LucySmile LucySmile komentáře u knih

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Nádherná kniha, moc doporučuju

17.04.2024 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Další přečtená kniha o strašidelném domě od této autorky a nemohu si stěžovat. Kniha byla čtivá a nepředvídatelná. Postavy sympatické a hlavně jich tam nebylo moc. Konec mi přišel trochu přehnaný. Od této autorky jsem už četla horší knihy, ale i lepší, takže tato je takový střed.

19.01.2022 4 z 5

Audience Audience Václav Havel

Na nějaké drama od V. Havla jsem se chystala už dlouho a díky Čtenářské výzvě jsem konečně jedno vzala do ruky. Musím říct, že jsem naprosto nadšená. Audience se čte úplně sama, je úsměvná a díky jen dvěma postavám jsem se neztrácela. Po této zkušenosti si určitě přečtu další knihy od tohoto úžasného člověka.

11.12.2021 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Nedočteno... Vtipné ano, ale ne dost pro mě. Čekala jsem, že se dozvím víc o Itálii.

30.08.2021 1 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Není to žádné veledílo a dlouho jsem si nemohla zvyknout na styl psaní. Taky mě štvala Evanova povaha a Danova mlčenlivost, ale konec vše nečekaně vysvětlil a hltala jsem každé slovo. Moc se těším, jak se bude příběh těchto dvou vyvíjet!

20.06.2021 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Smutný příběh, ale se šťastným koncem, kterého se bohužel nedosta každé muslimce. Obdivuju tu obrovskou odvahu, nevím, jestli bych to já na jejím místě dokázala.

14.06.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Příběh byl úsměvný, ale zároveň něco, co by si měl člověk po přečtení odnést. Měla jsem dost problém vyznat se v postavách a většinu příběhu mi to nedávalo moc smysl. Konec je oproti tomu naprosto skvělý.

13.03.2021 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Po přečtení Historie včel jsem se nemohla dočkat, až si přečtu i tuto knihu a jsem lehce zklamaná. Ekologické téma je naprosto skvělý nápad a asi pořád bude aktuální. Střídání dvou časových rovin nebylo příjemný, ale zase lepší než u Historie včel tři časové roviny. Téma příběhu je jasné, ale děj? Moc jsem nepochopila, co tím chtěla autorka říct. Signe mi moc nesedla a kromě toho, že je aktivistka, o ní moc nevím. David a Lou byli lepší, tam se děj někam vyvíjel. Otevřené konce mi nevadí, ale tady jsme se nedozvěděli díky tomu skoro nic. Asi tuším, jak dopadla Signe, v druhém případě nic. Škoda, jako by pár stránek chybělo...

11.02.2021 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Bohužel nedočteno. Oproti Milk and honey velmi slabé. Čekala jsem od toho víc, vůbec mě to nezaujalo.

29.09.2020 1 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Za mě mnohem lepší než Jako zabít ptáčka. Dospělá Čipera se mi neuvěřitelně zamlouvá, především jak se dokáže postavy za své názory. První polovina opět pomalejší, k jádru věci se dostaneme až později. Tentokrát mi to však nevadilo. Taky oceňuju pohle na americký jih a rozdíly oproti severu.

15.08.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Tato knížka byla pro mě velkým zklamáním. Obálka mě na první pohled naprosto uchvátila a děj se zdál být zajímavý. Nevím proč, ale četlo se mi to hodně špatně a postavy mi nepřirostly k srdci. Děj byl až místy zdlouhavý a neměla jsem ze čtení tu pravou radost. Škoda...

16.04.2020 2 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Další z mých nejoblíbených knih. Trochu mi vadí nerozhodná a úzkostlivá Bella, ale jinak není co vytknout. V této knize mám nejradši nesobeckost Edwarda. Opět velmi čtivé, nelze nemilovat.

05.02.2020 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Zajímavé téma a určitě problém dnešní doby. Bohužel jsem dlouho nechápala roli jednolivých postav a na konec jsem přišla dřív, než bylo v knize. Závěr tedy pro mě trochu zklamání.

30.10.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení u této knihy. Tady se hodí tak maximálně "mnoho povyku pro nic". Příběh téměř o ničem, v polovině knihy jsem už znala konec. Navíc otevřený konec, který nic neříká. Oproti autorčině předchozí knize Hana obrovské zklamání! Jak toto mohl psát ten samý člověk? :(

29.10.2019 1 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Skvělý erotických román, lepší než 50 odstínů. Líbí se mi, že se děj vyvíjí a není moc složitá zápletka.

14.10.2019 4 z 5

Setkání Setkání Lydia Strong

Skvělé doplnění předchozích knih. Jen mi stále chybí kniha Na krev, kterou nemůžu sehnat :/

31.12.2023 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Velmi povedená kniha. Oceňuji, že se opírá o skutečné události i přesto, že příběh byl vymyšlen. Určitě si ji ráda někdy znovu přečtu.

26.08.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Dobrý ale s hororem to nemělo nic společného. Knihy od autorky mám ráda, ale tohle se vůbec nepovedlo.

10.10.2022 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Krásná kniha. Oceňuji vykreslení tehdejší společnosti, ale mezi mé oblíbené knihy patřit nebude.

09.10.2022 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Jsem z této knihy zklamaná. Na knihu jsem se těšila, až si ji přečtu, ale ve výsledku se mi skoro nelíbila. Začala jsem ji číst kvůli tomu, že se odehrává v Benátkách. Polis Benátek skvělý, ale děj vůbec neutíkal. Příběh byl hrozně roztahaný, konec o ničem. Na druhou stranu mi byly postavy sympatické a dobře popsané.

30.11.2021 3 z 5