LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Po zklamání ze Švýcarska jsem z Irska vyloženě nadšená, i když přiznávám, možná to bylo tím, že jsem strávila tři měsíce v Irské vesnici poblíž pobřeží. Atmosféra místa i pokrmy pro mě byly v knížce skvěle popsané.
Všechny postavy jsem si oblíbila i s těmi jejich nedostatky, líbilo se mi, jak rychle vyřešená byla nedorozumění, já to přehnané drama v knížkách vážně nemusím.
Pro mě to byl skvělý útěk od reality :-)

26.04.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tak tohle bude určitě jedna z nejlepších historických romancí letošního roku. Je to ten typ knížky, kdy se do hlavního hrdiny prostě zamilujete :-)
Strašně se mi líbil vývoj Sebastianových pohnutek a jeho sezení u královny. Sice by tam toho mohlo být víc, ale i tak to dodalo knížce něco navíc.

02.03.2022 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

PS: Líbíš se mi a Kluk od vedle? Zatím nepřekonáni, ale Okamžik pravdy je rozhodně číslo 3.
Hodně se mi líbilo, že i když jsem si od začátku říkala, že je to všechno jasné... no, světe div se, nebylo! Jedním zvratem mě autorka vážně mile překvapila.
A i když bych normálně ocenila, že se autorka vyhnula závěrečnému dramatu, tak tady vyloženě chybělo! Rozhodně bych ocenila, kdyby si to mezi sebou všichni víc vyříkali.

18.11.2021 5 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Když opomenu to, jak děsivé a nebezpečné mi přijde, že by se mi někdo takhle naboural do počítače...
Tak knížka byla moc povedená. Jasně, rozuzlení prvoplánové, ale to u tělech dívčích příběhů není ani trochu na škodu. A třeba já je čtu právě díky těm jasným koncům, mám je mnohem radši, než když autor zbytečně tlačí na pilu, aby čtenáře za každou cenu šokoval.

Tady musím ocenit především hlavního hrdinu, ten byl prostě skvělý :-)
A speciální pochvala je za české prostředí, u většiny YA/NA knížek mi vadí, ale tady ani trochu.

13.09.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Když už číst erotiku tak takovouhle :-D Protože ty scéný byly vážně žhavé.
Bylo to zvrácené a bylo lepší nad motivy hlavních hrdinů příliš nepřemýšlet...
Každopádně styl autorky mi vyhovuje. A líbí se mi, jak je každá její kniha jiná.

23.07.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Eden mi pila krev, k Paulovi se jméno Paul vůec nehodilo a byl až moc dokonalý. Konec byl absolutně přeslazený. Ale... Ono fakt nešlo si ho nezamilovat. A četlo se to samo a výsledek jsou pro mě 4 hvězdičky :D

09.05.2021 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

HIM a US to sice nebylo, ale četlo se to úplně samo.
Mezi hlavními hrdiny to vážně skvěle fungovalo.
Strašně se mi líbily některé dějové zvraty. Ne, že by byly úplně nečekané, ale autroky měly vždy spoustu možností, pro kterou se rozhodnout, a volily tu, která mi vyhovuje.
Svižné i vtipné, erotiky na mě teda trochu moc, ale s tím se u autorek už počítá.
Ona to svým způsobem byla taková novodobá Popelka.

PS: Stejně si myslím, že by Luka jakožto striptéra v kampusu někdo dávno poznal.

03.05.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Mám ráda, když se autorovi podaří napsat postavu, kterou fakt nesnáším. A Alex jsem teda hodně nesnášela.

01.05.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Mile mě překvapilo, že na tenhle díl šel autor jinak. Bylo to riskantní, ale myslím, že se to povedlo.
Bylo to napínavé, zvrácené, konec byl skvělý.
A teda je to pořádný výlet do Robertovi minulosti.

15.02.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jooo, tak tohle mě bavilo. Měla jsem několik podezřelých a mezi nimi i vraha. I když jsem teda moc nevěřila, že mi ten tip vyjde... Nakonec mě, ale trochu mrzí, že mi nevyšel můj úplně původní tip.

