Lusa Lusa komentáře u knih

Ostří osudu Ostří osudu J. Robert King

Po první díle, jsem čekala, že se dočkám podobného díla, určitě jsem zklamaná nebyla, ač bylo Ostří osudu o něco méné "zajímavější" než Duchové Ascalonu. Děj je svižný, zajímavý a napínavý, hlavně poslední kapitoly. Škoda, že třetí díl se datuje ještě před Destiny Edge, takže se čtenář nedozví, co se dělo dále, pokud zřejmě nehrajete hru, takže doufám, že se konečně dozvím, jak to pokračovalo. (Pokud hrajete hru, přečtěte si knihu dříve, než vám hra začne spoilerovat)

18.10.2014 4 z 5

Duchové Ascalonu Duchové Ascalonu Jeff Grubb

Protože moji kamarádku hra Guild Wars 2 úplně strhla, bylo jenom otázkou času, než mě do toho zasvětí, což se stalo po mých narozeninách, kdy mi hru darovala.
A vlastně teprve nedávno jsem se začala zajímat o tuto knižní ságu a když máte tu možnosti si knihy koupit (kdo by odolala té skvělé nabídce na veletrhu u stánku Pevnosti), tak jsem neotálela ani minutu.

A protože už tedy hru nějakou chvíli hraji, nedělalo mi problémy se orientovat v okolí a vše si představit, navíc autoři svět nádherně popsali, takže si myslím, že by to problém nemělo dělat nikomu. Pár míst z knihy, jsem jistě navštívila, ale protože hraji za Sylvary, v Ascalonu jsem byla poprvé.
Samotný příběh je čtivý a zajímavý, pořád se něco děje a nenudíte se ani v nejmenším a za pár dní máte knížku přečtenou, protože vás dokonale strhne.
Už se těším na další díly, ale pokud budou stejně dobré jako první díl, budu brzy kňučet, že nemám co číst :D

Co se překladu týče, nejsem z těch který by překlad všech jmen a názvů rozlobil, zase na druhou stranu vidím problém v tom, že nevíte o koho jde.
Ale myslím si, že překladatelka asi dostala vynadáno, protože se hned strhla vlna nevole českých hráčů a druhý díl byl tohoto překladu ušetřen.

Jinak určitě skvělé dílo i pro lidi, co hru nikdy nehrály.

07.10.2014 5 z 5

Kruh ohně Kruh ohně Michelle Zink

Třetí díl ještě napínavější než druhý, i když jsem od této série po přečtení prvního dílu moc neočekávala příjemně mě překvapila. Konec byl takový očekávaný, Alice je pouze takovou postavou v pozadí, která toho moc za celou sérii "neudělá", škoda mohla mít více prostoru. Je pravda, že jsem zatím nic podobného nečetla (až tedy na trochu stejně pojatou mangu Dveře chaosu), takže jsem nakonec byla ráda, že se mi tato série dostala do rukou a zaujala natolik, abych jí přečetla.

30.08.2014 5 z 5

Strážkyně Brány Strážkyně Brány Michelle Zink

Souhasím, že druhý díl je bezesporu lepší než první. Už jenom kvůli tomu, že se dočkáme nějaké akce a děj je velice svižný a napínavý. Je vidět, že hlavní hrdinky jsou náctileté, hlavně když jde spolu mluví o svých chlapcích. Určitě se moc těším na třetí díl, jak tohle všechno dopadne.

31.07.2014 5 z 5

Dračice Dračice Jan Hlávka

Musím říci, že jsem se při čtení opravdu bavila a musela smát. Skvělá oddechovka, která člověka vtáhne ani nemusí být moc napínavá a přesto to prostě chcete dočíst.

20.07.2014 5 z 5

Meč z Flatlandu Meč z Flatlandu Petr Vyhlídka

Upřímně se mi příběh ze začátku docela líbil, i když mi přišlo divné, proč se hlavní postava přesouvá pořád s příběhem nějakam dopředu a skok a jsme v novém městě, na jiném místě, takže i konec mi přišel tak podivný.

20.07.2014 3 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Nečekala jsem, že styl psaní bude v ich-formě, ale po několika kapitolách jsem si docela zvykla.
Určitě to je zajímavý námět, i když bych řekla, že jsem něco podobného už četla, manga Dveře chaosu, podstata je tak trochu stejná.
Ze začátku mi přišlo, že je to psané tak jednoduše, žádné velké popisování do detailů, ale zase na druhou stranu je kniha čtivá a rychle vám uteče, párkrát mi běhal mráz po zádech z některých zjištění během četby.
Vypadá to na začátek dobré trilogie, takže budu pokračovat ve čtení.

18.07.2014 4 z 5

Démonium Démonium Martin Langfield

Také bych tento kousek brala jako odpočinkovou četbu, ke které když se pár dnů, měsíců nedostanete, ani o nic moc nepřijdete. Líbili se mi vzpomínky na minulost a hrdinovo zkoumání velko města.

24.06.2014 4 z 5

Matka hor Matka hor Stan Sakai

Velice zajímavý a povedený příběh, který člověka o to více naláká na další díl "Příběh Tomoe" (cože až v říjnu?, do té doby snad otevřu ty anglické originály :D)

SPOILER
Docela jsem zvědavá, kdy se Noriko ještě objeví.

