LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nádherná obálka, velká očekávání, ale bohužel nenaplněná. 3 hvězdičky jsou málo, a 4 zase moc. Hodně mi to připomínalo Poslouchej! od Sarah Dessen, které se mi líbilo tááááááááááááák hodně.
Tomuhle něco chybělo. Respektive první čtvrtina mě nadchla, do půlky to bylo velmi dobré, pak následoval strmý pád- nuda a opakování... nebýt závěru, tak zůstane u 3 hvězdiček. Ale ten závěr tomu sedl jako ulitý :-)
Teda bylo mi z toho příběhu smutno, ne že ne... a k některým věcem se musím v duchu stále vracet... je škoda, že někdy je prostě pozdě, že někdy to prostě nefunguje tak, jak by mělo, že jsou někdy všichni slepí a zavírají oči... a je smutné, že je zavírají i dál.

09.01.2016 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Anglicky to bylo super :-)
Možná až moc komplikované, možná až moc happy endové, ale četlo se to samo, těžko se to odkládalo a skvěle se k tomu vracelo.

09.01.2016 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Stále super- vtipné, svižné, výborné náboženské narážky, ale příliš se to od prvního dílu nelišilo.

07.01.2016 4 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Výprava pro jablko mě ze začátku moc nebavila, ale Spock a Kirk??? Lamentování, proč z toho lidé neudělali náboženství, že by to bylo super...
A pak už si stačilo jen přečíst pííívo a panáka s Ježíšem :-D vypravit se na pořádnou výpravu s vlkodlakem, upírem... a 5 hvězdiček bylo na světě. Tenhle díl byl prostě mnohem lepší než ten druhý.

Navíc po úžasné originální napínavé vtipné... jedničce byl druhý díl takový... Přirovnala bych to k počátečnímu vývoji HP. Kámen mudrců byl super, dvojka stagnovala a trojka se konečně někam zase pohnula :-D

07.01.2016 5 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Velmi originální :-) Ze začátku jsem se bála, že to přes všechna má očekávání bude další young adult tuctovka z postapokalyptické budoucnosti. Ještě ke všemu špatná, když jsem o ní ani neslyšela. Jsem moc ráda, že jsem se spletla. Noria je opravdu jiná hrdinka :-)
Není to strhující ani nadupané akcí. Je to takový tichý boj. Úcta k tradicím. Nenásilný odpor. Vzdor. Tvrdohlavost. Touha po odpovědích.
Nenápadné naťukávání. Zamysleli jste se, co tu po nás zůstane?

03.01.2016 4 z 5

Jak svést lorda Neda Jak svést lorda Neda Sally MacKenzie

No nevím nevím... sice mi to taky přijde o fous lepší než jiné podobné romanťárny, ale nějak nemůžu přijít na to, v čem spočívala ta vtipnost.

02.01.2016 2 z 5

Jak milovat lorda Ashe Jak milovat lorda Ashe Sally MacKenzie

Já se tedy vážně bavila :-D Byla jsem hodně zvědavá na Ashovo manželství, první dva díly mě na něj hezky navnadily... a tohle jsem skutečně nečekala :-D
přesně tohle u knih nesnáším... celý děj je postavený na nedorozumění a detaily tohohle nedorozumění se dozvíte až na konci, i když máte dojem, že už o nich víte prakticky vše... hrdinka v té věci má zjevně v hlavě taky guláš neb informace ze začátku jsou trochu jiné než na konci...
28 letou pannu odstrčenou na venkov, kde jí všichni opovrhují... dejme tomu... malířka aktů??? ehm.... to už asi ne :-D a korunku všemu dává její opačně orientované mužské služebnictvo :-D
30 letý panic, fešák ve vysokém postavení? to pochybuji...
Prostě co další "fakt" v ději, to další výbuch smíchu :-D

02.01.2016 2 z 5

Signál Signál Patrick Lee

Netuším, proč byl Sam ve 2. díle překvapený, že existuje přístroj, co přináší zprávy z budoucnosti, když v 1. díle téhle série, zachraňoval dívku, která slyšela myšlenky a byla pomocí mysli schopná ovládat jiné lidi... ;-)
Ale jako 1. díl se ani tento s ničím nepáral, šlo se rychle na věc, nikde se to zbytečně nezdržovalo,... zkrátka a dobře jsem to opět přečetla prakticky na jeden zátah :-) Rozhodně lepší než sledovat posledního Jamese Bonda ;-)
PS: Hvězdičkami hodnotím, jak si kniha vede v mých očích v rámci svého žánru. Žádný skrytý Dostojevský na vás tady nevyskočí ;-)