04.02.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

To bylo zase nádherné. Autorce se daří vytvářet příběhy s pohnutými osudy hlavních hrdinů.
Navíc umí krásně vyvážit ten smutek a naději, kterou z knížky cítíte. Je to zkrátka nádherná romantika.

04.01.2021 5 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Krásná romantika - nehledejte v tom žádný hlubokomyslný příběh s novým dosud neobjeveným poselstvím.
Porucha autistického spektra u hlavní postavy dá knížce vždycky trochu jiný rozměr. Strašně se mi líbilo, jak autorka celý příběh zvládla, protože nejen, že udělala dva úhly pohledů, ale oba zachycovala jak v minulosti tak v současnosti.
A ještě speciální pochvala za ten závěr, protože to bylo tak napínavé!

12.09.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

LGBT romantické příběhy jsou už jen díky své podstatě neskutečně emotivní. Kdybysme žili ve společnosti bez předsudků, tak by to tak nebylo. Ale takhle?
Autorka strach z odhalení ještě umocnila tím, že z hlavních hrdinů udělala dvě přední světové osobnosti. Díky tomu se také mohla věnovat širokému spektru celospolečenských problémů, aniž by to působilo nemístně.
V knížce je spousta nádherných momentů, během kterých jsem občas měla na krajíčku nebo se smála.
Do děje zapojila takřka vše, co mám ráda - dopisování, novinové výňatky,...
Zkrátka a dobře, tohle je knížka, která stojí za přečtení každé aspoň trochu romantické duši.

13.08.2020 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Kluk na obálce NENÍ Kai! Prostě Ne.
Ale to je tak všechno, co bych téhle pohádce chtěla vytknout.
Jasně, pár nesrovnalostí by se tem našlo, ale...
Ono to ospravedlnění mafiánství pod záštitou lásky má prostě něco do sebe.

27.06.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Povinná četba pro všechny, co s námi knihomoly přijdou do styku.
Konečně pochopí, že si neděláme srandu, a myslíme to naprosto vážně :-D

10.06.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Mně se to moc líbilo. Samozřejmě jsou i lepší knížky, ale na plný počet to pro mě je.
Zápletka byla skvěle vystavěná. Bylo vtipné a dojemné zároveň.
Hlavně mi bylo blízké autorkami zvolené téma.

14.01.2020 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

To byla taková nuda! Často jsem musela přeskakovat, text působil kostrbatě a přišlo mi, že autorce se podařilo zazdít snad každý dobrý nápad, který měla.

20.12.2019 2 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Autorky knížky miluji. Líbi se mi, jak umí napsat opravdové záporáky a přitom z nich udělat hrdiny, aniž by změnila jejich podstatu. A její hrdinky jsou taky super.
Tenhle příběh je jeden z mých neoblíbenějších. On totální hajzl a Emilia umělkyně, co se snaží starat o nemocnou ségru. Prostě krása.

21.11.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tenhle druh knížek zbožňuju. Sice středoškolský románek s dopisováním, ale skvěle napsaný, s výbornými postavami a opravdu silným příběhem, který je vhodný pro všechny generace, protože si ho užívají, jak 13 leté holky tak moje 85 letá babička.
A bylo to opravdu povedené, hodně emotivní a knížku jsem nedokázala odložit, dokud jsem ji nedočetla. Tak moc jsem byla zvědavá, jak to autorka všechno zašmodrchala!

18.09.2019 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Nevim, proc jsem tak dlouho odkladala cteni tehle knihy. Vlastne vim, protoze mi vekovy rozdil hrdinu prisel fakt divny... Ale uz po par strankach jsem pochopila, ze prave to je kouzlo cele knihy.
A nejvic me dostalo: "Tata rika, ze nas asi nebude moct dostat na komercni let kvuli 11. zari." "11. zari? Co to je?" "Nevim."
Jakoby mi teprve pak doslo, jak dlouho a jak odriznuti na ostrove byli.

10.10.2017 5 z 5