lucakuca lucakuca komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Letní bláznivý příběh z maloměsta s vraždou a s všetečnou, k nakousnutí slečnou "Marplovou"na krku. Příjemné, nenáročné. Tam vlastně zas tak o tu vraždu nejde, spíše o to všechno okolo. :-) Nečekejte detektivku, ale pouze oddechovku třeba na dovču, kdy nechcete číst čistou romanťárnu...

20.02.2021 3 z 5

Mlha z moře Mlha z moře Viveca Sten

První díl byl více hororovější, to jsem se i bála! :-). Mlha z moře plyne pomaleji, ale stále dokáže udržet v napětí.

19.02.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Čtivé to je. Ale. Tam se nic nevyšetřuje, tam to prostě plyne... A s tou Julií Kellerovou. Je to divný, když hlavní postava v půlce změní svoji "životní situaci." Jsem si říkala a co teď jako? Ale je tu detektiv Bergman a je to dobrej týpek, něco ho trkne do oka a má šupajdá toho pravého pachatele.

18.02.2021 3 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Hlavní hrdinka se drží života zuby nehty, neodradí ji brzdy, boule ani noční můry a záporňák nebo záporňačka se může po každé škodící akci pouze zeptat: "Tak jsi, zdá se, po smrti? UŽ KONEČNĚ?" Ouha, zase ne :-) A co bylo dál? Nevím, musím si přečíst druhý díl. Jak fikané. Čtivé, romantické a napínavé.

17.02.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Stála jsem v tváří tvář jednorožci, těžko tu narazím na něco děsivějšího, říkala jsem si. A ejhle! Narazila! Na decentního Kotletu. Jakoby se oblékl do saka s motýlkem a největší rebelií bylo sundání motýlka před půlnocí z krku. Kde jsou ty božííí hlášky, kdy jsem se smála aspoň ob stránku? Sem tam se Kotletovina objevila, ale málo, tak zoufale málo! Místo Němce Gerharda a jeho:"Odin!" Je tu ruskej Gerasim: "Za matičku Rus! Za Dynamo Moskva!" Příběh super, čte se to moc dobře, o tom žádná. Určo zkusím další díly, třeba budu víc pobavena.

16.02.2021 4 z 5

Tohle může všechno změnit Tohle může všechno změnit Jill Mansell

A mně se to líbilo! Růžová romantika jak má být, nějakej šmodrchel a zádrhel a spousta láskyplných pohledů, pár zlomených srdcí a pár nových párů. Vtipné, romantické, laskavé i dojemné. Nechcete-li přemýšlet, ale nechat se hýčkat nenáročností, pusťte se do čtení.

15.02.2021 4 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Drsný. Obdivuhodný. Hnus. Úžasný. Síla. Krása v ošklivosti. Ještě se to všechno ve mně pere... Pravdivý příběh - nemohla jsem číst na jeden zátah, musela jsem si dávat pauzu a vstřebávat...
"Minulost by se měla zakopat dvacet metrů pod zem a nechat shnít, ať už byla, jaká byla."
Úplně sedí tohle moudro od H. Forda: "Ať už věříte, že něco dokážete, nebo naopak věříte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu."

14.02.2021 5 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Nooo.... Tak trochu jiná detektivka. Když to shrnu: Nic moc se tam nedělo, přesto je příběh neuvěřitelně nadupanej.

13.02.2021 5 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Zmizel. Čas plynul. Vrátil se. Vzpomněl si. Jů HEPÍK. Takové nedomrlé.

11.02.2021 3 z 5

Polepšovna pro čarodějky Polepšovna pro čarodějky Petr Mandík

Zajímavé! Přečti knížku plnou akce a pak si ji stáhni jako dobrodružnou hru do tabletu či chytrého telefonu. Neznám lepší lákadlo pro děti :-) :-) :-)

10.02.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Ooooooooo krásně uzavřené!! Tentokráte Sněhurka se pouští do boje po boku Popelky, Lociky a Karkulky. Promyšlené, akční, romantické. Jedná z nejlepších sci-fi sérii pro YA. Všechny 4 díly jsou úchvatné a udržet si laťku kvality hodně vysoko u všech dílů? To se povede málo komu.

09.02.2021 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Krásná kniha. Mnoho stran, mnoho postav (občas jsem se musela vrátit a zjistit kam patří). Žádný papiňák, spíše pomalu vařící hrnec. Krůček za krůčkem a dočetla.

06.02.2021 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Bomba!!! Uchvácena!!!! Jízda horskou dráhou bez připoutání! Hned první kapitola mě rozsekala :-) :-) :-)

02.02.2021 5 z 5

Smrtící extáze Smrtící extáze J. D. Robb (p)

Tuhle sérii miluju - kriminálky z roku 2050 a víc. Extáze bohužel bez chuti a bez zápachu.

28.01.2021 3 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Tak jsou nebo nejsou? Škoda, že to nebylo chytlavé od začátku. 100 stran jsem žvejkala jak Pedro Pedro. Pomaloučku, abych si nevylámala zuby. Její vzpomínky na minulost už slibovaly JÍZDU, která opravdu přišla, posledních 80 stránek je našláplejch!

10.01.2021 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Zase cvrlikaní holoubků. :( do snů si chodili spíše pokecat a opusinkovat než akčnit a bojovat. První díl byl mnohem zajímavější.

06.01.2021 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Rychlovka bez výčitek pro milovníky :-) papírových nástrah.

06.01.2021 5 z 5

Netahej vlka za ocas Netahej vlka za ocas Oldřiška Ciprová

Dobře Oldřiško! Takhle na ně, na děti zvědavé! Jednoduchý příběh opentlený mnoha přirovnání.

03.01.2021 5 z 5

Inkognito Inkognito Tom Lowe

Politika, moc, sex, intriky, kofein a mejdany!!! Připadám si tak buřičsky a dekadentně, jako když si dám sušenky před obědem. :-) To byla ale nemravná jízda!!

02.01.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Teď neusnu. :( jsem sama doma a mám strach. Já mám fakt strach! Rychlostí světla jsem otáčela stránky a nadzvukově rychle četla... Pořád mám strach,... teď něco vrzlo za dveřma!!!!!!

02.01.2021 5 z 5