Liduka Liduka komentáře u knih

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Mě se kniha líbila. Měla v sobě napětí, lásku a intriky - co víc si přát.

04.04.2017 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Mě se kniha líbila. Sice nebyla tak nabytá vyšetřováním, jako předchozí díly, ale určitě stojí za přečtení. Jediné co bych vytkla, bylo přílišné množství Marcových podařených útěků. To bylo dost nereálné.

02.04.2017 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Původně jsem si myslela, že celá kniha bude o pátrání Julie po vrahovi Kate, ale to jsem se spletla. Julie se zastavila pouze u jednoho muže a s tím si začala poměr. Vypadalo to pak, že jedinou Juliinou starostí bude, zda ho opustit či nikoliv, ale vše pak zvrtlo jiným směrem. Popravdě jsem knihu úplně hltala, i když se možná mohlo zdát, že se tam půlku knihy nic moc neděje, druhá polovina to ale vynahradila a ten konec byl famózní a vůbec jsem ho nečekala. Velmi se mi také líbilo, jak autor postupně odkrýval onen "první život" Julie, než poznala svého muže.

11.03.2017 5 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Moc povedená kniha, která vás nutí zamyslet se.

08.03.2017 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Skvělá kniha, ze které mě mrazilo. Nic nevypadalo, tak jak se to jevilo a konec mě překvapil. Každopádně Gary byl fakt magor. SPOILER: Jenom mě udivuje, že sám nedostal trest smrti jako ...... , zabil přece daleko víc lidí.

27.02.2017 4 z 5

Podvedený vévoda Podvedený vévoda Bertrice Small

Další skvělá kniha. Akorát mě vadilo, jak byl vévoda bezcitný ke Calandře a jakým způsobem se dal dohromady s Aurorou.

20.02.2017 4 z 5

Návrat do budoucnosti I Návrat do budoucnosti I George Gipe

Jako jo. Líbilo se mi, jak tam autor vysvětlil nějaké detaily, co mi vrtaly hlavou, ale film je prostě film. Kytarové solo si skutečně nepřimyslíte :-)

17.02.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Mě se kniha moc líbila a konec mi nepřišel špatný.

20.12.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Naprosto kvělá kniha. Musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, kdo má tedy nakonec pravdu a jak to dopadlo s Miou. SPOILER: Zajímalo by mě. k čemu měl Miin otec shovanou tu kameru, to autor nějak zapomněl zmínit.

04.12.2016 5 z 5

Tajemství zahrady Tajemství zahrady Margaret Yorke

Musím přiznat, že kniha se mi moc nelíbila. Už na záčátku jsem věděla, kdo je ukrytý pod starou vrbou a proč. A co se týkalo zbytku knihy, tak třičtvrtiny autorka věnovala popisu životních osudů jednotlivých postav a to velice nudným způsobem. Až na konci se něco konečně začalo dít a ani tato pasáž to nezachránila.

24.10.2016 2 z 5

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Opět skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. SPOILER: Na celku se mi líbilo, že si autorka v každém díle vždy vybrala jeden pár, který se do sebe zamiloval. V prním to byl samozřejmě Ben a Kate, ve druhém Anna a David a v tomto posledním Tilly a Peter. Jediné, co mi přišlo teď ke konci otravné, byly neustále rozchody a znovunavázání vztahu Bena a Kate.

21.10.2016 5 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Kniha se mi moc líbila. Hlavně to, jak autorka postupně vykreslovala Nickovu povahu. Ze začátku jsem ho snad i litovala, že je ve vězení, ale postupem času jsem ho začala čím dál tím víc nenávidět. No a jeho matka byla kapitola sama pro sebe. Tak to dopadá, když se dítěti dovolí úplně všechno. Atmosféra byla skutečně mrazivá. SPOILER: Jediné, co bych autorce vytkla, je příliš nepodařených pokusů o útěk za to strhávám jednu hvězdičku.

11.10.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Trochu slabší kniha od Jojo. horší už byla jen Stříbrná zátoka. Dobře se to četlo, ale na mě byla Jess až moc nadržená a ta vulgární slova mi do příběhu taky moc neseděla. Nehledě na to, že Ed je pořád někam vozil jako taxikář.

02.10.2016 3 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Opět skvělá kniha. Jen mě zklamalo to, kdo byl nakonec vrahem, čekala jsem někoho jiného, někoho tajemnějšího. Nicméně identita Lucifera byla velice zajímavá.

23.09.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Další skvělá kniha. Nejhorší na tom je, že pokud má člověk peníze a moc, tak je těžko usvědčitelný. Popravdě jsem s Kimmie ale soucit neměla, kvůli tomu jaký sama byla člověk.

18.09.2016 4 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Mě osobně se kniha moc líbila. Sice začátek měl pomalý rozjezd, ale pak to stálo za to. Jedno nedorozumění dokázalo obrátit život naruby několika generacím, které se musely vyrovnat se svým osudem. SPOILER: Jsem ráda, že ono prokletí nemělo nic společného s duchy nebo nadpřirozenem, jak k tomu název tak trochu zavádí.

07.09.2016 5 z 5

Odpolední jednohubka, která se dobře četla. Dala bych i víc hvězdiček, kdyby Edward nebyl takový nesympatický a arogantní hulvát.

29.08.2016 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od autora a byla skvělá! Jediné co mi vadilo, bylo řešení až moc případů najednou - pohřešované osoby, mrtvý strýc a nalezená mrtvola při demolici baráku. Jinak ale super.

20.08.2016 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

No jsem tak trochu na rozpacích. Mám ráda knihy tohodle typu - střídání minulosti-současnosti a příběh jako takový byl celkem pěkný, ale také dost zdlouhavý a místy nudný takže jsem i dost často přeskakovala. Myslela jsem, že tam bude románek Nerys popsaný na více stránkách, ale autorka jej omezila asi na 10 stránek, což je na knihu, která má přes 400 stran, docela málo. Spíše se v knize dozvíte více ze života místních obyvatel za druhé světové války.

14.08.2016 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Kniha se mi moc líbila. Hlavně ta zápletka ke konci knihy, kterou jsem opravdu nečekala. S Bridget to tedy nemělo nic společného. SPOILER: Jediné co mi tam chybělo, že autorka neuveřejnila jak vlastně končila ona Jackova kniha.

07.08.2016 5 z 5