Linda007 Linda007 komentáře u knih

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Nějak se mi nechce věřit, ze se všichni a všechno změní za týden.

11.07.2021 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Lepší 4*. Moc mě to bavilo a skvěle se to čte. Rozhodně to bylo lepší než první díl. Ale pro mě tam bylo pár věcí, co mi nepřišlo logické.***Spoiler*** Je zde ukázáno, že Calaena je schopná zabít kohokoli, tak proč prostě nezabije krále, vládl by pak hodný princ Dorian a svět by byl zachráněn. Rozkol mezi Calaenou a Chaolem mi přišel dost přitažený za vlasy. Nic hrozného neudělal. Kdo ve skutečnosti Calaena je, je asi všem od začátku jasné, jen mě překvapilo, že o tom ví. Jinak kniha nabitá akcí a konečně zde začíná být magie.

03.04.2021 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Předvídatelné, ale i tak se mi to líbilo. Hlavně Ruská dimenze.

05.03.2021 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Zajímavé, ale hlavní zvrat jsem tušila, ale na ty menší jsem nepřišla. Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale i tak se mi moc líbila.

09.02.2021 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Lepší 4*. Líbilo se mi to. Kdybych to měla srovnat s prvním dílem Dvorů, tak ve Dvorech mi přišel zajímavější svět a děj. Ikdyž zde byl uvěřitelnější a věřím, že svět se rozvine v dalších dílech. Hlavní hrdinka mi zde byla mnohem více sympatická než Feyre, ale mužské postavy jsou zajímavější ve Dvorech. Těším se na další díl.

07.08.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Dobrý závěr série. Kniha mohla být o hodně kratší a některé věci jsou předvídatelné ( a některé vůbec). Na YA je to hodně dobré. Feyre mi je nesympatická a vůbec se mi nelíbí, jak se zachovala k Tamlinovi. Nedala mu vůbec čas se se situací vyrovnat. Místo aby ho pak poprosila o odpuštění, tak ho začala nenávidět ? WTF. Já tedy vidím Tamlina kladně. Jinak války většinou v knihách přeskakuji, protože mě boje nebaví, ale tady mě bavily.

28.05.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po průměrném prvním dílu, se mi ten druhý líbil mnohem víc. Opravdu drsné scény, sex, akce, napjetí. Hlavní postava pořad protivná, ale už je to lepší. Těším se na další díl.

10.04.2020 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Některé kapitoly se mi líbí, ale z některých na mne působí Tereza hodně namyšleně. Kapitoly bych viděla spíše jako články na blogu. Bylo by to zábavnější. Takhle, jak to člověk čte najednou, tak to není ono a občas je to dost zmatené, různé skákání v čase atd.

29.01.2020 3 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Tamara McKinley

Celkem se mi to líbilo. Uvítala bych kdyby byla kniha více do hloubky rozpracována. Líbí se mi, že je kniha zasazena do Austrálie, určitě si od autorky ještě přečtu další knihu.

13.01.2020 4 z 5

Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Mary Dillon

Hezké ilustrace.

03.12.2019 5 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Hledala jsem knihu, která by se více věnovala psychické přípravě, dýchání, masážím atd. To kniha splnila. Některé věci se tu musejí brát s rezervou.

05.11.2019 5 z 5

Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Antonín Pařízek

Tuto knihu jsem si pořizovala, abych měla nějaké faktické informace o těhotenství. Kniha má tři díly. Jsou zde informace, o těhotenství po týdnech, poté po měsících. Jsou zde informace o nemocech, lécích atd. Knížka je přehledná.

14.10.2019 5 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

Uf to bylo dlouhý, ufňukaný a průměrný.

28.09.2019 3 z 5

Aby porod nebolel Aby porod nebolel Lucie Suchá Groverová

Pro upřesnění, můj názor se hodně odvýjí od toho, že nejsem fanoušek domácích porodů. Paní autorka nejenom, že rodí doma, ale je u aktu úplně sama. Není s ní žádná porodní asistentka ani dula. Během těhotenství nechodí na kontroly, tudíž nemá ani jistotu, že dítě je v pořádku. Pro mě je toto neodpustitelné hazardování se životem dítěte. Kniha dle mého navádí k domácím porodům, které jsou nebezpečné. Co se tyče názvu knihy, autorka je téměř jediná, kdo v knize tvrdí, že porod nebolí. Závěrem knihy jsou příběhy žen ( většinou velmi fanatické), které všechny tvrdí, že porod Bolel. Autorka pro mě píše celkem nesrozumitelně, jakmile byl text od někoho jiného ( manžel, jiné ženy ) tak se to četlo mnohem lépe. Jako plus knihy vidím hezké ilustrace a podívám se na automatickou kresbu. Kniha se zastáncům domácích porodů bude libít, jedná se hlavně o osobní příběh. Návod na to, aby porod nebolel nenaleznete :).

27.09.2019 2 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Tohle bylo úžasný. Moc se mi to líbilo, má to takovou tu přidanou hodnotu. Podíváte se do mysli lidí, kteří myslí úplně jinak. Krásné, dojemné, čtivé a hlavně zajímavé.

12.04.2019 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Zatím se mi líbila nejméně od autorky. Je to pořád velmi kvalitní dílo, ale na můj vkus ohromné množství postav a jmen a já už jsem se v nich nevyznala. Musím říct, že mě tady velmi zaujal Paul, takhle se mi dlouho nehnusila postava. Paul by výborně napsaný, ale naopak se mi moc nelíbil Neil, který se podle mě choval velmi nelogicky. Byla to velmi obsáhlá a dlouhá kniha. Skotská historie je zajímavá, v tomto ohledu je to perfektní.

09.01.2019 4 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Na můj vkus příliš mnoho jmen, která se pletla. Trošku překombinované, ale hezké ´´rozšíření´´ biblického příběhu.

30.11.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Já tyhle knížky pro mladistvé můžu. Nemusím u toho přemýšlet a super se to čte. Asi jsem četla i lepší, ale miluju Temnyje :D. Někdy se pustím do dalšího dílu.

24.10.2018 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Zatím se mi líbí vše, co jsem od autorky četla. Krásné prostředí Paříže, dvě časové roviny, co víc si přát ...
Hlavní hrdiny si zamilujete. Milé pohlazení po duši.

21.04.2018 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Úžasná knížka. Nejvíc se mi líbil Papuchálek, je to zlatíčko. Musím uznat, že v knize je poměrně dost chyb a ke konci jsou uměle vytvořené zápletky. ALE kniha je hrozně milounká a roztomilá. Celou dobu jsem se usmívala, hodně mi zlepšila náladu. Na pokračování se moc těším.

07.02.2018 5 z 5