LordSnape LordSnape komentáře u knih

Vetřelci omnibus. Kniha pátá Vetřelci omnibus. Kniha pátá Dan Jolley

Jak se tady rozmohly komentáře, že tenhle vetřelčí Omnibus je špatný, tak mě naopak bavil a to docela hodně. Líbily se mi ty delší povídky ze začátku, ale u těch kratších na konci knihy musím přeci jen uznat, že už byly přeci jen o ničem. Nejvíc drsná však byla povídka Spoušť, která asi každému nesedne, páč na ní pracovalo asi tak 40 kreslířů a tak se forma dosti mění. Jako experiment ale dobrý.

01.07.2017 4 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Moje první kniha ze světa Star Wars (pokud nepočítám komiksy) a hned taková bomba. O Plagueisovi hovoří Palpatine ve třetí epizodě a strašně mě lákal jeho příběh a přístup k síle. Je zajímavé, jak příběh postupně dostává známé obrysy, které člověk zná právě z filmů. Vůbec na celé knize je právě nejlepší to pletichaření, podvody a postupné přebírání moci. Luceno musí být vážně hlava, když se v tom sám nezamotal, protože je toho opravdu dost. Rozdíly mezi učněm a mistrem je jasně daný, včetně toho o co Plagueisovi šlo i když se v druhé půlce knihy pozornost obrací spíše na Palpatina. Konec samozřejmě jasný a nepřekvapí, ale stejně jsem to hltal.

01.07.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Seznámení s Modrou Crewí bylo fajne. Viděl jsem to náhodou v knihovně a musel jsem to mít. Prvně si člověk musí zvyknout na tu barevnou a rozjuchanou kresbu od Barbucciho. Když se pročtete až k jeho medailonku, tak vám dojde, že kreslil pro Disney. Hlavní hrdinka je typická blondska, tedy ne moc chytrá, ale má velký prsa, pěkný zadek a prořízlou pusu. Nicméně prostředí je skvělé. Alternativně steampunkový New York nebo Paříž jsou super. Na obou příbězích je prima hlavně ta hravost a ujetost, kdy se po zabydlení a jiných nezbytných věcech řeší hlavně detektivní zápletky a převtělování mrtvých obětí do hlavní hrdinky, kdy se rázem přepne celá její osobnost. A to ji dostává občas do vážně zajímavých situací. :-)

09.05.2017 4 z 5

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Pěkné pokračování. Všechno do sebe krásně zapadá, a to i ty celkem nepodstatné věci. Nik postupně roste, aby se nakonec postavil svému osudu. Lehce pochmurná pohádka pro deštivé jarní dni jako dělaná.

09.05.2017 5 z 5

Hory mají oči – Počátek Hory mají oči – Počátek Jimmy Palmiotti (p)

Viděl jsem pouze první díl a bylo to prostě jen další béčko. Podobně jako třeba Pach krve a další podobné filmy. Ale tenhle komiks se mi líbil a zaujal mě. Samotný vznik a narůstající nenávist jako příprava k pomstě je prostě fajn. Má to hlavu a patu, je to celkem atmosférické i krvavé. Žádný extra nášup, ale poctivá hororovka.

09.05.2017 4 z 5

Černá kniha Černá kniha Lawrence Durrell

I přes svou délku naprosto ubíjející čtení. Některé pasáže se občas zdají jako, že mají nějaký hlubší význam a čtou se dobře, ale ve výsledku je to nakonec jen další nesmyslné solipsistické plácání vkládáné do úst několika postav, aby to nebylo tak monotónní. Ale ono stejně je. Některé postřehy o umění a přístupu k sexu se mi zdály zajímavé v kontrastu tehdejší dobou, ale ve výsledku je Černá kniha jen nafouknutá bublina pseudoinleketuálů, kteří se ukájí tím, že tomu rozumí i když tomuhle mišmaši možná tak rozumněl jen sám Durrell, když se z kocoviny a sebeukájení svého ega opět propil do opilecké fáze. Zakázat tohle mi přijde jako pokrytectví, když tu máme daleko perverznější a čtivější Lady Fuckingham.

09.05.2017 1 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha třetí Vetřelci omnibus. Kniha třetí Peter Milligan

V celku průměrný Vetřelčí omnibus. Osobně mě bavily ty dlouhé povídky, páč ty kratší na konci samotné knihy byly víceméně o ničem. Koncept se tu opakuje, ale v hlavě mi uvízla povídka třetí od Woodringa, který umí napsat super záporáky a rozhodně nešetří červenou. Zde vystupuje magor Dr. Church. Ten mě fakt bavil. :-)

16.03.2017 3 z 5

Staré cesty Staré cesty Gary Snyder

Krásné eseje o přírodě, staré americké kultuře a proč je dobré zvyky původních obyvatel chránit a zachovat.

