lucakuca lucakuca komentáře u knih

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Čtivé, později jsem se i bavila.
Jak tam naskočí její strážce, už to začíná mít šťávu.
Ze začátku jsem byla v rozpacích, trvalo mi dlouho, než jsem vplula do jejich světa a pochopila jejich výrazy, označení nebo kde vzali ty potvory (buď jsem nedavala pozor, nebo nevím. Jako by mě do toho světa postavili a já měla už všechno vědět, jo je to 1.díl, neprošvihla jsem ho).
Střed - příprava super a konec - bitva... Dobojováno, dočteno...

30.03.2024 3 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

Všichni si všechno odpustili a káva se pije dodnes. Amen.

17.03.2024 3 z 5

Co by udělala Wednesday? Co by udělala Wednesday? Sarah Thompson

(SPOILER) Tak tedy. Než jsem se začetla, vrtalo mi hlavou, proč je zrovna tahle kniha považována za naučnou a patří do kolonky Psychologie a pedagogika.
A už vím.
Není to příběh, je to shrnutí a rozebrání osobnosti filmové hrdinky na padrť, a pak (jak by asi ocenila) frankensteinovsky poslepované...
Rady děvčatům (buď svá, měj se ráda, buď originální, měj styl, miluj svoji rodinu a...), kterých je a bylo tuny (před 100 lety tu bylo Bravíčko, dnes je to Wednesday) a všechny vlastně napříč časem znějí stejně (jasně, navíc jsou hlášky ze seriálu).
Nevím, pro jakou věkovou skupinu. V úvodu mě zarazila autorka, ať si uvařím dobré espresso (nejlépe dvojité!) a začnu číst, a pak mega velká písmena jak pro prvňáčky. :-)

12.03.2024 4 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Nenáročné cestování časem bez výpočtů, strategií, dlouhosáhlých popisů fungování.
Takřka oddechové cestování časem, principy nevysvětleny, ale tam šlo o jiný věci.
Romantické ano, přesladké ne.
Konec mě dostal, autorka mě dostala.

05.03.2024 5 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Duchařská kniha, jakých není... Posedlá jeptiška se zdeformovanýma rukama, nesnášejíc změny, hluk a lidi. A přesto se stane hrdinkou.
O přízracích jinak a z jiné perspektivy, zda svatí byli jenom šílení nebo rovnou posedlí?

02.03.2024 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Maria Isabel Sánchez Vegara

Jak přiblížit Coco Chanel dětem? Autorka musela její život hoodně osekat a přemýšlet, jak jej napsat v kostce a kulantně :-). Tady bych řekla, že už je to osekané moc.

21.02.2024 4 z 5

Anne Franková Anne Franková Maria Isabel Sánchez Vegara

Krásné! Mám tuto sérii "Malí lidé, VELKÉ SNY" ráda.
Děti se seznámí s hrdinkou/hrdinou ve zkratce - to nejdůležitější z nejdůležitějšího. A pak je přečtení často nakopne k vyhledávání více informací, třeba zrovna tady o Aničce.

21.02.2024 5 z 5

Nepřestanu tě milovat Nepřestanu tě milovat Robert Munsch

Ach. Doják!
Tohle to správné poselství do života!

19.02.2024 5 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Svižný příběh o pohádce, která pohádkou nakonec nebyla, i když skončila pohádkově :-).

09.02.2024 3 z 5

E-maily a jejich (ne)pravidla E-maily a jejich (ne)pravidla Červená propiska

No, jak to říct kulantně. Zase jsem zjistila, že jsem úplně blbá.
Díky. :-)

15.01.2024 5 z 5

Mlsné medvědí příběhy: Vzhůru na pól Mlsné medvědí příběhy: Vzhůru na pól Tomáš S. Končinský

Příjemné čtení o přátelství v dobrém i zlém. Všichni jsme motovidla a děláme chyby a to přece nevadí...

05.01.2024 4 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

A proč se tak skvělá kniha jmenuje jako nějaký budovatelský film?
Ten název mě tak odpuzoval... Představovala jsem si svářečky a jeřábnice co chtějí od MNV dovolenou ROH. :-)
Překonala jsem to a jsem nadšená!
Čtivé, odvážné a jinaké. Polibek proběhl, ale nenarušil vyznění příběhu. Slušná fantasy

07.12.2023 4 z 5

Nejkrásnější ostrov Nejkrásnější ostrov Jiří Kahoun

Svět je krásný, ale doma je doma. A je fajn, když si na to mládě přijde samo. :-)
Milé, jednoduché čtení.

22.11.2023 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Zaznělo soudní kladívko a pohádky je konec. :-)
Čtivé a děsivé až do konce.
A dost dobrý přítel Ravi. Žeru ho!!!

18.11.2023 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Amatérská hledačka pravdy z viktoriánské Anglie, kde se cestuje vzducholodí, ženy se často rdí a muži u sebe nosí čisté kapesníky, zažívá jedno dobrodružství za druhým lehoučce protkané novou dobou, kdy ženy dělaly malé krůčky k rovnoprávnosti.

Elisa se bude líbit fanynkám Enoly Holmesové - prostořeká, vtipná, nevyzpytatelná, bojovná, odvážná, tvrdohlavá, prudce inteligentní, citlivá, přátelská a milující.
A přestože to byla nadupaná akční podívaná, pomalejší tempo mě uspávalo.

27.10.2023 3 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Ach jo. Škoda škoděnka. Tady čtenář hned ví, kterým směrem to půjde, o co jde, a kdo že bude další na řadě. Moc předvídatelné.
Tak už jen nešťastně a zklamaně čtu dál - přežije nepřežije...

25.10.2023 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Dobré.
Asi jako česká klasika, u které víš že je dobrá, ale babička (táta, máma, sestra, teta) to uvaří vždycky líp.

23.10.2023 3 z 5

Severní pól, Jižní pól Severní pól, Jižní pól Michael Bright

Ano, oboustranná knížka, která jako naše zeměkoule je "oboustranná". Je nahoře i dole, je tam i tady, na jedné i na druhé straně.
Hezky a srozumitelně popsáno, co je Antarktida, co je Arktida, co je spojuje a co je rozděluje. Sama jsem se dost poučila. :-)

06.10.2023 5 z 5

Dům panenek Dům panenek Erik Axl Sund

Zvrácené životy - příběhy rozbitých lidí. Hodně hlavních hrdinů, hodně skákání v čase. Mě to vlastně takhle nebaví. Připomíná mi to jeden debilní zvyk - přepínání programů, aby se stihlo toho co nejvíc a přitom velké nic.

22.09.2023 1 z 5

O životě lemurů O životě lemurů Andrea Antinori

Knížka je vlastně o ničem a přesto jsem se pobavila. Zajímavé divnokresby a jediné co si odnáším z knihy je, že musím jet na Madagaskar :-). Když to neklapne, tak aspoň do zoo.

18.09.2023 4 z 5