Liteket Liteket komentáře u knih

Smrtící překlad Smrtící překlad Pablo De Santis

Téma knihy je velmi atraktivní, ovšem místy jsem se opravdu nudila...Navíc by člověk čekal lepší zápletku...

01.07.2020 3 z 5

Otec vyhoštěných Otec vyhoštěných Wilhelm Hünermann

Jeden z nejdojemnějších příběhů, jaký jsem kdy četla. Člověka bere hrůza už z faktu, že to tak skutečně bylo a že malomocní opravdu byli odsunováni a odsuzování jako nečistí...Toto je vrchol lidské empatie

01.07.2020 5 z 5

Loupežníci Loupežníci Friedrich Schiller

Celkem zajímavá kniha, příběh sice trochu smutnější, ale velmi čtivý. Navíc je to klasika německé literatury, takže k povinné četbě úplně ideální. Četla jsem ji v 17 a přišla mi pěkná.

01.07.2020 4 z 5

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Naprosto dokonalý humor a skvěle uchopený příběh dvou mstících se staříků, kteří na svou podlost a zlobu doplatí, ale ve vší míře docela humánním způsobem.

Nejlepší maminka na světě Nejlepší maminka na světě Sébastien Perez

Benjamin Lacombe opět nezklamal, škoda jen, že v češtině vychází knihy tohoto ilustrátora jen zřídka.

03.03.2023 5 z 5

Verbální kung fu Verbální kung fu Sam Horn

Nejsem absolutně příznivcem motivačních knih, ale tato kniha je naprostá pecka. Věcně a přesně popisuje situace, ve kterých je možné se zachovat i jinak. Knihu bych doporučila pro lidi schopné empatie. Velmi pomohla.

05.01.2023

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Kniha dokonale vystihuje severskou atmosféru. Konfrontace smutku a radosti s kapkou duchařiny vytvořilo zcela autentický a dojemný příběh drásající srdce a deroucí do očí slzy. Atmosféra umocněna obdobím vánoc ladně vykukuje ze všech překrásných ilustrací Lisy Aisato. Kniha mi něčím připomíná tvorbu Astrid Lindgrenové a Andersena. Důležité je, že končí dobře, smířením a pokojnou harmonií, což je zejména v období vánoc velmi důležitý prvek. Velmi zdařilé dílo!

25.12.2020 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídky jsem doslova četla jedním dechem. Moc hezky postavené příběhy. Navíc chválím odpovídající atraktivní cover design.

18.07.2020 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Dle mého by se kniha obešla bez komentářů za každou pohádkou a stačilo by je vtěsnat do úvodu či epilogu. Ale to je věc autora....Pohádky samotné byly opravdu originálně postavené a pěkné.

18.07.2020 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Celá řada se četla prakticky sama, už proto, že člověk doufal, že v další knize se situace obrátí k lepšímu, ale opak byl pravdou a člověk upadal do stále větší deprese, že to přece není možné, aby se z toho srabu děti nedostaly....Konec se mi ovšem líbil a vzhledem k názvu celé série lze s takovýmto průběhem počítat :)

02.07.2020 5 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Jedna z nejlepších fantasy sérií jakou znám. Velmi poutavě napsané, nepředvídatelné a sympatické postavy...

01.07.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

První a druhý díl se četl sám, skvěle postavený příběh i postavy...od třetího už to ale bylo čím dál zamotanější...

30.06.2020 5 z 5

Tohle bylo bohužel jedno velké zklamání. Jednak kniha nebyla úplně čtivá a pak i příběh je postavený tak trochu předvídatelně a nudně...škoda, těšila jsem se.

30.06.2020 2 z 5

Džungle Džungle Kathy Wollard

Tak tady to je naprostá bomba, škoda jen, že je tam jen výběr zvířat, ale chápu, že by jinak kniha musela mít aspoň 30 cm na šířku. Skvělé na tom je, že se nejedná o knihu na baterky, takže obrázky se nepřestanou hýbat nikdy...

Domácí kuchařka Domácí kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová

Zajímavá a zábavná, tak bych asi ohodnotila tuto kuchařku. Je neuvěřitelné s jakým elánem se někdo může kuchařině věnovat..

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Autora zbožňuji. Má neskutečně poutavý styl a jeho strašidelné příběhy opravdu nahánějí hrůzu.

30.06.2020

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Jeho pohádky nepohádky můžete číst stále dokola a dokola a vždy tam najdete nějaké hlubší poselství. Někdy jsou smutné a srdcervoucí, ale i přesto neztrácí naději a doufání v lepší zítřky.

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Neskutečně vtipná kniha, která líčí syrový pohled dítěte na protivnou babku, která mu chce uškodit. Roald Dahl měl opravdu talent dívat se na svět očima dítěte v celé své naivitě i dospělácké inteligenci.

Milý pejsku Milý pejsku Dori Hillestad Butler

Velmi oceňuji skvěle zakomponovaný sarkasmus v příběhu, který tím pádem získává zcela jiný rozměr a zasmějí se i dospělí. Svižně a vtipně napsaná knížka, kterou doporučuji samozřejmě pro děti, ale takové, které už se seznámily s českou gramatikou, aby dokázaly rozlišit kocourovu úhlednou, distingovanou a spisovnou mluvu od praštěného nespisovného a gramaticky nesprávného jazyka psa.

05.01.2023 5 z 5

Muž na vodítku Muž na vodítku Esther Vilar

Kniha se mi dostala do ruky až nyní....a musím říct, že mě opravdu pobavila. Je nutné si ovšem uvědomit, v jaké době byla napsána. Tenkrát způsobila opravdový skandál, čemuž se rozhodně není co divit. Osobně mi připadala místy velmi trefná. Vzhledem ke vzdělání a životu autorky musím uznat, že je napsaná opravdu mistrně a autorčin rádoby radikální náhled na obě pohlaví může skutečně urazit jen potrefené husy. V knize je nutné číst mezi řádky a pak na ni lze nahlížet jako na opravdu vydařený report do vesmírů obou pohlaví.

07.01.2021 5 z 5