Lolila Lolila komentáře u knih

Stratená sestra Stratená sestra Lucinda Riley

Stratená sestra je opäť písaná pútavo. Do jej hľadania sú zapojené všetky sestry. Síce bolo to už dosť natiahnuté, trošku chaotické a niečo aj nereálne, ale aj napriek tomu ma to nútilo čítať ďalej. Jednoducho som zvedavá ako to celé dopadne. :-)

12.09.2024 4 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Ďalšia vydarená detektívka od A.CH.
Veľa postáv, zamotaná zápletka, veľa dôvodov na zločin a nakoniec prekvapivé rozuzlenie.

15.08.2024 5 z 5

Dom špiónov Dom špiónov Daniel Silva

Stále dobré čítanie, autor vie zaujať. Ale v tejto časti boli zapojení do akcie asi všetky agentúry a postavy, ktoré existujú v tejto sérii:-).

12.08.2024 4 z 5

Ochranca Ochranca Conn Iggulden

Táto časť je výborným pokračovaním vojny medzi Grékmi a Peržanmi. Zároveň pokračuje v objasňovaní vzťahov a politiky medzi jednotlivými mestami, hlavne medzi Aténami a Spartou.

23.07.2024 5 z 5

9 draků 9 draků Michael Connelly

Znovu sa budem opakovať, ale výborné čítanie. Dej obsahuje všetko, čo skvelá detektívka má obsahovať. Tentokrát sa dostaneme do Honkongu. Connellyho knihy určite odporúčam - kto má rád detektívky.

27.05.2018 5 z 5

Vyhlídka Vyhlídka Michael Connelly

Táto časť nepatrí medzi tie lepšie, ale nebolo to až také zlé. Bolo to rýchle čítanie, keďže kniha má málo strán. Autor sa viac zameral na preťahovanie sa medzi Boschom a FBI, ale zápletka tam bola, akcia a prekvapenie na koniec tiež. U mňa dobré:-). Prečítam ďalšie......

16.04.2018 4 z 5

Poznám tajomstvo Poznám tajomstvo Tess Gerritsen

Opäť výborná detektívka, spisovateľka nesklamala. Zaujímavý dej, napätie od začiatku do konca. Celá séria nemá chybu, dúfam, že bude aj ďalšia časť:-).

08.03.2018 5 z 5

Olej a mramor Olej a mramor Stephanie Storey

Pekný príbeh, kde je zobrazená rivalita medzi Michelangelom a Leonardom da Vinci v krásne zobrazenej Florencii. Škoda, že autori musia využívať v deji viac fikcie, keďže sa neuchovalo veľa z ich života, hlavne čo sa týka da Vinciho. Michelangelov život je krásne opísaný v knihe Agónie a extáze od Irvinga Stona.

17.01.2018 4 z 5

Výstřel Výstřel Lee Child

Aj napriek tomu, že som videla film, kniha má čím prekvapiť. Zo začiatku mi vadil filmový T. Cruise, pretože nespĺňa požiadavky knižného Reachera. Ale Cruise je výborný herec, takže odpustené:-))). Opäť napätie od začiatku až do konca. Reacher je neohrozený, inteligentný chlapík, ktorého len tak niekto nedostane. Vždy na tej správnej strane. Čítam sériu postupne, takže zatiaľ Jatka a Výstrel najlepšie.

23.06.2017 5 z 5

Veľké malé klamstvá Veľké malé klamstvá Liane Moriarty

Kniha nemá chybu. Na začiatku sa stane vražda, ale až na konci zistíte, čo sa vlastne stalo a kto zomrel. Aj napriek tomu, že kniha sa zaoberá témou týraných žien, sú v nej vtipné situácie. Postupne sa dozvedáte aké sú vzťahy medzi hlavnými hrdinkami, ich rodinami a ďalšími postavami v mestečku. Autorka, tak ako v ostatných jej knihách, vás nenásilne vtiahne do deja, ktorý je zábavný, napínavý, vierohodný, prekvapivý,........ Jednoducho skvelé čítanie.

10.02.2017 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Spisovateľ je výborný, páči sa mi jeho štýl písania. Je originálny. Detektívka vsadená do prostredia Číny, kde sa rozpráva o ďalších zaujímavých veciach z jej histórie. To ju robí zaujímavou.

06.06.2016 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Úžasná kniha - napínavé od začiatku až do konca, žiadne nudné miesta. Prečítala som to jedným dychom, určite odporúčam.

10.05.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

výborná detektívka od tohto autora...opäť:-)

05.05.2016 5 z 5

V rukou nepřítele V rukou nepřítele David Weber

Tak trochu sa v tejto časti treba prekusať začiatkom, ale keďže táto séria mi veľmi "zapasovala":-), mne to nevadí. Asi od polovice knihy to začne naberať akciu a koniec ide fofrom.... Určite sa čo najskôr vrhnem na ďalšiu časť, keďže akcia pokračuje....

19.09.2024 5 z 5

V exilu V exilu David Weber

Ďalšia skvelá časť. Pútavá, napínavá, akčná,...politika a boje prenasledujú Honor aj v exile.

23.08.2024 5 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Stále výborná Agatha Christie, nesklame.

22.07.2019 5 z 5

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

Výborné pokračovanie série. Nechýba napätie, akcia a samozrejme politika.

18.07.2019 5 z 5

Irsko: Probuzení Irsko: Probuzení Edward Rutherfurd (p)

Opäť výborná kniha. Na pozadí historických udalostí pokračujú osudy jednotlivých postáv a ich rodín. Spisovateľ zaujímavou formou približuje dejiny Írska, neustále pokusy o osamostatnenie sa od Anglicka, boje medzi katolíkmi a protestantmi, hladomor, emigrácia...
Skvelé čítanie, určite odporúčam.

11.12.2018 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Výborné pokračovanie Temnej veže. Postupne sa odhaľuje nevysvetlené z predchádzajúcich častí, teším sa na pokračovanie. Dej oživil aj nový člen partie - Ochu:-). Jednoducho - King je "pán spisovateľ".

25.11.2017 5 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Tak to bola pecka! Od začiatku do konca sa stále niečo dialo, žiadne hluché miesta. Autor si dal záležať na detailoch: ako opísal podmorský svet a jeho vzburu voči ľuďom, prírodné katastrofy a množstvo ďalších zaujímavých informácií o fungovaní života v moriach a oceánoch. Dej sa odohráva na rôznych miestach, pričom vedci zameraní na rôzne oblasti podmorského života sa snažia prísť na to čo sa deje. Kniha prinúti zamyslieť sa nad tým v akej veľkej miere znečisťujeme prostredie a čo by sa mohlo stať keby.......Je to vynikajúci katastrofický thriller s hororovými prvkami, ktorý stojí za prečítanie.

24.07.2017 5 z 5