13.02.2017 4 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Samotný začátek, výcvik, výzva učitele na fight a okolnosti okolo Rolanda mě bavily, ale následná zápletka ohledně toho všeho "spiknutí" a samotné rozuzlení mě trochu zklamalo. Asi jsem čekal něco víc "fantastického". Kresba tradičně skvělá. Lee umí.

13.02.2017 4 z 5

Moje kniha Vinnetou Moje kniha Vinnetou Toy_box (p)

Moc krásná akvarelová kresba. Autorka zde prezentuje své životní postoje a zkušenosti ze života squatterů, a tak je jasné, že to nemusí sednout každému. V podstatě je to příběh o životě několika lidí, kteří žijí jinak, mají své sny a cíle, ale život má někdy pro ně trochu jiné plány... Určitě je to komiks, který ve mně rezonoval ještě dlouho po dočtení.

12.02.2017 4 z 5

Evropa na rozcestí Evropa na rozcestí Stanislav Komárek

Kniha, která se dotýká mnoha témat současné Evropské problematiky. Bohužel je plná různého balastu v podobě citací a poznámek pod čarou. Komárek se nevyhne snad ničemu, co má jakýsi ten palčivý podtón, ale bohužel nenabízí žádné řešení, ale jen nahou pravdu viděnou svojí optikou. Čtení je to dobré, protože podněcuje k zamyšlení a diskuzi, ale není to žádná další bomba jako Střet civilizací.

15.01.2017 4 z 5

Kopanec do zubů Kopanec do zubů Adam Glass

Neříkám, že by mě to úplně zklamalo, protože jsem si od toho nic nesliboval, ale stejně jako ve filmu je hlavním tahounem Harley a ten zbytek tam tak prostě nějak existuje v prostoru a čase. Prostě jen zábavný průměr. Z postav mě nejvíce bavil (hned po Harley) King Shark.

15.01.2017 3 z 5

Poutníkův deník Poutníkův deník Jerome Klapka Jerome

Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposled četl knihu s tak krásným jazykem. Humor je moc milý a typicky anglicky suchý. Číst tuhle knihu je vážně milé pohlazení na duši každého estéta.

15.01.2017 4 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Těšil jsem se hodně, ale je to takové nijaké. Začátek, kdy si Harley dovolí komentovat své křivky a styl se scénáristou a hledá tak svého kreslíře, je zábavný. Ale když se vše usadí, už to jaksi není ono. Hlavním tahounem komiksu je pak samotná hrdinka a její sexy parťačka v podobě Poison Ivy. Kvalitativně je to odlehčené a krásně ujeté jako Deadpool, ale toho humoru zde není tolik, aby vyvážil absenci nějaké nosnější příběhové linky.

11.11.2016 3 z 5

Kick-Ass: Nářez 2 Kick-Ass: Nářez 2 Mark Millar

Takže vám to asi nestačilo, že? To jste takový idioti, že jdete i do dalšího dílu? Inu, dobrá. Jak v předmluvě poznamenal ctihodný pan Carnahan - je to prdel jako hovado! Tím pádem to není nic pro outlocitný mamánky, co po večerech pijí Snapple v barevném kostýmku. Je mi úplně jasné, že většina ukňučených sraček tady zná ženskou maximálně tak z plakátu v kině a bude si u Mindy honit svého zakrslého čuráčka. Na scéně se totiž namísto debilního odkazu Zuřivce objevuje Čurák s velkým Č! Za zády si platí Matku Rus, co vysává padesát táců bez výloh týdně a tak nezbývá, než ty krvavý jatka trochu uspíšit. Objevuje se tady i debilní morální dilema, ale to pak naštěstí odejde někam do píči, protože Čurák se nebojí střílet i do vašich příbuzných, fanynek anebo followerů na myspace.com. Je tedy jasné, že banda ichtylně ujetých fotříků s pláštěnkama, co si říká Věčná spravedlnost nemá v tomhle světě šajn, co se na ní valí za bezcitný hovada. A pokud se vám to ani přes to všechno nelíbilo, měli byste strávit pár minut v akvárku s tím pojebaným žralokem. Jasně, Luigi to možná posral, když tam nalil sladkou vodu, ale to nic nemění na faktu, že ta dementní paryba, ač se moc nehýbe, je pořád ještě daleko větší a nebezpečnější predátor, než kdy vy budete. Je vám to už jasný, kurva?!

