Lusa Lusa komentáře u knih

47 róninů 47 róninů Stan Sakai

Legendu o 47 róninech jsem viděla jako film v hlavní roli Keanu Reeves, dobře to bylo hodně velké fantazy, ale pointa byla stejná. Ve vyprávění Richardsona a kresbě Sakaie to však byl velmi zajímavý příběh, který se opravdu dobře četl a zaujal.

23.11.2017 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Sáhnout po detektivce od Hoag byl velice dobrý nápad, příběh mě hned strhnul a poslední kapitoly plné rozuzlení byly nejnapínavější. Skvělé dílo. Jediné co bych vytkla je formát knihy, která nad všemi v mé knihovně ční do výšky.

23.11.2017 5 z 5

Město zvané peklo Město zvané peklo Stan Sakai

Nový díl nebyl špatný, nejvíce mě pobavil příběh s babičkou a opět tu máme na scéně démona, zajímavé, uvidíme jak to vyvrbí dál.

19.09.2017 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Potřebuji něco na čtení, říkala jsem si. Čeká mě pět hodin vlakem a busem, potřebuji něco na čtení. A pak mi najednou padla do oka (co na tom že byla v akci :D). Celkově se kniha četla velice dobře, občas překvapila, tedy konečný zvrat údálosti mě hodně překvapil. Sice jsem necítila hmatatelné napětí při čtení, ale i tak jsem měla nutkání číst dál a dál. Možná zkusím i další autorovy knihy.

09.08.2017 4 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Není to špatné čtení, i když to člověk vidí pouze z pohledu jednoho člověka a je to napsané v ich formě skoro jako deník, takže se to i rychle čte. Konec byl svižný a napínavý, ale stejně jako u prvního dílu si nějakou dobu počkám než si pořídím další díl.

17.04.2017 4 z 5

Draví a krvežízniví Draví a krvežízniví Jo Walton

Kniha mě hned zaujala obálkou, anotace také nebyla špatná a tak jsem si řekla, že to zkusím. Kdyby to byl jenom viktoriánský román nejspíše po něm nešáhnu, ale protože hlavními hrdiny byli draci, zaujalo to moji pozornost. Je to spíše taková oddechovka s jednoduchým dějem, takže ano, dalo se to.

26.03.2017 3 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Musím říci, že to nebylo špatné, zajímavé a napínavé čtení.

16.03.2017 4 z 5

Čas rytířů Čas rytířů Zdeněk Žemlička

Když jsem si říkala, jaké knížky si z edice Wolf Publishing nechám, Čas rytířů jsem bez přečtení nechala jenom kvůli tomu, že už jsem od Źemličky měla rozečtenou Vlčici a její pokračování a tak jsem tušila, že i tento kousek bude kvalitní čtivo. A naštěstí jsem se nespletla a autor dokonce propojil tento kousek i se sérii Vlčice, což mě potěšilo o to více. Příjemné počtení, které nenudí a má svižný děj a zajímavé postavy.

14.02.2017 5 z 5

Oko temnoty Oko temnoty Brent Weeks

Musím říci, že pro mě zatím nejepší ze série, příběh je přece jenom více napínavější a plný zvratů. Konec opravdu napínavý a zajímavý. Už se těším na další díl.

24.01.2017 5 z 5

Oslnivá čepel Oslnivá čepel Brent Weeks

No musím říci, že mě Oslnivá čepel překvapila, určitě o něco napínavější než jednička, ale není to Noční Anděl hodl :D, ale konec velice zajímavý, no vzhůru do dalšího dílu.

10.01.2017 5 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Co říci na úvod? Není to Noční Anděl...Sakra, nebo ne? Z Nočního Anděla jsem měla absťáky, že jsem se novým knihám autora rozhodla vyhýbat, dokud nebudu mít všechny. A nyní nevím jaký to na mě udělalo dojem, sice jsem se nenudila ale taky mě překvapil tento nový autorův svět s barvomágy a spoustou vysvětlování okolo. Určitě budu pokračovat směle dál a snad mě to nakonec strhne.

28.12.2016 4 z 5

Upřímně jsem s koupí docela váhal, forma scénáře mě fakt nenadchla, nakonec to vyřešila kolegyně, která mi knihu koupila k Vánocům. Začátek mě moc nenachl,ale pak mě náhle kniha strhla a protože forma scénáře se rychle čte, měla jsem ji večer přečtenou. Určitě by shlédnutí divadelního představení bylo stejně úchvatné, jako kniha celá. Zajímavé, opravdu zajímavé pojetí pokračování série.

23.12.2016 5 z 5

Senso Senso Stan Sakai

I když je dějová linie stejná, máme tu přece jenom jiný příběh, ale ne tak jiný, jako ve Vesmírném Usagim. Vracejí se postavy, které moc dobře známe a příběh je o to dojemnější. Otázkou teď je zda se tento dílek nějak dotkne budoucích příběhů Usagiho dobrodružství, i když i zde bylo už něco naznačeno. Uričtě spíše doporučuji pro ty, kteří už Usagiho znají a chápou dějové souvislosti.