31.12.2015 5 z 5

Na útěku Na útěku Patrick Lee

Wau :-) Hodně nápadité. K tomuhle žánru málokdy sklouzávám, málokdy to totiž stojí za to. Tentokrát ale skutečně stálo.
Sama je těžké si nezamilovat a u Rachel je jasné, že nevíte, co všechno čekat, i když jejím schopnostem postupně přicházíte na kloub...

Spoiler: Hvězdičku bych ubrala za přeslazený happy end, ale na špatný nebo polovičatý konec zrovna nemám náladu, tak zůstaneme u pětice :-D

29.12.2015 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Aj aj... koukám, že se s většinou z vás neshodnu :-D Vidořád se mi totiž líbil víc než Kostičas.
Takže... Kostičas si ode mě vysloužil jen 3 hvězdičky, proč? Protože jsem od něj měla příliš velká očekávání.
Vidořád dostal 4, proč? Protože už jsem tušila, co si od toho mám slibovat a co ne ;-) Celé mi to navíc připadalo komplexnější, nápaditější, se zajímavými zvraty a obraty ;-)
Na pět hvězdiček to ale nemělo, na to to bylo příliš dlouhé a se spoustou zbytečných postav.

PS: Jo a miluju označení "kočena" to je moje nové nejoblíbenější slovo :-D V tomhle díle se používá tak často, že se mi vrylo pod kůži.

23.12.2015 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jsem moc mladá na to, abych to napřed četla a pak až viděla zfilmované. Na filmu jsem prakticky vyrostla a citace některých hlášek vždy patřily k rodinným sešlostem. Dost jsem se knížce bránila, neb jsem se bála, že už jsem si příliš zvykla na to, co znám... Ale ono néééé... královsky jsem se bavila. Vřele doporučuji všem přátelům britského humoru ;-)

21.12.2015 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Čte se to hezky, ale to už bohužel nestačí. Hezky se čte kde co ;-) Sice zastávám názor, že všechno už bylo napsané, a tak je logické, že vám každý příběh bude něco připomínat, ale tohle bylo vážně moc... Moc Selekce, moc Hunger games a moc Skleněného trůnu a přitom to ani jednomu pořádně nesahalo ani po kotníky.
Spousta nedomyšlených míst, násilně vyvedený trojúhleník,... mohla bych pokračovat dlouho... Hlavně nesnáším, když na vás na každé druhé straně křičí, jaké to bude mít rozuzlení a přitom by to chtělo zachovat aspoň jeden moment překvapení...
Ale zase tak otřesné to nebylo a říkám si, že kdybych to četla dřív než Selekci nebo Skleněný trůn, tak by se mi to možná i líbilo ;-) za to je ta 3. hvězdička.
Jo a Mare mě pěkně vytáčí... Jako by celou dobu křičela: "Ach, já chudinka obyčejná!!!"

21.12.2015 3 z 5

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Je to na cestě mezi young adult a dobrodružstvím šmrncnutým fantasy. Ten kdo by čekal young adult, byl by zklamán a kdo to dobrodružné fantasy, byl by zklamán ještě víc ;-)
Děj byl hezky provázaný se spoustou vodítek a z nich vyplývajících otázek. Na můj vkus si princ na nově vzniklou situaci zvykl až moc rychle, ale na druhou stranu by to knihu pak zbytečně natáhlo, jen aby z něj byl časem dobrý král...
Chvílemi to bylo hezky chytře vtipné ;-) Zelení a modří koně, ženy držené jako poklady.. ale nejvíc mě dostaly obavy o to, co se po 900 letech změnilo, když takhle zmrvili jazyk :-D vždyť opak tvrdé práce přece musí být logicky měkká práce :-D
PS:Trudoš má s tím Hraničářovým učněm pro dospělé pravdu... no možná ne pro úplně dospělé, ale rozhodně starší ;-)

