lucakuca lucakuca komentáře u knih

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak to bylo něco! Vau! Okamžitě chci, ne já POTŘEBUJI, číst další jeho knihy!!! Strašidelný, hustý a pro mě nepříjemně živý!!!

21.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha stvořená jak z noční můry a ono z denní. Po přečtení knihy, mám chuť se lidem před sto lety a víc omluvit, že mám plnou ledničku, plnou skříň, pračku, auto, čas na koníčky a mám taky tohle a tamto... Všechno mám, tak proč si sakra občas stěžuju?????

19.04.2021 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Zajímavé! Téma - příběh - a ten chutnej konec! :-) :-) :-)
"Jenže tohle není film od Tarantina, takže ze mě není bujabéza a režijní vedení vypjaté scény v obýváku se ujímá Bohouš. Takže z Tarantina nezbude ani Troška."

18.04.2021 4 z 5

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

Už 15. díl a pořád dobrý. Příjemné, oddechové a trochu jiné detektivní sci-fi setkání. Prostě Dallasová a Peabodyová zase vtipně perlí a Maves má tajemství, heč!!!! :-)

16.04.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Taaak a teď hupky šupky zkouknout film, ten mi snad zodpoví hromadu základních otázek, které v knize chybí. Takové NEDODĚLANÉ, jinak velmi čtivé.

13.04.2021 3 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Prvních 20 stránek bylo pro mě utrpením. Neee, to bude cukrová vata a karamelky zalité Pikaem!!!! Ale pak se to napraví. Ano, je to sladké. Ano, je to romantické. Ano, je to dokonalé. Ale co, líbilo se mi to.

Když je na obálce knihy srdce z květin, nebude to vyvražďovačka, že jo? :-) Tak co si vlastně na začátku stěžuju,že ano!?

13.04.2021 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

To je ale filuta, ten náš Lars! To není nějaký tuc tuc prd prd! To je prostě Metallica! Na nic si nehraje, je mu jak mu je, je mu kolik mu je a případy řeší po svým. Nezdržuje, nevykecává se, jemu stačí jen 200 stran a nabízí krimi jak víno... Pardon, jak Jack! :-)

10.04.2021 5 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Nic není nemožné! Dokonce ani to, co není možné! Drzá Mercy jako vždy a nebezpečí na každém rohu. Tleskám!

09.04.2021 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Prostě nemusíš! Jenom když chceš :-). Bublá ve mně vývar smutku, že je po všem. Další hvězda papírového světa se zrodila. Těším se na další knihy.

Jen tak mimo: moc hezká obálka!

07.04.2021 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Taaaaak, co teď? Brutus hnus střídá humus flus! Originální, zkažené, odvážně drastické a hlavně POMALÉ TEMPO. Když o tom přemýšlím, asi to tak vlastně musí být, jak jinak si vychutnat mučení od prvotřídního Chorozona, pana Pudinka? A co se dá zažít v pekle za 48 hodin? Celých 600 stran. :-) :-) :-)
"Karen dostala po hlavě letuškou. Ječící, hořící letuškou. Poměrně těžkou. Kde jsou ty časy, kdy tuhle práci mohly dělat jenom anorektičky?"

06.04.2021 3 z 5

Spící vetřelec Spící vetřelec Julian Gough

Příběh o přátelství, umění omluvit se... a taky o tom, co všechno svede jedno borůvkový hovínko. :-) :-)

04.04.2021 4 z 5

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Milé a nostalgické. Vrátila jsem se do dětství a vzpomínala. Trošku o mně, trošku o tátovi, hodně o vaření a lásce beze slov.
"Ale já čas neztrácím. Chci všechno: číst, psát i vařit."

03.04.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Famózní! Cítila jsem chlad, cítila jsem strach a jsem šťastná za jaro!

30.03.2021 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Nemůže mít pod kontrolou to, o čem nemá přehled, přece! Chudák Amélie. Chudák já čtenář! Otec naznačí, nastaví pravidla a pošle ji do světa a má obří tajemství. A matka taky! Amélie to neřeší!!!! No jo, vím ne, řeší si ty mrtvoly na hřbitově... Ale uznejte! Dočteno a přitom nic! Nic nevím. :-( čtivé to bylo.

27.03.2021 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Jednička je šokující! Tak jiná! Dvojka už je tradičnější, už se Jude víc začleňuje a řeší se případ. Stále je to skvělé, ale ta originalita jedničky nasadila vysokou laťku. Líbilo se mi to, fandím ji a skokem se vrhám na trojku.

27.03.2021 4 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Prostá přítomnost. Kdo tak dokáže žít? Stargirl. Je divoká, milující, zábavná a svá. To se jen tak neodpouští...

24.03.2021 4 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Kniha je plná protikladů. Je milá a nudná. Zdlouhavá a přitom se četla dobře. Moc se mi líbila, přesto mi nedělo problém odložit ji a číst jinou. Zajímalo mě, jak to dopadne, ale stejně jsem nijak nespěchala ji dočíst...

24.03.2021 3 z 5

Proč jsou banány zahnuté? Proč jsou banány zahnuté? Petra Maria Schmitt

Krátké příběhy ze života, kdy děti položí zajímavou otázku, která je zodpovědně zodpovězena. Spíše pro starší děti, ale zase nevím, zda se starší děti začtou do pohádek... Já, jakožto zástupce za doživotně starší děti, :-) jsem občas při vysvětlování úkazů tápala a musela číst několikrát dokola, abych to pochopila... Někdy to bylo více odbornější, než bych u pohádek čekala...

23.03.2021 3 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Úžasný příběh. Obálka tomu spíše ubližuje, není to prvoplánovaná eroťárna, je to hlubší, mnohem hlubší... Shrnula bych knihu do této věty - bolest je nevyhnutelná, utrpení je volitelný....

21.03.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Josie mě bavila :-). Příběh byl dobře jiný. Suspendovaná, na placené dovolené, se může zbřídit. Malé město, kde se nic neděje, najednou postihuje jeden lukrativnější případ za druhým a nikdo nechce její pomoc! V ní to tak opravdově vře! Jak kdybych ji měla celou dobu za krkem a cítila, jak je festovně nas... :-)

20.03.2021 5 z 5