07.06.2014 5 z 5

Zlo přichází třikrát Zlo přichází třikrát Svatopluk Doseděl

Musím říci, že tento kousek byl velice čtivý, ač tedy jsem nebyla moc napnutá, ale bylo to zajímavé, takže mě to nakonec donutilo dočíst do konce.

25.05.2014 4 z 5

Avengers: Do boje! Avengers: Do boje! Kurt Busiek

Vřele doporučuji všem fanouškům Marvelu. Sice těch Avengerů je tam opravdu hodně a to hlavně v prvních příbězích, nebo spíše v první půlce knihy. A člověk se občas ztratí v tom, kdo je kdo. Ale zase se celá kniha netočí kolem pěti postav (které známe z filmu) ale ukazuje nám i další a další členy Avengers. Příběhy jsou napínavé a zajímavé a v mém případě mě uchvátily natolik, že jsem prostě musela číst a číst dál. Určitě také doporučuji všem, kteří započali se sbíráním Ultimátního marvelovského kompletu, tohle nemůže v knihovně chybět.

03.05.2014 5 z 5

Morituri Te Salutant Morituri Te Salutant Pavel Obluk

Příběh je čtivý a tak nějak vás to donutí dočíst do konce, i když v tom není určitá napínavost, která by vám nedovolila knihu odložit. Spíše taková oddechovka.

03.05.2014 3 z 5

Bestseller Bestseller Svatopluk Doseděl

Nemůžu říci, že by mě kniha nějak pohltila, ale vlastně jsem chtěla nakonec vědět, jak to skončí. Svým způsobem byl děj i napínavý, ale nějak to prostě nebylo ono, zřejmě to nebyl tak úplně můj šálek kávy. Je pravda, že při čtení jsem opravdu měla pocit, že to psal rodilý Američan. Ale ten konec mě trochu zklamal, ani mě to nepřekvapilo, spíše jsme se musela zasmát.

21.04.2014 3 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Nějak jsem se nedokázala dostat přes začátek nikam dál. Podle dalších komentářů to vypadá, že to určitě musí být skvělé čtení, ale mě to nějak nepřesvědčilo, takže skusím raději něco jiného.

19.04.2014 2 z 5

Vlčice a Mandragora. Část druhá Vlčice a Mandragora. Část druhá Zdeněk Žemlička

Skvělé pokračování Vlčice, svižný, napínavý a občas i děsivý děj.

13.04.2014 5 z 5

Vesmírný Usagi Vesmírný Usagi Stan Sakai

Je vidět, že Vesmírný Usagi vznikl pro spestření autora, který tak rád kreslil dinosaury :D, ne opravdu se mi tento kousek moc a moc líbil.

SPOILER

Je to trochu jiné, než normální série Usagiho, hlavně v tom, že Usagi není Ronin a ani se jím nestane, ba co více, stane se lordem, takže se mu od původní série daří o něco lépe. Postavy z původní série se tu objevují, ale jenom vyjímečně, Gen, který se zde jmenuje trochu jinak (Rhogen) je pořád v jádru stejný. A Tomoe (Ame) zde úplně změnila vzhled, tentokráte je králík místo kočky, a když tedy už konečně může být Usagimu blíže, tak mu umře. Docela jsem ráda, že roli Usagiho Sensei zde ztvárnila úplně jiná postava, než v původní sérii a vrah Usagiho otce, prostě vypadal jako Kozel samotář.

Opravdu je to zajímavé čtení, které stojí za to si přečíst. Doufám, že jednou bude i pokračování.

05.04.2014 5 z 5

Vlčice a Mandragora. Část první Vlčice a Mandragora. Část první Zdeněk Žemlička

První díl byl úžasný, tak proč nepokračovat v hned v dalším dílu. Zklamaná jsme opravdu nebyla, děj plyne svižně a napínavě, sice je to spíše o osudech tědh dalších, než o Kroaně, ale to vůbec není na škodu.

30.03.2014 5 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Českou fantasy jsem brala s jakousi rezervou, ale musím uznat, že tohle dílo se panu Žemličkovi opravdu povedlo, jistě se nechám zlákat na další díly Vlkodlačice Kroany.

29.03.2014 5 z 5

Firfix Firfix Petr K. Procházka

Opravdu moc krásný a dojemný příběh. Tohle se povedlo.

19.02.2014 5 z 5

Knihy od Torey Hayden jsou opravdu navykové, ráno si jí vezmete a večer to máte dočtené, nejenom z toho důvodu, že prostě chcete vědět, jak to všechno nakonec dopadne a co si Torey se Sheilou ještě vytrpí, ale i z toho, že se to opravdu moc dobře čte a je to velmi zajímavá a poučná četba. Opravdu se mi to moc líbilo a prožívala jsme u toho velké emoce, zhechucení nad tím, co se Sheile stalo, radost z pokroků, dost jsme se i smála, ale nakonec jsem ani poslední slova nemohla přes zamlžené oči prečíst, opravdu skvělé.

Sice jsem nad některým chování ostatních kroutila hlavou, ale až pak si člověk uvědomí, že sice má před sebou knížku, která je jenom pár let stará v novém krásném obale, ale že originál vyšel před více jak 30ti lety.

17.01.2014 5 z 5