20.12.2015 3 z 5

Sempre – Navždy Sempre – Navždy J. M. Darhower

Už dlouho se mi nestalo, že by takhle dlouhá kniha z Young adult udržela mou pozornost až do konce.
Ne že by to nemělo mouchy, ale prostě to mělo spád, zajímavé postavy a konečně to bylo takové jiné, než všechny ty tuctovky z VŠ s hodnou holkou a bad boyem, nadupané jen sexem ;-)
A ani konec v tomhle případě nebyl zklamáním. Doufám, že se dočkám pokračování, protože tohle je příběh, který mě zajímá... a těch otázek co bych k tomu ještě měla! :-D
Je to takový lehký odvar z Kmotra pro holky ;-)

18.12.2015 4 z 5

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Musím se k něčemu přiznat ;-) Po prvních 15 stránkách jsem byla odhodlaná knihu odložit a přiklepnout jí 1 hvězdičku, v podstatě jen za nápad, protože mi styl psaní zkrátka nesedl... Jenže pak nastala knižní nouze, já za tuhle knihu neměla náhradu a tak jsem četla dál...
Celé "to"(knihu, děj, postavy,...) definují hlavně vnitřní konflikty, pokusy o nastavení nějakých etických měřítek, pokusy o přesvědčování čtenáře, že svět není jen černo-bílý... Ve výsledku tam pro mě je až moc velká snaha autorky o moralizování, snaha o vytvoření trojúhelníku, vlastně spíš čtverce ;-) a i když se autorka pokoušela o detektivní zápletku a vetkat do děje nápovědy na rozuzlení... prostě to bylo až moc přitažené za vlasy a předem pro čtenáře neuchopitelné. Ale knihu jsem dočetla a nakonec jsem se ani nemusela tak přemáhat.
2 hvězdičky dávám za pojídání hříchů, to mi přišlo jako zajímavé téma :-)
Ale už jen podle tohohle mého komentáře můžu prohlásit, že podle mě se autorka převážně jen marně snažila...
PS: Jméno Twylla se mi vážně nelíbí ;-) a vážně nechápu, proč celý děj stojí na popírání nadpřirozena a pak je závěr knihy takový, jaký je...

15.12.2015 2 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Další pro mě nadprůměrné fantasy. Když jsem uviděla návod na výslovnost na začátku knihy, dost jsem se zalekla, že tam těch slov k neporozumění bude až moc. Byly to plané obavy ;-)
Navíc je to celé úžasně vtipné, se spoustou náboženských narážek a všeho je tam tak přiměřeně, takže jsem neměla ani potřebu přeskakovat pasáže popisující nějaké ty násilné potyčky ;-)

13.12.2015 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Přemrštěné a přitažené za vlasy ;-)

10.12.2015 2 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

1) opravdu nepovedený překlad, takhle tady lidi nemluví!: "Počkat, co tvůj přítel v otcovském věku?" 2) Emily je prostě divná 3) nikdo z postav mi nepřirostl k srdci (přisuzuju to špatně přeložené přímé řeči, všichni působí šíleně škrobeně) 4) proč to musí mít pokračování? proč to prostě nemohlo skončit? 5) vlastně ani nechápu jednání jednotlivých postav, nějak si nedovedu představit, že se takhle lidi chovaj a že takhle přemýšlí... 6) takže to nebude jen překladem ;-)

07.12.2015 2 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Mohlo to být delší a propracovanější. Škoda, že tam více nevyužila Svena.
Ale jinak to bylo opět vtipné, povedené, nezdržovalo se to a zbytečně nekličkovalo.

07.12.2015 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Poppy... hrozné jméno :-D Ale kniha se četla sama. Nejsem fanynkou přehnaných trapasů,... Poppy se sice uměla ztrapnit, ale UVĚŘITELNĚ... ne, neUVĚŘITELNĚ.
Celý příběh byl lehce (no dobře... spíš hodně) praštěný, jenže tím správným stylem. Bylo to úsměvné, do toho nedorozumění taky úsměvná... Sam připomínal pana Darcyho, ale Poppy měla do Bridget hodně daleko... jinými slovy přesně něco pro mě :-) a i ten Magnus a Lucinda... a Wendy a Anthony a Felix a... jééé takovouhle praštěnou slaďárnu jsem přesně potřebovala.

01.12.2015 5 z 5