledu Wese a Jamieho, a tak jsem se občas ztrácela v tom, z kterého pohledu je zrovna kapitola psána.

27.10.2019 4 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Asi svým způsobem chápu pasáže o královně, ale i tak působily neskutečně nudně a "mimo", že jsem je zhruba v polovině knihy začala přeskakovat nebo jsem je jen zběžně přešla očima. Příběh Adama mě velmi bavil, ovšem brala bych příběh více rozpracovaný. 3,5*

05.10.2019 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tváří se to jako romantický příběh pro náctileté, ale děj má mnohem větší hloubku. Strašně mě bavilo postupně odkrývat, co se vlastně stalo a kam to naše hrdiny dovedlo. 4,5*

11.09.2019 5 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Ač se mi styl psaní Jane Austen velmi zamlouvá, musím říci, že i mně přišel děj místy zdlouhavý.

25.08.2019 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavé čtení. Kniha se četla už od začátku dobře a zajímalo mě, co se bude dít dále. Občas jsem byla rozmrzelá faktem, že netuším "o čem je řeč", ale zase musím ocenit autorovu fantazii a skvělý humor.

18.08.2019 4 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Trochu jsem se této série bála, protože ač Bratrstvo černé dýky zbožňuji, tak série Padlí andělé ani jiné knihy od autorky mě nezaujala vůbec. No... tato série - tedy alespoň tento první díl - ovšem zabodoval. Možná proto, že zde byly často jedny z mých nejoblíbenějších postav a to V. a Butch.

14.07.2019 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Mám dost rozporuplné pocity. Vážně se mi to líbilo a hltala jsem stránku za stránkou, ovšem bylo to prostě plné klišé a místy vážně hloupé. 3,5*

29.06.2019 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tato knihy je plná klišé, ale zároveň originální, plná zvratů a čte se doslova jedním dechem.

23.06.2019 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Tato kniha má jeden zásadní problém... je prostě až moc krátká. Ač už dávno nepatřím mezi cílovou skupinu tohoto žánru, autorka mě každou svou další knihou dostane. Dechberoucí a sladký příběh. 4,5*

22.06.2019 5 z 5

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

Je to hezký příběh s dobře vymyšleným kouzelnickým světem, ale popravdě jsem byla mírně zklamaná. Možná za to může fakt, že sérii všichni opěvují a mnohdy tvrdí, že je to nejlepší fantasy série, co kdy četly a já tak měla přehnaná očekávání. A možná je to tím, že už pár let nejsem cílová skupina (náctiletých)... a nejspíš to bude oboje dohromady, ale prostě mě to nijak neohromilo. Ano, četlo se to dobře, bylo to zajímavé, Bartimaeus měl trefné připomínky (ale smíchy jsem se z nich po zemi neválela, jak někteří tvrdí), ovšem jeho poznámky pod čarou na mě působily spíše rušivým dojmem. A prostě jsem čekala více.

21.06.2019 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Muffin a čaj se mi líbil, ovšem nejásala jsem z něj nadšením jako všichni ostatní. Po přečtení pár komentářů u Koláčků a spiklenců, jsem si řekla, že tato kniha se mi bude nejspíš líbit ještě méně. No... opak je pravdou. Jednak se mi kniha strefila do nálady, jednak se mi líbí, že autor v knize pro mládež řeší i závažnější témata a problémy. Kniha trochu srdcebolná, ale zároveň i místy vtipná a úsměvná. 4,5*

12.05.2019 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Opravdu epická fantasy a je vidno, že autor je velký vypravěč. Vytkla bych přehršel postav a jmen: někdy jsem se opravdu ztrácela v tom kdo je kdo, hlavně když byla postava zmíněna odstavcem ve třetině knihy a v polovině znova vstoupila do děje. Taky jsem si po celý děj knihy k postavám nevybudovala žádný vztah a hlavní hrdina byl velmi... zvláštní. Co se týče děje, autor si se čtenáři opravdu pohrává a taktéž zamotá hlavu častými skoky v ději, kdy chvíli trvá se (zase) zorientovat v ději.
Ovšem čtení mě vážně bavilo a už dlouho mě žádná fantasy takto nezaujala.

11.05.2019 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Rozhodně kniha se zajímavým námětem, ale na mě až moc rozvláčná. Chápu časté vzpomínky na minulost, ale u některých mi přišlo, že v ději nás stejně nikam neposouvají a jsou tam nadbytečné. Celkové rozuzlení a vlastně celá myšlenka tohoto příběhu byly... prostě milé. 3,5* a ano, přečtěte si jí, ale rozhodně jsou mnohem zdařilejší psychologické romány pro ženy.

04.05.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Dobře napsaný thriller, kde napětí postupně graduje až do úžasného finále. Jsem ráda, že je tu něco, co trochu vybočuje z davu (kriminalistickými a vědeckými fakty zakomponovanými do děje) a není to jen další thriller s podivínským kriminalistou v hlavní roli, kterých se v současnosti vydávají desítky. Trošku mi na konci chybělo dovysvětlení vrahova motivu k páchání takových zvěrstev. A předchozí autorova kniha mě bavilo přeci jen více, byla údernější.

01.05.2019 4 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Měsíční kroniky zbožňuji a nostalgie se u čtení Iko objevila.
Kresba mi přijde oproti prvnímu komiksu lepší, srozumitelnější, ovšem pořád má tato komiksová minisérie pár much: postavy a hlavně jejich pocity zde nejsou vůbec vykresleny, děj mi nijak akční nepřišel a přišlo mi zde až moc sáhodlouhých, někdy i nudných rozhovorů, často o tom samém dokola. Prostě vše kvůli čemu jsem si Měsíční kroniky zamilovala, jsem zde trošku postrádala. Těšila jsem se na setkání s mými oblíbenými hrdiny, ale jaksi jsem je v tomto díle nenacházela. Myslím, že autorka na tomto formátu musí ještě zapracovat (plynutí děje, úděrnější rozhovory, vykreslení pocitů, atd). I tak se mi to vlastně vcelku líbilo (ach ta nostalgie...).

22.03.2019 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Musím přiznat, že styl kresby mě vůbec nezaujal, ovšem příběh, a hlavně naše milované postavy, jsou opět skvělé vykreslené. Nadšencům Měsíčních kronik doporučuji.

22.03.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Překvapivě mi tato série připadá díl od dílu lepší. Případy jsou promyšlenější, osobní život našich hlavních hrdinů zajímavější. Jen tak dál.

08.03.2019 4 z 5