lucakuca lucakuca komentáře u knih

Mega mamutice Matylda Mega mamutice Matylda Kim Hillyard

Další citovka o citech pro děti.
"Přiznat, že se necítíme dobře, to chce někdy mamutí kus odvahy!"

21.06.2023 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Se vším souhlasím s viz níže, co napsal Grimik. Nenapsala bych to líp ani nijak.
Jen s tím rozdílem, že jsem nedočetla. Odkládám na straně 69 a mrzí mě, že nejsem lapena touhle knihou. Knihu do Dtbz výzvy tedy nemám, musím najít jinou.

08.06.2023 1 z 5

Ahoj, strachu! Ahoj, strachu! Iryna Zelyk

Krásné a milé.
Takovou školou života bych chtěla projít. :-)

27.05.2023 5 z 5

Hobit – komiks Hobit – komiks Charles Dixon

Prostě Hobit.
Prostě komiks.
Nic víc nic míň.
Přeložím:
Klasika co neomrzí.
Do pár bublin natlačený celý román.
Všechno jak má být.

02.04.2023 4 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Achich ouvej, nebijte mě, nekopejte do mne. Nedočetla. Skončila jsem na straně 144.
Mě Win nebavil. Táhl se jak sopel tříletýho dítěte na útěku.
A tuze naříkám, protože sama nevím proč. Proč jen mi ten Win nepřirostl k srdci, vždyť je tak úúúúžaaasnýýýý! Ani ten detektivní příběh mne neponoukl k dočtení.
Hlášky:
Věk míří od šedesáti na sever...
"Ne všichni nesmírně pozorní ctitelé jsou psychopati - ale všichni psychopati jsou nesmírně pozorní ctitelé."
Omlouvám se všem milovníkům Harlana (i sobě) dám si výprask a budu se těšit na další jeho knihy.

27.03.2023 1 z 5

Zámek princezny Čurbesky Zámek princezny Čurbesky Benjamin Bécue

Pěkné, vtipné a dost těžké :-).
Zámek princezny Čurbesky či Zámek prince Bordelníčka je velmi podobného takřka stejného principu, až okopírované jistoty úspěchu hledačky.
Jak by řekl klasik: "Co bylo dřív? Slepice nebo vejce?"

24.03.2023 5 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Že by další skvělá dobrodružná série? Určitě milovníci Hraničářového učně zpozorněte a dejte Leviaru šanci, má dobře našlápnuto.
Po dlouhé době fantasy, kde není hlavní hrdinka, ale hlavní hrdina - nebo je to jen náhoda?
Elfové, trpaslíci, satyrové, kněží a čarodějka - zajímavý svět plný zvratů.

02.03.2023 4 z 5

Únik z knihovny pana Lemoncella Únik z knihovny pana Lemoncella Chris Grabenstein

Zajímavé a inspirativní. Tak nějak nijaké a zároveň urputné.
Dává to smysl?
Obálka je nádherná, ta mě nalákala.

10.02.2023 3 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Čtivé a tajemné. Strašidelné okamžiky bych na jedné ruce spočítala, ale o to byly děsivější.
"Ta voda dává, ale i bere."

23.01.2023 4 z 5

Deníček nudilky Deníček nudilky Élisabeth Brami

Důležité!
Na světě jsou i jiný věci k vidění než vlastní pupík. :-)
Milé čtení o tom jaaaak já se děsněěěě nudíííííím! Kdy začnu skutečně žít? Proč hodina nudy je mnohem delší než hodina zábavy? Nechápu to, nemá to logiku...."
Oj oj oj zjevila se nová droga dětí - NUDA. Co s tím? Dá se s tím bojovat? Jednu z možností nabízí autorka: "Zkus se z toho vypsat. Napiš, co cítíš. Napiš, kde a kdy tě nuda přepadá nejčastěji...."
Zajímavé, čtivé a povzbuzující. Nejen já se takto trápím.

10.01.2023 4 z 5

Kuňkadlení Kuňkadlení Jeff VanderMeer

Nedočetla, zvládla jsem pouze 1. kapitolu a ztratila jsem se přitom. :-)
Nebudu hodnotit.

19.12.2022

Seržant Seržant Miroslav Žamboch

Tak jsem to dočetla.
Nevím, no.
Nemohla jsem se nějak začíst.
Nemohla jsem se nějak zamilovat do Lancelota ani do Filla.
Nemohla jsem se nějak prokousat dějem.

18.11.2022 3 z 5

Krize identity Krize identity Brad Meltzer

Zločin mezi superhrdiny.

Klasická detektivka obalená supersilou a supertalentem, kde ani superrychlost nepomůže...

11.11.2022 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Miloučké čtení o lásce láskyplné.
Vtipné, jemná zápletka s vánoční ho ho ho atmosférou a velikánská rodina součástí toho velikanského soutěžení.

07.11.2022 5 z 5

Veškárničky Veškárničky Martina Pospíšilová

Miloučké, hladivé po duši.

03.10.2022 4 z 5

Pračlověk, který cestoval časem Pračlověk, který cestoval časem Terry Pratchett

Prostě Pratchett :-)
To stačí, protože všichni víme...

11.09.2022 4 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Retro krimi ve vintage čase.
A tady se muselo přemýšlet nejenom číst. Jak na všechno Cordelie přišla. Příjemné, nenásilné čtení.

28.08.2022 3 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

(SPOILER) Tak spíše zamotaná detektivka, než nějaké fantasy. To vůbec.
Spoiler:
Jen ve správném čase a na správném místě zavrzaly trubky či spustil mandl.
Ta rozmanitost hostů, personálu, úkoly, lásky na každým rampouchu, teror od hvězdiček a detektivní zápletka navrch. Že by iluminati? :-)
Jako bych tam byla, kryndapána, já tam být chtěla!!!! U všeho!

09.08.2022 4 z 5

Co nám říká kočka? Co nám říká kočka? Helga Hofmann

Nějaké krátké, nějak málo.
Chci toho víc :-) a podrobněji.
Fotky super.

05.08.2022 3 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Fakt teda, jsem milovníkem Mercy, na Annu si nemůžu zvyknout. Na jejich pomalé příběhy.
Anna s Charlesem se zbalí, vezmou nějakyho vlčího kámoše a řeší komorní problémy na malém písečku, které ona svou něhou zachraňuje. Hmmmm
U Mercy je úžasná spousta vlkodlaků, hromada fae, ruské čarodějnice a takřka přátelští upíři a prostě se pořád něco děje...
Anna s Charlesem se motají kolem jediný bábovičky a Mercy má na starosti celou pláž....
Tak a kamenem po mně...

07.07.2022 3 z 5