lucakuca Online lucakuca komentáře u knih

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Proč je tam ten prolog? To je vám u této knihy taková ohavná věc. Nedává smysl a co tam trochu jako chapenzí, tak tu knihu úplně ale úplně hází mezi šrot. A s tím jsem ji začala číst...
Což je škoda.
Je čtivá, je k zamyšlení. Někdy se tam ale řeší až takové zbytečnosti... Což může zase potěšit jiné z nás.

22.11.2022 4 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Příjemné čtení o věcech známých a věcech 'Bože chraň poznaných!'

06.10.2022 3 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

No to ne.
Jak jsem byla nadšená, že je to skvělý nápad, tak se to rozjelo směrem do čtecího pekla.
Nejdřív je hlavní hrdinka chytrá a odvážná a od půlky je blbá a naivní? Jak se stane blbou, ustoupí do pozadí a v hlavní roli najednou její kluk? Moc divoký, moc myšlenek, moc upachtěný konec.

04.08.2022 2 z 5

Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše Eva Mašková

Nečekaná pecka!
Milé, vtipné a samozřejmě čtivé. Kdyby to šlo, hned utíkám do útulku pro podobného Oskara :-).
"Chybovat je lidské, odpouštět psí."
"Jsme smečka. Jeden za oba, oba za jednoho."
Pesemesky :-) :-) :-) :-)
Celou dobu, když jsem četla o Hradčanech a Dagmar, jsem viděla paní Dášu Veškrnovou/Havlovou a vůbec bych se nedivila :-).
Tu mi z hlavy nikdo nevymaže ani Savem.

24.07.2022 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Jo! Jojojo!
Jak princezna Arabela ukázala světu, že není jen obyčejná panenka, ale že je to bojovnice každým coulem.
Dostalo mě na kolena a slzy vytryskly, když Lia prováděla rituál nad mrtvými a vše, co bylo s tím spojené.
Čtivé, humorné, dojemné, napínavé a tajemné.
PS: fakt toho tygra odehnala jen slovy?

16.07.2022 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

"A přestože má tento příběh své nestvůry, zjistila jsem, že ho nelze tak snadno rozdělit na dobro a zlo.
Nakonec se ukázalo, že jde o příběh se skutečnými lidmi a jejich rozdílnými odstíny zoufalství, narážejícími do sebe."

Bože, ty děcka jsou čím dál chytřejší.....
Čtivé a fakt hodně hodně dobré!

08.07.2022 5 z 5

Další oběť Další oběť Helen H. Durrant

Takové naivní, jako pro začínající čtenáře.
"Cože? Tady nemůžou být drogy, mi o tom nevíme!"
Jasně, hlavní vyšetřovatelka mi nesedla. Přišla mně úplně blbá.
Když sedí vedle sebe v posledních 50 stránkách policistka a místní mafián a pozoruji jejich dialog, kroutím hlavou a chápu, že se zločinnosti u nich daří.
"Pane mafiáne, co teď? Pane mafián, postarej se o mně, dobře nebudu volat posily, ty můj siláku..." ještě snad zatřepotat řasami...
(pozn. Dobře, Ty můj silaku mu neřekla, ale kdo ví, co ji proběhlo hlavou?)

Ale jako čtivé to je... Jestli to můžu ještě aspoň takhle vyžehlit?

21.06.2022 3 z 5

Kniha náboženství Kniha náboženství Marcus Weeks

Nádherná kniha!

Přehledné, zajímavé a oku lahodící.
To by se religionistika takřka vdechla :-) mít ji tenkrát.

02.06.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Jakože dobrý, ale ne zas tak jako dvojka.
Pořád čtivé, pořád zábavné, pořád nechutné. Ale...
Dietní verze po hovadských brutus zabijáckých hodech při záchraně Amandy a profesorky.

02.06.2022 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

A mně se to líbilo.
Čtivé, prdlé, dámičkovsky vulgární a hlavně ty myšlenkové pochody :-)
O herečce, která má konečně vztah, který je tak skvělý, že si ho snad nezaslouží. O svědomí zvané Šedivka, které je rejpal na entou, o holčičím přátelství, o bejvalcích, o konkurzech a o divadle.

26.05.2022 5 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Až do konce jsem byla mimo mísu :-) a nikoho jsem neodhalila. Tupě jsem věřila úplně všemu, co mi autorka házela pod nos jak nějakýmu Žerykovi.
Velmi, velmi velmi čtivé!
Takové elegantní detektivní kapučíno se špetitičkou gotické skořice, ale aby toho náhodou nebylo až moc,co kdyby byl někdo alergickej? Té temnoty tam mohlo být více.

13.05.2022 5 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Nevěděla jsem, co mám očekávat a to jsem taky dostala. :-)
Historický román o lékařství prošpikovaný fakty. U operací, které jsou vykreslené tak živě, jsem musela hodně zhluboka dýchat (hlavně při představě, že ještě nepoužívali éter a řezali naživo) ble.
My jsme ale změkčilá generace.

03.04.2022 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Tak jiné! Tak čtivé! Tak originální!
Sem s tím dalším dílem, ať má čtenářská duše nestradá!

20.03.2022 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

S italskou elegancí a s českým vtipem pobaví, dojme, poučí a otevře oči.
Ze života o životě.
"Zemřel ve středním věku. Bylo mu 75 let."

22.01.2022 4 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Bezvadné!
Zase jsem o kousíček chytřejší.
Co mě dostalo, že:
tsunami x cunami - oboje správně
viska x whisky - taky :-)

19.01.2022 5 z 5

Strach má velké uši Strach má velké uši Lucie Šavlíková

Jejda pohádka, jejda rozpaky, jejda takové nedovařené... Ještě by to chvilku chtělo a taky dosolit a dopepřit.

18.01.2022 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Chvíli je to Šifra mistra Leonarda, chvíli jsem ve foglarovce a chvíli jsem v limbu. Zajímavé, dobrodružné, pro mě uspávající.
Děti Prašinu milují a to je nejdůležitější!

01.12.2021 3 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Čtivé a přidrzlé! Prostě YA jak má být. Trošku lásky, špetka přátelství, hooodně tajemství, lžička napětí a kopec našlehané akce! Dobrotu dostanete až pod nos a na konci udělá frnk a vám zůstanou oči pro pláč, protože zbytek se dozvíte až v dalším díle.

21.11.2021 4 z 5

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Důchodci válí! Jsou nezdolní! Jsou všude! Užívají života! Mládí se může vrátit do plínek! A jak říká Egon: "Nikdy jsem nebyl v lepší formě než teď v třiaosmdesáti."
Pohodovka o jednom městečku.

15.11.2021 3 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

O my ženy, my jsme ale mršky podšité! Olizujeme se mlsně, jako když kanár zblajzne kočku, pak si muže namažem na chleba a všechno nám projde! Jsme krásné, jsme chytré, jsme dravé! O my se máme - vy mužní padavkové!

22.09.2021 3 z 5