LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Věř mi Věř mi Kylie Scott

První půlka knížky nebyla špatná. Začátek rychle vtáhl do děje a přece jen obézní blondýnka, co byla zvyklá na šikanu, a středoškoslký dealer jsou zajímavě zvolené postavy.
Ale druhá půlka se děsně vlekla a stalo se z toho spíš dost průměrné YA.

05.12.2018 3 z 5

Lovec věna Lovec věna Kateřina Loučková

I když děj ze začátku vypadal předvídatelně, bylo tam několik překvapivých zvratů, které příběhu dodaly šťávu a celkově ho vyzdvihly nad průměrné románky tohoto typu.
Bylo to vtipné, chytré, úsměvné a romantické, prostě přesně takové, jaké by historické romance měly být. Navíc to bylo neuvěřitelně čtivě napsané :-) Kéž by takových knížek bylo víc.
A i když je to dílo české autorky, určitě se bude líbit i fanynkám autorek jako je Lisa Kleypas, Julia Quinn, Johanna Lindsay,... prostě těm nejlepším.

01.12.2018 5 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

5 hvězdiček je trochu moc, ale 4 by zase v rámci YA byly málo.
Příběh je to hezký a působí spíš jako pohádka. Místy je totiž hodně přitažený za vlasy a hodně moralistický, prostě jako všechny pohádky :D A musí se nechat, že už název měl čtenáře varovat! :-D
Občas jsem se zasmála, protože rozhovory s Bohem a jinými zástupci nebe se autorovi vážně povedly. A na konci mi i ta slza utekla.

19.11.2018 5 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Zbytečně dlouhé... Ze začátku to působilo vtipně a neotřele, ale postupně mi nízké sebevědomí hlavní hrdinky začalo vadit. Navíc oba byli na můj vkus až moc natvrdlí a těch nedorozumění a lží začalo být nějak moc.

12.11.2018 2 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Bohužel mi to nesedlo. Něco tomu chybělo. Asi chemie mezi hlavními hrdiny. Nebo nějaký větší tah na bránu. Sice tam byla spousta otazníků, ale jako by autorka zapomněla napsat zápletku. A i když to mělo být vtipné, vůbec jsem se nesmála. Proto jsem se nakonec rozhodla pro 2 hvězdičky, i když bych jinak dala asi 3.

11.11.2018 2 z 5

Čas zázraků Čas zázraků Cathy Maxwell

Nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo. Halvně mi nepřišlo, že to mezi hlavními hrdiny jiskří.

10.11.2018 4 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Příběh je svým způsobem hodně originální.
Většinou víte, že je to srdceryvné hned od začátku. Nebo se o nějaké nemoci atp. dozvíte v průběhu děje a nebo je to ten závěrečný zvrat.
Tady ne. Tady půlku knihy řešíte pubertální hlody prváka ze střední. Pak prásk. A pak řešíte srdceryvné pubertální hlody prváka ze střední.
Ale závěr byl napsaný moc pěkně a smutné to bylo.

04.11.2018 3 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Tak tohle mě vážně nezaujalo. Bohužel jsem se neprokousala 1/3 knihy. Nevyhovoval mi styl, jakým to bylo napsané. A ani příběh mi nepřipadal poutavý.

04.11.2018 2 z 5

Výkupné z Vysočiny Výkupné z Vysočiny Hannah Howell

První část knížky super. Škoda, že to tak autorka protahovala s Rorym. Od té části po svatbě se to už dost táhlo.

29.10.2018 4 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Musím se přiznat, že jsem trochu zklamaná. Proto jen 3 hvězdičky.
Začátek byl super. Moc se mi líbilo, jak postavy rychle stárly a my tak získaly ponětí o tom, s kým máme tu čest. Kvůli úhlu pohledu obou hrdinů jsem si ale nestihla oblíbit jiné postavy, takže mně to nepřišlo dojemné, když asi mělo.
Za nejsilnější motiv příběhu považuju milostnou linku, taková variace Romea a Julie.
Celkově to prostě byl zamilovaný příběh ze světa Star Warsů. Ne že by to bylo špatně, jen se mi nelíbilo, jak od začátku muselo být každému jasné, na čí straně je pravda. Autorka si mohla ušetřit snahu šedého podání a radši zůstat jen u černo-bílého.

23.10.2018 3 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Z daleka ne nejlepší ani nejhorší kniha, co jsem v rámci YA románků ze střední četla.
Tate je hodně sympaticky napsaná hrdinka, což čtení dost zjednodušuje. Ale musím přiznat, že ten Jaredův přerod z totální hajzla do přítele byl dost neuvěřitelný.

