Liduka Liduka komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Ann Granger

Pro mě tedy byla kniha zklamáním. Prvních 100 stran bylo prakticky o ničem a teprve pak došlo k vraždě. Vlastně mi ani není nějak jasné, jak se Meredith dostala k odhalení pachatele, protože najednou s tou osobou mluvila a vinila jí z vraždy. Co se týče posledních asi 50 stran, tak to jsem se nemohla odtrhnout, to musím autorce nechat k dobru. Více než samotná vražda Natálie, mě dostal příběh Felstonovy rodiny.

29.01.2018 3 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

Musím říci, že druhý díl mě bavil daleko víc než první. Prakticky jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem stále čekala jak to dopadne s paní B. a d´Artagnanem a jestli bude nakonec zlo potrestáno. Nakonec tedy spokojenost.

22.01.2018 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Knihu jsem začala číst, protože mě nadchl Hrabě Monte Christo od stejného autora. Bohužel i když mám ráda filmy s mušketýry, tak jsem se do čtení musela trochu nutit. Příběh jako takový nebyl špatný, pokud pominu pomalejší rozjezd na začátku, ale asi jsem o třech mušketýrech měla trochu zkreslené představy, když jsem si myslela, že to jsou chrabří hrdinové s vybraným chováním. Autor je podle mě vykreslil jako totální zabedněnce bez mozku, kteří se opíjejí, hrají hazardní hry a neustále střídají milenky a k tomu navíc umí používat meč. Alespoň, že d´Artagnan byl muž jak má být. Každopádně druhý díl si přečtu, abych zjistila, jak to dopadne s paní B.

14.01.2018 3 z 5

Pohřešovaný Pohřešovaný Graham Hurley

Mě se kniha dost líbila. Pátrání po tom, co se stalo v tunelu ještě doplňoval případ nedávno zmizelého muže. Je pravda, že autor díky tomu dost přeskakoval od jednoho případu k druhému a to nemuselo někomu vyhovovat. Každopádně oba případy měly nečekané rozuzlení. Určitě doporučuji k přečtení.

05.01.2018 5 z 5

Prohraná sázka Prohraná sázka Jana Kratochvílová

Asi budu jediná, ale mně se kniha prostě nelíbila. Sice už nejsem cílovou skupinou, ale ráda si přečtu knihy z prostředí střední školy a tak, ale tohle ne. Na mě se tam hlavní postavy chovaly opravdu moc puberťácky a vypadalo to, že na vesnici je každý kluk nadržený jako stepní koza. Navíc jsem Danovi nedokázala uvěřit, že se najednou dokáže tak změnit kvůli jedné holce, kterou v podstatě vůbec nezná. Bohužel jsem čekala něco jiného.

22.12.2017 2 z 5

Prokleté údolí Prokleté údolí Marcia Muller

Skvělá kniha, u které do poslední chvíle nevíte, kdo byl vrahem. Napětí se postupně stupňuje a konec je rozhodně překvapující. Moc se mi líbilo, jak autorka kapitoly prokládala také těmi, ve kterých Chrystal vzpomínala na to, co se vlastně stalo před její vraždou.

17.12.2017 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Začátek byl trochu zdlouhavý, ale poté, co se Alice rozhovořila o svém životě a co jí potkalo během vyšetřování jednoho konkrétního případu, jsem se nemohla odtrhnout. Následovalo jedno překvapení za druhým a jak to už u G. Mussa bývá i velice nečekaný konec. Určitě doporučuji k přečtení a těším na další knihy od autora.

10.12.2017 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Miluju knihy Lucindy Riley a sama hraji na hudební nástroj, přesto si nemůžu pomoci, mě prostě tato kniha nezaujala jako autorky předchozí knihy. Přišlo mi to hrozně rozvláčné a chudé na nějaké velké zvraty. Také to useknutí příběhu (i když to mělo svůj smysl) mě dost naštvalo. Navíc mi přišlo divné, že by v rodině bylo tolik hudebních géniů. Přesto se mi kniha četla dobře a určitě za přečtení stojí. Za mě ale tři a půl hvězdičky.

05.12.2017 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásná kniha, u které mě nejvíce odzbrojilo tajemství týkající se Rachel. Někoho možná úseky o Benově životě nudily, ale mě přišly jako pěkné zpestření příběhu a čekala jsem, co bude dál. Benovo a Ashleyino odhodlání přežít bylo neskutečné a to co zažili bych já nikdy nechtěla.

