Lusa Lusa komentáře u knih

Azyl Azyl Marjorie Liu

Další skvělý díl a díky profesorovi Tam-Tamovi opět s historickým výkladem. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

14.05.2019 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Perfektní čtení!

29.12.2018 5 z 5

Nejsem namalovaná! Nejsem namalovaná! Alice Kopřivová

Knížka mě vůbec nenadchla. Autorka často opakovala, že by měla její kamarádka napsat knížku se svým vlastním příběhem. Sice jsem jí přečetla do konce, ale už nikdy více. Díky.

29.12.2018 odpad!

Krev Krev Marjorie Liu

Druhý díl rovněž zajímavý jako první, opět skvělá kresba, jsem zvědavá na další pokračování.

26.12.2018 5 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Netvora mě velice zaujala, dobře nakreslené, sice trochu brutální, ale děj má spád a je zajímavý.

26.12.2018 5 z 5

Šmrncem a magií Šmrncem a magií Kurtis Wiebe

Krysí královny byla zkouška, viděla jsem pár stránek a řekla si, že to vypadá dobře. Krysí královny byl super nápad na koupi, myslím, tedy vím, že chci další pokračování.

22.11.2018 5 z 5

Zloději a špehové Zloději a špehové Stan Sakai

Jsem ráda, že se objevily zase staré známé ženské postavy, též část s velvyslancem byla velice dobrá, kdo ví, možná se to tak i někdy, někde stalo. A u téma s "kamenem" byla krásně vykreslena lidská hamižná povaha. Zajímavé, těším se na další.

22.11.2018 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Od autora jsem předtím četla jenom "tvůj stín" ktera byla takovou oddechovkou ale na druhou stranu mi otevřela dveře k další autorově tvorbě. A teď už vím, že jsem udělala dobře, napínavý příběh od začátku až do úplného konce s překvapivou tečkou. Jistě budu s tímto autorem pokračovat i dále.

24.10.2018 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Poslední dobou mě knihy od Torey vždy na konci dojmou, jsem ráda, že se k nám nakonec dostávají postupně všechny její knihy, vzhledem k tomu, že originál vyšel už v 1981. Tuhle a jiné od Torey by si měli přečíst všichni, co vymýšlejí zákony od stolu. Opravdu další skvělý příběh pro všechny, co se pohybují v této oblasti, ale i pro ty, co ne.

12.10.2018 5 z 5

Tvůj čas se krátí Tvůj čas se krátí Kay Hooper

Kniha hned od začátku plná záhad a dobrodružství, že jí není možné jen tak odložit. S tím psem jsem byla trochu překvapená, ale proč ne, že. Opravdu další skvělý příběh z prostředí speciální jednotky FBI.

26.09.2018 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Aneb 100 a jedna věc na kterou jste se chtěli zeptat podaná ještě vtipnou formou, doporučuji pro sluhy kočičích mazlíčků, je to nutnost XD.

28.07.2018 5 z 5

Dvě stě sošek jizo Dvě stě sošek jizo Stan Sakai

První příběh o umělci, který studoval v cizině a proto se stal pronásledovaným, Sakai krásně vykresluje minulost Japonska, clověk tu nemá jenom zábavné historky, ale i něco málo k dějinám a jako bonus i něco pro kuchaře :D. Prostě další skvělé příběhy Usagiho.

27.07.2018 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Série napůl zlý je psána z ich formy a takovou zvláštění někdy moc nepopisovanou formou, nevíte kde právě jste, zda v New Yorku, Londýně, nebo někde v horách, protože to není nijak zvláště rozepsané a popsané, ale podrobně se zajímá vztahy mezi postavami. I přes to, mě děj všech tří částí velice zajímal a nutil číst dále. Konec mě však dojal k slzám, opravdu jsem nic takového nečekala.

26.07.2018 5 z 5

Hořká sezona Hořká sezona Tami Hoag

I když toho má člověk na čtení doma dost, nešlo prostě odolat a ihned po zakoupení jsem musela knihu přečíst. Hořká sezona je skělý další počit v této úžasné sérii, nechybí napětí, kniha má spád a nikde se nevleče, prostě co více si přát.

22.05.2018 5 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Sérii Kovac/LIsková jsem začala číst dá se říci od konce, kdybych však s popel popelu začala jako prvním, možná by mi trochu vadilo, že hlavními aktéry jsou zde Kate a John, zatímco Kojak a Tinks hrají celou dobu druhé housle, zatímco v dalších dílech je tomu naopak. Jako zatím u všech knih z této série mě kniha dokonale strhla, zamotaný a dech beroucí děj se pomalu rozuzlovával a nakonec vyvrchlolil ke strhujícímu konci. Na tuhle sérii nedám dopustit opravdu skvělé a úžasné čtení.

19.04.2018 5 z 5

Červený škorpion Červený škorpion Stan Sakai

Usagi nikdy nezklame, opět skvělé dílo na které vyplatilo počkat. Nejvíce se mi líbil příběh okolo "bubnu".

22.03.2018 5 z 5

Prach prachu Prach prachu Tami Hoag

I když tuhle sérii čtu víceméně od konce, jak se ke mě zrovna knížky dostanou, nemohu jí nic vytknout. Prach prachu je další skvělé, napínavé a povedené dílo.

09.02.2018 5 z 5

Zoo City Zoo City Lauren Beukes

Na Zoo City mě zaujala na první pohled obálka a poté děj, jak už zde padlo několikrát nápad to byl skvělý, ale to je tak všechno a konec zbytečně dramatizovaný.

05.02.2018 2 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Jsem spíše fanoušek Marvelu, DC komiksy nečtu, ale povědomí o Batmanovi a spol. mám z animovaných seriálů a filmů. No a želvy to je prostě tutovka už od dětství, takže když jsem tohle uviděla v edičním plánu Crew, říkala jsem si, že tohle si prostě musím přečíst. Zklamání se nekonalo, skvělý a vtipný příběh, velká spokojenost, jen tak dál.

15.12.2017 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

I když je kniha zařazena do série Kovac/Lisková dvojice detektivů se objevuje prakticky jenom na začátku. Při čtení jsem tak měla tendence sklouzávat k mé další oblíbené autorce dektivek Kay Hooper a čekala jsem, že Dana začne vidět mrtvé, nebo se zničeho nic objeví záhadný Bishop. Nicméně příběh byl zajímavý a překvapivý. Sice je škoda že nebyly vysvětleny všechny skutečnosti a případně další vražda, ale některé věci prostě zůstanou navždy tajemné.

29.11.2017 5 z 5