20.09.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

V době vydání před dvěma roky jsem četla na knihu recenzi v Pevnosti a říkala jsem si, že to nezní vůbec špatně. Když jsem jí o další rok později našla v košíku výprodej, za směšnou cenu, řekla jsem si, že to zkusím, uvidíme. Další rok ležela v knihovně s ostatními a čekala až se k ní dostanu. A teď když jsem jí konečně přečetla musím říci, že jsem udělala opravdu dobře, že jsem si přečetla recenzi a šáhla po ní v tom košíku. Příběh mě dokonale strhnul, sice to nebylo to typické napětí u kterého člověk ani nedýchá, ale i tak mě to velice chytlo, takže samozřejmě musím pokračovat ve čtění této zajímavé série.

24.04.2016 5 z 5

Noční lovci Noční lovci Jenny Nowak (p)

Jiná rasa mě dokonale strhla a od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, samozřejmě jsem musela koupit i Noční lovce, abych mohla v příběhu pokračovat. Bohužel Noční lovci mě tak dokonale nestrhli jako Jiná rasa, nemohu však říci, že by mě kniha nudila, ale už jsem nebyla tak napnutá jako v Jiné rase. Ovšem pokračování to nebylo špatné a jak autorka říká v doslovu, mohlo to tak být a také nemuselo...
Oceňuji také, že je možné se s některými postavami ještě setkat v autorčiných dalších knihách.

04.04.2016 4 z 5

Ohnivá bouře Ohnivá bouře Gregory John Keyes

Nakonec jsem neodolala a přečetla to na jeden na zátah a jak se píše na druhé straně obalu "doporučuji každému fandovi světa planety opic". S tímto sloganem jsem se dokázala ztotožnit ač jsem se k četbě dostala až poté, co jsem zkoukla oba filmy, takže už víte jak to nakonec s některými postavami skončí. Ale přesto tu před sebou máte nový příběh z tohoto nového prostředí planety opic. Jsem nakonec i ráda, že se tu vykreslil příběh Koby, a člověk ho tak mohl lépe pochopit. Trochu jsem čekala, že se dozvíme něco více i o Willovi, i když nakonec bylo jasné, jak to s ním skončilo. Pro mě to byl skvělý příběh a jsem ráda, že jsem se k němu nakonec dostala.

01.04.2016 5 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Stan Sakai

Tak to je snad první díl Usagiho kdy nějak nevím co říci. Jsem ráda, že se zase objevily staré postavy a i nové byly velice zajímavé. Příběhy byly zajímavé ale moc rychle utekly, no uvidíme s čím příjde Stan příště.

10.03.2016 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Po knize jsem sáhla, asi jako mnohých dalších, protože ji napsala Rowlingová, po přečtění prvních stránek, však zjistíte, že styl autorky HP vůbec nepoznáte a máte před sebou úplně něco jiného, kdybych neviděla jméno autora, kniha by mě popisem vůbec nezaujala. Musím říci, že jsem po první kapitole měla pocit, že tohle číst dál nebudu, ale rozhodla jsem se dát knize ještě šanci a četla dál.

Prázdné místo mě úplně pohltilo, při čtění jsem však necítila úrčité napětí, že nutně musím dočíst do konce, protože je to strašně napínavé, tentokráte jsem cítila zvědavost, jak se příběh nakonec vyvrbí.

Myslím si, že Prázdné místo není pro každéhé, problémy malého města, kde jsou drby na denním pořádku, problémy s vyloučeno lokalitou, či šikana ve školen, nezaujme každého. Pro mě žíjící na malé vesnici, pracujícím na malém městě, jako sociální pracovnice to byl příběh, jako ze života se rčením, že "Boží mlýny melou pomalu a jistě" a pak všechno semelou...

11.12.2015 5 z 5

Záhadný muž Záhadný muž Kay Hooper

Téměr navazuje na Čertovo kvítko, takže už jste seznámeni s postavami a můžete se vrhnout do dalšího příběhu, tentokráte z pohledu Morgan a Alexe. Knihy Kay Hooper mám ráda, proto jsem si tyhle knihy z červené knihovny prostě musela přídit, i když jim zrovna moc nefandím. Přesto, skvělé odpočinkové čtení.

21.11.2015 5 z 5

Jiná rasa Jiná rasa Jenny Nowak (p)

Dostala jsem možnost odkoupit skoro celou sérii Jenny Nowak a mezi nimi byla i tato kniha, před lety jsem dostala doporučení, že její knihy jsou úžasné, a tak jsme se rozhodla je zkusit, a tak jsem začala právě s Jinou rasou. Musím říci, že jsem snad nic podobného nikdy nečetla, nejsem moc přiznivcem upírů, či vlkodlaků (prostě žádný Stmívání), ale stejně tak jako pan Žemlička se svojí sérii Vlčice, i Jenny Nowak píše o této rase velice skvěle. Skoro jsme se nedokázala odtrhnou od čtení, dokud jsem nebyla nakonci, určitě jsme neprohloupila, když jsem po jejích knihách skočila.

10.11.2015 5 z 5