22.11.2017 5 z 5

Tajemství osudu Tajemství osudu Lilly Schönauer

Romantická oddechovka, která nepřekvapí, ani neurazí. Mrzelo mě ale, že odhalení, kdo jsou Charlottiny rodiče, bylo takové urychlené. Myslela jsem, že se tím bude autorka více zabývat.

18.11.2017 3 z 5

Moje první láska Moje první láska Callie West

Moc hezká kniha. Taky jsem si prošla tímto obdobím, kdy mě láska rozptylovala od učení.

02.11.2017 4 z 5

Uprchlík Uprchlík Phillip Margolin

Mě se kniha líbila. Postupně se v ní čtenář dozvídá, jak se Charlie stal slavný po jednom incidentu ve vězení a jak se seznámil se Sally. Vražda jejího manžela mu pak převrátila život naruby. Čekala jsem, že v knize bude více z nově probíhajícího soudního procesu. Bohužel tomu tak nebylo. Závěr byl celkem překvapivý.

26.10.2017 4 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Skvělá kniha, ze které mě mrazí ještě teď. Kombinace lékařského a právnického prostředí byla úžasná. Chrise mi bylo upřímě líto, hlavně jak ho u soudu neustále stírali. Jediné co mě zklamalo bylo, že rozuzlení nastalo vlastně jenom díky náhodné spekulaci. Určitě to ale knize neubralo na kvalitě. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

20.10.2017 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Terence Blacker

Moc hezká kniha. Vůbec mi nepřišlo, že je určena pro velmi mladé čtenáře. TROCHU SPOILER: Jay musela projít skutečně těžkými zkouškami a postavit se všem, aby zachránila Manhatten a splnila si svůj sen. Nebylo to vůbec lehké, protože se našli i tací, kteří jí házeli klacky pod nohy a nebo se snažili ji vydírat. Moc se mi také líbilo, jak se autor ke konci zabýval otázkou, co se vlastně stalo s Jayiným otcem.

16.10.2017 5 z 5

Holky jsou slepice, až na Ruby! Holky jsou slepice, až na Ruby! Thomas Brinx

Skvělá kniha, u které jsem se dost nasmála. Dokonce byla i lepší než první díl.

13.10.2017 5 z 5

Kluci jsou machři, až na Tima! Kluci jsou machři, až na Tima! Thomas Brinx

I když už dávno nejsem cílovou skupinou, tak jsem si knihu moc užila a zasmála se. Nejlepší bylo, jak si vždy Ruby představovala, jak se co seběhne a nakonec to bylo všechno úplně jinak. Určitě doporučuji k přečtení

11.10.2017 5 z 5

Muž z nástupiště č. 5 Muž z nástupiště č. 5 Robert Llewellyn

Na knihu jsem se moc těšila, protože mě zaujala anotace. Bohužel pro mě byla zklamáním. Nesedl mi styl psaní a nebyla mi sympatická snad ani jedna postava. SPOILER: Grasham byla mrcha a Ian měl mozek v kalhotách. Nechápu Eupheme, že s ním nakonec navázala vztah, poté co měl s její nevlastní sestrou.

10.10.2017 1 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Knize se nedá upřít čtivost. SPOILER: Poté co nesmrtelný John utekl potřetí (a ne naposledy) z hrobníkovy lopaty, jsem začala přeskakovat stránky, jenom abych zjistila, kdo a proč za tím vším stál. Ovšem nejvíc přitažená za vlasy byla scéna s lanovkou, to už bylo na mě moc.

02.10.2017 3 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Kniha se mi líbila, ale předchozí dvě byly určitě lepší SPOILER: Nemůžu si pomoci, ale vypadalo to, jakoby si autorka nevěděla rady s tím, jak by měla Fay najít insignie a tak je k ní prostě přivolala. Také celkový Panův příběh na mě působil až příliš komplikovaně a ztrácela jsem se v něm. Možná budu jediná, ale nějak jsem pořád něvěřila Leeově lásce k Fay a stále jsem doufala, že nakonec podlehne Ciaranovu kouzlu. Ten bohužel skončil tak, jak skončil. Co bych autorce ještě vyčetla bylo příliš mnoho nasazených "agentů" ve škole. Působilo to tak nějak nereálně (pokud pominu, že se jedná o fantasy)

28.09.2017 4 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Skvělé pokračování prvního dílu. O vtipné scény tam nebyla nouze. Jen mě mrzelo, že se autorka více nerozepsalao tom, co Lee během svého pobytu ve Versaille zažil. Nicméně už se nemůžu dočkat závěrečného dílu.

18.09.2017 5 z 5