LintuShelly LintuShelly komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se čte sama, příběh je zajímavý. Knížku bych nejraději četla od začátku do konce na jedno nadechnutí.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha, ve které nejsou duchové, zombie, strašidla, ale neznámo. To člověka děsí. Nejprve čtenáře zaujme příběh, kterým se začne zabývat hlavní postava. Poté následuje svět, kterému každý věří a nakonec nikdo neví zda je pravý, reálný. Doporučuji si knihu zkusit také formou audia. Má to o něco jinou atmosféru. Slyšíte nahrávky, hudba dokáže velmi dobře rozbušit srdce či naopak uklidnit, ale klid v téhle knize nehledejte.

21.08.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Jedna z nejlepších knih od autorky. Od začátku nutí číst. Povahy postav jsou promyšlené, děj nenudí. Občas člověk musí přestat číst a to především v podání Verity. Hlavní hrdinka se občas zachová jako nána, ale v každé knize je vždy postava, která čtenáři nepadne.

07.07.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Čím více ji čtu, tím více ji miluji.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Krutá a mrazivá historie napsaná na papíře. Nikdy by jsme neměli zapomenout na historii. Kniha je psaná dá se říci formou deníku. Čtenář pozná i druhou stranu - voják/Židi než Žid/vojáci. Kniha se nedá popsat jinak než slovy 'zvrácenost velebnosti'..

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha se čte jedním dechem. Příběh chytne za srdce a donutí člověka přemýšlet. Krásné, smutné, dechberoucí, slovy nepopsatelné.

28.02.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Postavy dostávají úplně jiný pojem. Povídky vystřídá děj, který píše příběh. Čtenář se seznámí se zaklínači, Ciri, Triss. Odkrývá se minulost lvíčete. Sem tam mne občas 'hnula žlučí' Ranuncul, ale vsadím boty, že holka ještě předvede divadlo. Příběh je místy smutný, napjatý, vtipný. Autor píše čtivě.

26.03.2022 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kniha plná povídek. Čtenář se zde nedozví jak běží děj. Kniha je čtivá, sem tam přispěje Geralt svým suchým humorem.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Lepší než první díl, ale stále povídky. Některé povídky jsou "sušší". Začínají se zde více odkrývat postavy a jejich charakter, záměr.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Nejlepší kniha série Znovu. Sawyer je holka od rány a díky bohu už ne žádná ufňukaná nána. Líbí se mi poměr "zlá holka" - "hodný kluk", kdy je to opak klasiky. Byli věci, které jsem v příběhu nečekala. U prvních dvou dílů se dalo odhadnout dopředu, ale tady ne. Děj mne bavil, nenudil a uměl pěkně vtáhnout. Přijde mi, že autorka se psaním jen a jen zlepšuje.

16.09.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Láska, jinak se tato kniha nedá nazvat. Nádherné ilustrace, hluboké myšlenky, láska, přátelství, strach, poslání.

18.09.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Ze začátku mi přišla kniha nudná, takový typický ženský jemný román. Donutila jsem se číst a číst a začal se odkrývat příběh plný přátelství, selhání, odhodlání, kdy ke konci dopadl, tak jak bych nečekala. Je to fajn oddechovka na klidné večery.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, kterou mohu číst stále dokola.????

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavé čtení, skvělé napsané. Nebyl problém se orientovat v postavách, ale ke konci už příběh nudil.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha na jeden večer, ale v hlavě zůstává mnohem déle.

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Kniha je rozdělena na dvě části, což není v jiných knihách zvykem. I tak to čtenář prakticky nepostřehne. Kapitoly na sebe pěkně navazují. Děj se sem tam táhne a je zdlouhavý, ale i tak jsem knihu přečetla za dva dny. Hlavní hrdinové mi padli do oka a je zvláštní, že Darcy tuto knihu okořenila láskou. Je je tu mnohem více než 'Fantom v Blackwoodu', ale mne osobně to nevadilo.

15.06.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Děj je psaný čtivě. Hlavní postava mne občas štve ve své naivitě a uvěření "každému žvástu". V každé knize je vždy postava, která čtenáři nepadne - zde je to Kyle. Vždy se do příběhu napasuje, když to člověk nejméně čeká. V příběhu je duchovno, ale jako vždy je to v určitých částech "přitažené za vlasy". Neoznačila bych knihu za horor, ale spíše živější thriller pro puberťáky. Neomrzí, dá se zhltnout, ale ne každému sedne. U autorky mne baví její fantazie, co se týče vymýšlení historie rodiny a popisu.

07.07.2022 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Ze začátku mne kniha trochu nudila a nemohla jsem se naplno začíst, ale když se začne odkrývat příběh, kniha mne lákala více a více.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Skvěle napsané, líbila se mi stejně jako zbytek série domů.

07.06.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Na to co se stalo by se zapomínat nemělo.