LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Autorka se asi moc nesžila se svými postavami, protože si všechny strašně protiřečili. Jasně u Tylere to byl účel (ovšem ani u něj to nefungovalo), ale u těch ostatních?
Hlavně to strašně skřípalo, celé mi to připadalo takové vynucené a křečovité.
Kostra klasické YA by byla dobrá, možná i perfektní, teoreticky je tam všechno, co by dobré YA mělo mít, ale tady někdo přecenil své síly. Snaha postavy ozvláštnit, dát jim drobné roztomilé úchylky, ale jako celek to vůbec nejde dohromady.
A obálka sice poutavá včetně těch přesvědčivých textů, ale na Amazonu po tom neštěkl ani pes...
A natáhnout to na tři díly? To je snad špatný vtip.

31.08.2017 1 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Koukám, že se s většinou neshodnu. Ne, že by mi začátek nesedl, to zase ne... rychle jsem se začetla, ale po přečtení anotace jsem měla dojem, že dostanu něco a to něco bylo ve výsledku něco naprosto jiného...

27.08.2017 2 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Snad najdu taky nekoho, koho to nastvalo.
Vzdyt je to slabsi odvar Sparkse... A to ani v tomhle zanru toho tolik nepise...
Ano, precetla jsem, ale byla jsem tak strasne zklamana!!!

22.08.2017 2 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Sice ze střední školy (těm už moc neholduji) a navíc jedno z těch nejobyčejnějších témat- otec hl. hrdinky se znovu ožení, stěhování, nikam nezapadá... Ale já to prostě hltala plnými doušky a už dlouho jsem se tak nezamilovala do hlavního hrdiny jako zde.
A už hodně dlouho se mi nestalo, že bych se těšila, že si knihu určitě brzy znovu přečtu.

01.05.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Geniální.
Ten typ příběhu, u kterého si přejete, aby nikdy neskončil.

15.11.2016 5 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Hrdinka, co má šťávu :-D žádná upejpavá krasotinka... konečně ženská, co si jde za svým a jejím jediným problémem není, že kdysi někdy někoho políbila...

25.04.2016 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Anglicky to bylo super :-)
Možná až moc komplikované, možná až moc happy endové, ale četlo se to samo, těžko se to odkládalo a skvěle se k tomu vracelo.

09.01.2016 5 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Velmi originální :-) Ze začátku jsem se bála, že to přes všechna má očekávání bude další young adult tuctovka z postapokalyptické budoucnosti. Ještě ke všemu špatná, když jsem o ní ani neslyšela. Jsem moc ráda, že jsem se spletla. Noria je opravdu jiná hrdinka :-)
Není to strhující ani nadupané akcí. Je to takový tichý boj. Úcta k tradicím. Nenásilný odpor. Vzdor. Tvrdohlavost. Touha po odpovědích.
Nenápadné naťukávání. Zamysleli jste se, co tu po nás zůstane?

03.01.2016 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Prostě výborné. Narazila jsem na to vlastně úplně náhodou a od prvních pár stránek jsem si to prostě zamilovala. Kdybych si přečetla, o čem to bude, nevím, nevím, jestli bych tomu dala šanci.
Půlku knihy totiž vlastně sledujete výcvik malého chlapce,... dobrá tak to není zrovna typické dítě a ani jeho kamarádi, ale i tak...
Co mi tak učarovalo? Asi všechno. Postavy, všechny ty řády Víry, záhady, prostředí, výcvik... Ale hlavně hlavní hrdina, který není ve všem nejlepší. Fakt se mi líbí, že i jeho bratři z řádu jsou lepší lučištníci, lepší stopaři...
Líbí se mi prolínání se současností, to jak je vypravěč uchvácen zdánlivě barbarskou kulturou, jak se vlastně ocitl ve stejné pozici jako je Vélin ve svém příběhu, když se střetává s jinou kulturou, jak do příběhu vkládá vsuvky třeba o tom, jak dlouho po konkrétní události se hlavní hrdina s někým znovu setká a taky to, jak občas děj přikrášluje, aby to mělo více šťávy :-D
Sice je to pro mnohé "pokleslý žánr", ale připadá mi, že právě dobrodružné fantasy má mnohdy největší moc nastavovat zrcadlo společnosti. A právě všechny ty různé víry, fanatici umírnění vyznavači, uzurpátoři, mocichtiví, pragmatici ale i spravedliví... my jako odraz společnosti skutečně připadají.