13.10.2018 4 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Nemůžu si pomoct, sice se to krásně četlo, ale přišlo mi tam toho všude zbytečně moc. Moc postav, moc "okecávání"... za to ubírám hvězdičku. Nemám ráda, když mám pocit, že bych si knížku mnohem víc užila, pokud by byla výrazně kratší.

24.09.2018 4 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Podle ohlasů jsem to čekala horší. Jsem ráda, že konečně někdo zase napsal YA příběh, ve kterém ztráta paměti nesouvisí s týráním, znásilněním, vraždou... Tady se hraje jen na vztahy a hledání sebe sama.
Aby si příběh vysloužil víc hvězdiček, muselo by tam být buď víc napětí nebo větší prostor pro romantickou linku. Takhle to bylo nijaké. Průměrné až podprůměrné.

05.09.2018 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Nápad super resp. ne originální, ale takový ten druh příběhu, co mě nikdy neomrzí. Bohužel provedení se nepovedlo. Autorka se měla zaměřit na jednu věc a nepřehlcovat čtenáře informacemi, které jsou ve výsledku k ničemu.
A taky jsem nepobírala rozpolcenost hlavní hrdinky, chtělo by to dotáhnout psychologii postav.
Fakt škoda, protože kostra příběhu byla povedená.

05.09.2018 2 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Asi jako u všech knížek tohohle druhu mě druhý díl bohužel tolik nenadchnul. Ono nejde o to, že by byl o něco horší než první díl, jen už mi celé prostředí a postavy jaksi zevšedněly.
Mám radši příběhy, ve kterých se bojuje proti něčemu konkrétnímu, které mají cíl patrný už od prvního dílu. Porazit Voldemorta, srazit Hybern na kolena,...
Hlavní hrdina je opět skvěle napsaný, je to vtipné, objevují se zde nová zajímavá místa... Celkově pro puberťáky to musí být pecka.
Ale na další díl netrpělivě čekat nebudu.

05.08.2018 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Ono by to nebylo tak špatné... Je to krasně čtivě napsané, takže vám to nedá a prostě budete číst. Jen těch intrik je tam vážně hodně, Eastona mám docela ráda, jen nemám pochopení pro to, jak netečně všichni řeší jeho alkoholismus.

03.08.2018 3 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Hodně zajímavá kniha. YA které se točí okolo milic, krvavého zlata, znásilňování. Dobře zvolený styl vyprávění, i když občas zdlouhavý.
Michael byl roztomilý, Tina nebyla špatná, ale pan Greyhill se vážně nevyvedl :-D

29.06.2018 4 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Mně se tenhle díl líbil víc než některé předchozí. Přece jen představa modelky, která je hackerka se mi vážně líbila :-) A celkově její vynucená práce pro FBI a nezbedná rodina, byly hezkými kulisami milostného příběhu.

18.05.2018 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Ne, že by knížka byla špatná. Vzhledem k cílové skupině je super, ale oproti Všem klukům, kteří byli tak nějak pro všechny generace? Prostě to nebylo ono. Něco tomu chybělo.
Největší problém jsem asi měla s Taylor a Konrádem, nestačila by jedna postava na hraně, která vás štve?
A v sérii pokračovat nebudu, když jsem si přečetla, jak to celé dopadne, vůbec na to nemám chuť. Trojúhleníky všeobecně nemám ráda. Už tady mi ty náznaky dost vadily, a když to má být ještě dotažené do extrémů a pro mě s blbým koncem? To si prostě radši odpustím.

20.04.2018 3 z 5

Špecialistka Špecialistka Stephenie Meyer

Předem jsem byla dost skeptická, ale kniha je přesně tím, co říká. V první řadě je pro ženy a pak až je to thriller... I když thriller je dost nadnesný výraz :-D spíš takové krimi s prvky thrilleru.
Od začátku je to jedno velké klišé. Hlavní hrdinka je rádoby chladná vědkyně téměř psychopatka, co se už dlouho skrývá. Hned po úvodu na vás čeká zvrat. Tak strašně čitelný, až se vám z toho chce smát a v tomhle duchu to pokračuje. Aby to byl thriller, muselo by to být o něco míň předvídatelné.
Chvílemi to bylo dost zdlouhavé. Kdyby to byl špionážní thriller, tak by takovýhle rozsah vůbec nevadil. Jenže tohle byla vážně spíš romance a na tu už je to strašně moc stránek.
A ten konec? Samá duha a jednorožci. Trochu jsem doufala, že mě autorka něčím překvapí.

18.04.2018 3 z 5