Lusa Lusa komentáře u knih

Návrat černé duše Návrat černé duše Stan Sakai

Dlouhé čekání se opět vyplatilo, máme tu další skvělý příběh, který nenudí a přináší nám nové informace o Jeijovi. Příběh jde rychle vpřed a je opravdu zajímavý a skvělý.

13.10.2015 5 z 5

Černá věž Černá věž P. D. James (p)

Příjemná oddechovka která neurazí.

25.09.2015 4 z 5

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

I když jsem si knížku pořídila téměř okamžitě po jejím vydání se čtením jsem otálela, hlavně kvůli nízkému hodnocení a pár náhodným komentářům, které jsem tak náhodou zhlédla.
Nakonec jsem se přece jenom do čtení pustila a byla jsem velice překvapená a po sérii Mrazivá pouta opět šťastná, že se mi do ruky dostala další skvělá knihy od této autorky a z prostředí Noaha Bishopa. Napětí mě provázelo od začátku do konce, takže mě nutilo číst dál a dál, takže opět kniha na víkend. Doporučuji všem, kteří sérii o zvláštní jednotce mají v oblibě, tohle určitě nezklame.

23.08.2015 5 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

5 let to trvalo, než jsem sérii dosbírala a hle po týdnu jí mám přečtenou, i když do toho posledního dílu se mi moc nechtělo, hlavně z důvodu toho, že série končí. A náhle nevím co říci, určitě další úžasné čtení z ruky Meg Cabot, při kterém jsem se vůbec nenudila, právě naopak. Ale jinak skvělé završení téhle šestidílné série, musím uznat, že jsem nečekala, že uroním pár slz nad tím, jaký dojem to na mě udělala. Určitě doporučuji, i když nejste už zrovna náctiletí, stejně to člověk chytí a nepustí.

08.08.2015 5 z 5

V pasti V pasti Meg Cabot

Skvělý další díl, tohle nemělo chybu, už se nemohu dočkat posledního dílu.

06.08.2015 5 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Řekla bych, že zatím jeden z nejlepších dílů, konečně se odhaluje jádro pudla a je to velice zajímavé. SPOILER - Co je sakra ten Paul zač?

04.08.2015 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Ano na tenhle kousek jsem čekala 5 let, než se mi ho konečně podařilo sehnat, a tak jsem mohla konečně si celou sérii Mediátor přečíst a tento kousek za ty léta čekání stál. Další opravdu skvělý díl musím říci, opět za odpoledne přečteno, napínavé, struhujcí a hlavně zábavné čtení, které člověka jen tak neomrzí.

02.08.2015 5 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Druhý díl jsem měla stejně rychle přečtěný jako ten první (hrozný, když člově čeká léta, než bude mít sérii kompletní, a pak je schopen přečíst knížku za den). Tentokráte už o něco napínavější příběh, čímž neříkám, že ten první byl nudný. Ale jinak skvělé počtení.

02.08.2015 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Když se mi konečně po letech podařilo tuhle sérii pořídit konečně kompletní, jsem si řekla, že bych si jí přece jenom měla už přečíst. První díl jsem dala na jeden zátah za odpoledne, i když věková skupina čtenářů bude asi pár let podemnou, hned mě to dokázalo strhnout a bavila jsem se stejně tak dobře, jako u dalších Cabotiných knih.

01.08.2015 5 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 2 Vlčice a staré plemeno. Svazek 2 Zdeněk Žemlička

Bylo to silnější než já, nedokázala jsem odlat a druhou část jsem prostě musela přečíst. Bylo to úžasné, vzrušující, temné a prostě skvělé. Jedna z nejlepších českých fantasy ság co jsem měla tu čest číst. Snad se brzy objeví další (poslední?) pokračování.

15.06.2015 5 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Zdeněk Žemlička

Co jsme to vzala do ruky tak jsem se nedokázala odtrhnout, takže za víkend jsme to měla přečtené. Žádné zbytečné řeči kolem, ale hned se dostanete do akce, - SPOILER- (takže teprve na 11 kapitole zjistíte, že přece jenom Alana už porodila, jenom tak meziřečí je to zmíněno, aby se neřeklo.)
Jinak opět další skvělá práce, tentokráte mnohem temnější, než předchozí díly.