09.10.2015 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Já snad četla jinou knihu než všichni ostatní.
Neříkám, že to nemělo vtip a nápad, ale pro mě to bylo zdlouhavé s mnoha vyumělkovanými zvraty.

SPOILER:
A vám Sofie nepřišla zlá od začátku? Zahleděná sama do sebe, co každým opovrhovala? A Agáta hodná spokojená a vděčná?

10.01.2015 2 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Tak tady jsme na pokračování opravdu hodně zvědavá, je to pro mě opravdu hodně zajímavá paranormální romance. Závěr jsem tak nějak očekávala, o to víc se těším na rozuzlení druhého dílu.

11.05.2023 5 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Nejlepší díl série! I když jsem doufala, že Lianne bude větší nerd. Každopádně DJ mi bylo děsně líto. Ten kluk si happy end vážně zasloužil.

08.11.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Tohle mě bavilo. Sice nic nového, ale napsané tak čtivě, že jsem se nemohla odtrhnout.

18.09.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Strašně se mi líbila Nesta coby knihomolka "košilatých" románů a ten její vztah z domem! To byla prostě pecka :-)
Trochu jsem se bála, že když autorka udělá právě z Nesty hlavní hrdinku, že změní charaktery jiným mým oblíbencům, naštěstí se to nestalo.
Bylo tam pár skvělých zvratů, ale i tak bohužel musím říct, že místy byla kniha vyloženě rozvleklá.

Každopádně už se nemůžu dočkat, co si vymyslela pro Luciena, Azriela a Erise :D

11.03.2022 4 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Nerada dávám takhle nízké hodnocení, ale postavy se chovaly nelogicky, hrdinka mi většinu doby připadala vyloženě natvrdlá a pokrytecká.
Na wattpadu by to byla perla, ale od fyzicky vydané knížky bych čekala mnohem víc.

02.06.2021 2 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Čekala jsem něco úplně jiného. Současnost. Atmosféru prosluněných vinic, pohodu a klídek s nějakými těmi kouzly a magií.
Ale ono to bylo úplně z jiné doby a v hlavní roli tam byly čarodějky, pověry, kouzla a vlastně i detektivní zápletka.
Ale úplně špatné to nebylo. To zase ne.
Strašně se mi líbila představa vinných čarodějek. To nemělo chybu.

06.05.2021 3 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Myslela jsem, že se tam bude víc péct a čtenář si bude moct užívat atmosféru pekárny a tu vůni skořice. Místo toho se v podstatě jen řešio rodinné drama.
Ale byo to čitvé a zajímavé. Bavily mě obě časové linky a naštěstí se mi knížka i tak strefila do noty.

12.04.2021 4 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Krásný a vážně smutný. Málem i pár slziček bylo. Svět je hnusnej a děcka na střední jsou strašný. A fakt nechápu, proč jsou na sebe lidi tak bezdůvodně zlý.
Líbilo se mi jak autorka do příběhu vetkala i normální puberťácké problémy.
Jediný co... Kéž by Ava byla obyčejná, kéž by z ní nebyla nejlepší zpěvačka. Samozřejmě jsem jí to přála, ale...

A když bych mohla mít nějakou poznámku k příběhu... Tak když někde uhoří tři lidi a jedna vyvázne jen o fous, tak se o tom většinou hodně píše a sociální sítě jsou tím zaplavený. A Ava se jen přestěhovala na druhý konec města. Přijde mi tedy trochu divné, že o její tragédie vlastně nikdo nevěděl.

11.03.2021 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Mám pocit, že jsem četla jinou knížku než všichni ostatní.
Strašně jsem se nudila, Aubrey mi lezla na nervy a nějak mi nesedly ani ty zvraty, co tam byly...
Přišlo mi to, jako by autorky psaly stylem: Co za kravinu tam tak ještě dát?

03.03.2021 2 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Moooc povedená knížka. I když na úplných 5 hvězdiček to nebylo.
Ale strašně se mi líbilo, že to bylo nenáročné, žádné velké drama, sirotci, znásilnění... prostě krásná obyčejná romantika ze střední. Stylem bych to přirovnala ke knížkám od Kasie West.
Vztah, jaký měla hlavní hrdinka se sestrou, byl prostě nádherný. A i celá ta vele-rozvětvená rodina.
Zkrátka z celé knížky na mě dýchala tak pohodová atmosféra, že jsem se těm 5 hvězdičkám nakonec nedokázala ubránit.

18.02.2021 5 z 5