02.10.2016 5 z 5

Milarepa – Život a osvícení Milarepa – Život a osvícení Cang Ňön Héruka

Vzhledem k tomu, že jsem četl románové zpracování od pana Tomáše, věděl jsem do čeho jdu. Celý ten příběh je naprosto nadčasový. Už od dětství, kdy se zaprodal černé magii a pomstě, až po učení se u Marpy, jsem mu držel palce. Na celé knize je vynikající, jak ukazuje tehdejší světský život učitelů buddhismu, protože tradiční, klášterní život v této linii zavedl až Milarepův žák - Gampopa. Marpa se pak k Milovi nechová zrovna vybraně, neustále ho týrá, odmítá a do toho ze všeho nejradši pije pivo, kterým se opíjí a má ženu a děti. Jakmile Milarepa vytrvá, a jsou mu předána učení, začne žít jogínským životem meditace v ústraní a předávání učení, kdy v mnoha písních oslavuje život, buddhistické nezlomné hodnoty a svého učitele. Představuje v širších souvislostech i Náropovy nauky jako tummo. Prakticky celý jeho životopis je jednou velikou inspirací pro nás všechny, kteří jdeme po podobné stezce, kterou pro nás tito mistři školy Kagjü vyšlapali.

28.08.2016 5 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Byl to právě Peter Gross, který po přečtení těch pár stránek usoudil, že z toho bude super komiks a dal se do kreslení. Myslím si ale, že měl dát spíše na Mika Careyho. Ten svět je tak zajímavý a poměrně rozsáhlý, sršící nápady, až v tom všem vykreslování lecos zapadlo. Díky tomu je pak i první polovina poměrně zmatečná. Byl to asi první komiks, u kterého jsem po dočtení bědoval, že není spíše románem...

28.08.2016 3 z 5

Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Randy Stradley

Z celé trojice Aliens, Predator a AVP to měl Stradley jako scénárista asi nejhorší, protože obě monstra se ve filmu nikdy původně nesetkala. Musel proto přijít s vlastními náměty, postavami a proč se vůbec potkali. Z dnešního pohledu musím říci, že to byl naprosto super tah použít Vetřelce jako kořist pro lovecké výpravy Predátorů. Do toho je umístit na novou kolonii, kde jde hlavně o pastevectví, prachy a následně i o přežití. Užíval jsem si to. Místy jsou to prostě výborně nakreslená jatka, protože člověk nikdy neví, kdo nebo co se objeví příště a koho pošlou na věčnost. Povídky, kde se odhaluje hierarchie klanu predátorů, jejich způsob života a lovecký kodex, kam se vbloudila i Mačiko, mě také bavily. Anebo zápletka s týpkem, který loví lovce, aby mohl žít věčně... Parádní příběhy a skvělé spojení toho nejlepšího z obou světů do jednoho velikého univerza.

31.07.2016 5 z 5

Predátor omnibus. Kniha první Predátor omnibus. Kniha první Charles Dixon

Tak tohle byla parádní osmdesátková jízda! Nejen, že se s predátory podíváme na všechna možná místa a kontinenty za různého počasí i časového období, ale máme tu hlavního hrdinu, detektiva Schaefera, který se s tím vůbec nesere. Jako závan minulosti přináší vše, co mám rád. Svalnatý dřevorubec, s co největšíma zbraněma a s nařízeníma v prdeli, jde lovcům trofejí pěkně po krku, aby zjistil cokoliv o Dutchovi z prvního filmu. Ze všeho nejlepší byly ty jeho bitky, kdy vždycky, když jde do tuhého, vypustí svoji kovanou hlášku: "Srát na to!"

31.07.2016 5 z 5

Anarchie, stát a utopie Anarchie, stát a utopie Robert Nozick

Je vtipné, že kniha vyšla už v sedmdesátých letech minulého století, a Academia ji má zařazenou v edici děl pro 21. století. V anotaci je mimo jiné i uvedeno, že je to čtivé. Tady se musím pousmát znovu. Kniha je všechno možné, jen ne čtivá. Nozick svou prací vlastně položil základy pravicově smýšlejících stran, které bojují za zájem co nejmenšího vlivu státu na jedince a jednotnou strukturu daní napříč všemi třídami. Co mě však při tom čtení vážně štvalo je fakt, že autor například při rozebírání vlivu státu v kontrastu k anarchii považuje po pár stránkách svých rozumů za uzavřenou věc a přitom dle mého soudu všechno tak úplně nevyvrátil, jak si zřejmě namyšleně myslel. Místo toho se směje na účet odborům, že nefungují správně ekonomicky. Vždyť by stačilo aby si založily vlastní prosperující podnik. Aha, tady někdo nepochopil smysl těch odborů... A pak jsou tu modelové příklady, které vypadají jako rovnice výrokové logiky s přídavkem Teorie reaktance a Racionální volby jedince. Tyhle matematická vyjádření jsem prostě přeskakoval.

Kniha to špatná není, ale očekával jsem více pokrytí oblasti anarchie a utopie. Bohužel je ve většině zastoupen spíš onen stát a to ve všech možných i nemožných podobách. Od doby Platóna jistě nevzniklo sugestivnější dílo, kde se snoubí filosofie s politologií, takže pokud vás tohle téma zajímá, mohu jen doporučit.

31.07.2016 3 z 5