LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Princezna k pronajmutí Princezna k pronajmutí Lindsey Leavitt

Pěkný nápad, ale zdlouhavé a nudné provedení. Čekala jsem to spíše ve stylu Meg Cabott, takže stručné, vtipné, výstižné... tohle takové bohužel nebylo.

12.06.2016 2 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Zajímavé pojetí, ale neoslovilo mě to. Jenda hvězdička je za nádherné ilustrace a celkové grafické zpracování a druhá za nápad.

11.06.2016 2 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Tak tohle mě neoslovilo. Už s tím úvodem jsem měla problém, snažila jsem se začíst, ale nakonec jsem to vzdala a přečetla si pointu. Ne že by pointa byla úplně špatná, ale nestálo to za to, abych se tou knihou přece jen prokousávala.

29.05.2016 1 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Úžasné!!! A ten konec naprosto bezchybný! Tomu říkám gradace!
Vypadá to, že stále je na co se těšit :-)

I když ty pasáže s Manon bych klidně vynechala.

26.05.2016 5 z 5

Trochu nebezpeční Trochu nebezpeční Mary Balogh

Taková rádoby Pýcha a předsudek... V porovnání s ní by to mělo sice asi tak jednu hvězdičku, ale to by bylo nespravedlivé to srovnávat s takovou špičkou.
Navíc Christina měla do inteligentní Elizabeth hodně daleko ;-) spíš to vlastně byla taková Bridget Jonesová.

21.05.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ne, že by to samostatně nefungovalo. Blog je super. Jednotlivé příspěvky jsou úžasné. Ale tohle má být kniha! A knihy jsou od toho, aby je člověk chtěl číst... aby se těšil na pokračování nebo na něco dalšího... Bohužel jsem mezi tím četla jiné knihy a vůbec se mi nechtělo Kafe a cigárko znovu otevírat. Prostě jsem se nutila číst dál a připadala jsem si jak u povinné školní četby.
Jedna hvězdička je za grafickou podobu a druhá za to, že samostatně na blogu to opravdu funguje ;-)

17.05.2016 2 z 5

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Kdyby se to trochu proškrtalo, tak by to možná dostalo ještě jednu hvězdičku.

15.05.2016 3 z 5

Víc než touha Víc než touha Nora Roberts

Ani jeden z příběhů mě nijak nenadchl, ale v obou bylo něco, co mě zaujalo :-)
V prvním příběhu to bylo oddané zbožňování, spojené s vypočítavostí hlavní hrdinky :-D Aneb kdo si počká ten se dočká...
A ve druhém příběhu, se mi líbilo, jak A.J. tají svůj pravý vztah "vědmou". Ale jinak byla A.J. pěkně natvrdlá a dost mě štvala.

15.05.2016 3 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Bohužel mě to nenadchlo. Podle mě se to dalo napsat i zajímavěji. Ale taky je to možná tím, že mi ani jedna z hlavních postav nesedla. Z celé knihy mě zaujal hlavně dějepisář a výchovná poradkyně ;-)

11.05.2016 3 z 5

Podvodnice Podvodnice Kristína Ježovičová

Čekala jsem to mnohem horší ;-) Pro mě to byla jen další variace Kukačky ( http://www.databazeknih.cz/knihy/kukacka-186215 )... možná bych dala i 4 hvězdičku, protože když to zaškatulkuju do červené knihovny, tak to je prostě úplný průměr možná dokonce lehce nadprůměr, ale všechny ty: myslíc, sedíc, hledíc!!! U každého -íc se mi chtělo vyletět z kůže. Kdo takhle mluví natož pak přemýšlí?!

10.05.2016 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Výborné. Romantika, napětí...
Jen bych ocenila více vodítek pro čtenáře. Radši přicházím na zápletku postupně sama než se honím za nemožným ;-)

04.05.2016 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Zajímavé. Tolik podobné všem těm ostatním knihám typu Divergence a přesto úplně jiné.

28.04.2016 5 z 5

Divoká srdce Divoká srdce Shannon Drake (p)

Tak tuhle knihu jsem nakonec musela odložit. Fakt jsem se moc snažila, ale nezačetla jsem se...

27.04.2016 1 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Autorku mám ráda, ale tohle podle mě byla taková dost řemeslná tuctovka bez kapky originality.

27.04.2016 3 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Ke čtení jsem se musela vyloženě nutit a nakonec jsem to ani nedočetla. Takže jsem přečetla prvních 70 stránek a pak konec. Nevím, jestli se kdy k téhle knížce vrátím a zkusím to znovu...

11.04.2016 2 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

Děs běs. Od první stránky. Divně chaoticky napsané, styl vyprávění mi absolutně nesedl. Po 40 stránkách (a považuji to za výkon, že jsem vydržela tak dlouho!) jsem to vzdala a přečetla si jen konec.

05.04.2016 1 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

A mě se snad líbilo i víc než předchozí díl. Přes jasnou dějovou linku mi to připadalo aspoň trochu jiné. Takové úsměvnější ;-)

16.03.2016 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Nevím proč, ale podruhé mě to tolik nebavilo jako poprvé. Asi už mi chybělo to okouzlení neotřelé myšlenky z prvního dílu. Archiv už nebyl žádná novinka. A i když to zase mělo zajímavou zápletku, dobré postavy, už to na mě působilo okoukaně.
A připojuji se ke zbytku, Mac by občas potřebovala pořádně zatřepat.

15.03.2016 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Zajímavé. Fakt musím říct, že mě to celkově zaujalo. Napínavé, propletené, ironické, ale strašně moc mi to připomínalo Hostitele :-D

13.03.2016 4 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Čtivější než první díl. Hodně se mi líbilo, jak se na idealizované postavy předchozího dílu koukalo jinak, to moc často nebývá ;-)
I když o nějaké hluboké promyšlené problematice se mluvit nedá...
Lámání vzdoru proti bohatství... no nevím... takové lehce pokrytecké.

11.03.2016 4 z 5