lucakuca Online lucakuca komentáře u knih

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Právnický thriller jak má být! Přehlídka geniů :-).
U Victora nikdy nešlápnu vedle! Zase pecka a zase se mnou ten konec vykejval! Tleskám.

21.05.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Čtivé.
Každý má tajemství.
Zamotané, propletené, všechna tajemství světa, která se nechtějí prozradit a přátelé, kteří vlastně nejsou přátelé....
Proč proboha chtějí spolu trávit čas, když se vlastně nemusej???

20.05.2022 4 z 5

Posedlost Posedlost Tony Parsons

Jo dobrý! Zase dobrý! Max jede! Ten jede! Pořád stejně! Pořád stejně čtivě, napínavě a smutně...

18.05.2022 5 z 5

Nespasitelní Nespasitelní Michael R. Fletcher

Tak tuhle knihu pomatení jsem nedala. Pouhých 30 stránek bludů mě utvrdilo, že fantasy na motivy (teď to teda zjednoduším) vzácné duševní poruchy není nic pro moje křehké bytí.
19 různých pomatení a každé utváří svoji realitu.
Láká vás? Prosím, jen si ji vychutnejte.

16.05.2022 1 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Všichni jsme jedna velká rodina. Zdlouhavé.
Jako když se přejím u oběda a hekám s plným břichem: "Bylo to fajn, ale ať už to proboha skončí."

15.05.2022 3 z 5

Vendetta v Bransonu Vendetta v Bransonu Luboš Hejda

Zavzpomínala jsem na staré časy a vřískala jsem spolu s hrdinkou!
Už mám DOVŘÍSKÁNO.... Konec mě rozsekal!!!
Tak čtivé jak nekrolog, oddechové jak kudla v zádech a tajemné jak troska v Karpatech! Prostě horor!!!!

15.05.2022 4 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Až do konce jsem byla mimo mísu :-) a nikoho jsem neodhalila. Tupě jsem věřila úplně všemu, co mi autorka házela pod nos jak nějakýmu Žerykovi.
Velmi, velmi velmi čtivé!
Takové elegantní detektivní kapučíno se špetitičkou gotické skořice, ale aby toho náhodou nebylo až moc,co kdyby byl někdo alergickej? Té temnoty tam mohlo být více.

13.05.2022 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Přepište knihu na scénář a bude z toho nádherně bláznivá filmová jizda, ve které si tu hromadu šíleností užiju víc.
"My, policejní sbor, nemůžeme v tuto chvíli při použití obou rukou najít vlastní prdel, ale vyžádali jsme si už posily, aby nám v této záležitosti pomohly..."

13.05.2022 3 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Pohlazení po duši, zvednutí nálady a radostné očekávání dobrodružného stáří.
Líbí se mi ta italská doména, ta jejich laskavost, moudrost, humor, nadhled, a jak dokáží vidět krásu ve všem a ve všech.
A jdu si uvařit pastu :-)

11.05.2022 5 z 5

Povídky ke kávě IV. Povídky ke kávě IV. Hana Hrabáková

Co mně napadne to napíšu.
Takhle by to mohlo znít a je zbytečné to škatulkovat nějakým podnázvem, stačí čísla. :-)
Ale musím zase říci, že celá série je ideální do nemocnice. Malá, útlá, jednoduchá, ale přesto mysl zaměstná.

11.05.2022 3 z 5

Poslední dny Archieho Maxwella Poslední dny Archieho Maxwella Annabel Pitcher

Jako italská kuchyně. Stačí pár ingrediencí a je z toho nečekaný čtenářský zážitek.
YA - líbí se mi její stručnost, poselství a minimum žvanění.

11.05.2022 4 z 5

Povídky ke kávě VII Povídky ke kávě VII Hana Hrabáková

Lepší než šestý díl, takový krvavý. Bavily mě povídky manžel a sekačka a jeskyňáři v Rumunsku. To se fakt životu povedlo.:-)

09.05.2022

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

Milujete film Hříšný tanec? Jo? Tak to se vám bude kniha líbit. Láska, práce, dřina na farmě, bolavé nohy a tanec, kdy jeden neumí a druhý umí a moc a je tu sázka.... flamenco. Rodina, třešňový likér a hrdost nade vše.

09.05.2022 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Chechtala jsem se a doufám, že se chystají další díly!
Tělocvik a Bertik na praseti mě rozsekalo. Díky!

09.05.2022 5 z 5

Povídky ke kávě VI. Povídky ke kávě VI. Hana Hrabáková

Pardon, se mi to nelíbilo. Komu to vypráví? Proč je tam pokaždé jiná posluchačka? A proč příběh nemá konec? Je to divný.

07.05.2022 2 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Příjemné čtení o protikladech, jingu a jangu, pepři a soli, slunci a měsíci, dnu a noci...

04.05.2022 3 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

(SPOILER) Olivier je gentleman. Je tak úžasný, že i bachaři s ním jednají s respektem, a že zabil a zohavil 7 lidí? Ale kdeže, justiční omyl.
Cože? Někdo se za mně vydává? Fušeřina!
Dobrej tým normálních detektivů, hnusavý zabiják, v jedné chvíli řeší tři případy. Všichni unaveni, vyčerpaní. Psáno tak přesvědčivě, že jsem na kafe chodila s celým týmem. :-)
Ze začátku jsem byla trošku smutná, že mi to připomínalo hned dvě knihy:
Zmínka o třech opicích - před pár měsíci dočtená Čtvrtá opice.
Probírá se porota - před týdnem jsem dočetla Kurátora... Jsem si říkala neeeeee.
Ale opravdu ne, to že je téma podobné, vážně není stejné.

04.05.2022 4 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Dočetla. Po přečtení jsem zjistila, že to není můj šálek kávy... Že sedím asi u špatného stolu.

01.05.2022 3 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Krimoška po česku s pupkatým panem vyšetřovatelem a jeho mladým kolegou.
Příjemná detektivka s příjemnýma vraždičkama. Vše decentně podávané jako kafíčko v porcelánu se zvednutým malíčkem.

01.05.2022 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Krásná kniha.
Jak se chic francouzská knihovnice dostala do umolousané Montany?
"Píšu o vás referát. Tedy, chci říct, o vaši zemi. Snad bych se vás mohla na pár věcí zeptat."
Jedno zabušení na dveře může změní život oběma.
Osudové přátelství bez rozdílu věku.

28.04.2022 4 z 5