14.06.2015 5 z 5

Vlčice a děti noci. Část druhá Vlčice a děti noci. Část druhá Zdeněk Žemlička

Série Vlčice se stala mou oblíbenou z české fantasy, je to zajímavé a napínavé čtení, ani druhý díl 3. série nezaostává a děj plyne velmi rychle aniž by nudil. Nechci tu spoilerovat jak to nakonec dopadne, ale byla jsem trochu naměko.

11.06.2015 5 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Pro mě spíše taková oddechovka, kterou jsem mohla číst pár měsíců aniž bych o něco přišla,i konečně rozuzlení celého případu přece jenom napínavé bylo. Určitě s Dalglieshem dál zůstávám tyhle detektivky mají své kouzlo, která vás přece jenom nutí číst další a další.

03.06.2015 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 4., Návrat Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 4., Návrat Adam Andres (p)

K Wetemaae jsem se dostala prostřednictvím Pevnosti, kde 4 díly vyšly jednotlivě,takže mě řazení knih zde trochu zmátlo, takže jsem se rozhodla shrnout díly až po dočtení 4 knihy "Návrat".
To že je příběh napsán jako kronika jsem se dočetla až z komentářů, trochu mi přišlo divné, že je děj nějaký moc rychlý, ale alespoň se člověk nenudil. Na to, že jsem to brala jako odpočinkovou četbu, mě až samotnou překvapilo, jak moc mi někteří družníci přirostli k srdci, (takže jsem z konce byla trochu naměko). Českou fantasy beru s rezervou, ale tohle bude asi zatím 2 "kousek", který bych doporučila k přečtení.

21.04.2015 5 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Od Jamesové jsem zatím četla sérii s Cordelií Grayovou, a Potomci lidí, takže tohle pro mě bylo dá se říci první (pořádné) setkání s Adamem Dalglieshen. Samotný děj mi nepřišel tak napínavý, ale příběh byl čtivý a zajímavý, kdybych ovšem nečetla od autorky i jiné knihy, zřejmě bych nepokračovala ve čtení, což samozřejmě budu a snad mě její další knihy dokáží více strhnout.

10.04.2015 4 z 5

Most slz Most slz Stan Sakai

Pro mě dlouho očekávaný Usagi opět vynikající dílo. O něco silnější, ale nakonec zjistíte, že součástí díla je i poděkování za stý díl (který není tak úplně stým dílem) Usagiho.
Jsem ráda, že se opět objevily staré oblíbené postavy, Chizu, Gen, Toulavý pes a Inazuma, vypadá to, že jde opět do tuhého. Snad to do toho podzimu člověk vydrží...
Most slz je dojemné a skvělé dílo.

06.03.2015 5 z 5

Vlčice a děti noci. Část první Vlčice a děti noci. Část první Zdeněk Žemlička

První díl třetí série nezaostává za předchozími díly, napínavý, zajímavý a vzrušující děj, přesně to, co vás dokáže strhnout a donutit dočíst příběh do konce.

08.02.2015 5 z 5

Pravidlo dvou minut Pravidlo dvou minut Robert Crais

Mám ráda Craisovi detektivky a s jistostí po nich určitě ráda kdykoliv šáhnu znova. I Pravidlo dvou minut mě dokázalo rychle strhnout, zaujmout a donutit dočíst rychle do konce.

22.01.2015 4 z 5

Příběh Tomoe Příběh Tomoe Stan Sakai

Očekávala jsem, že se dočkám stejně skvělého díla jako je Genův příběh. Nemůžu však říci, že bych byla touto knihou sklamaná, i když jsem možná opravdu čekala trochu více. Tomoe je velice zajímavá postava, snad se o ní dozvíme ještě mnohem více, než nám autor zatím poodhlalil. S ohledem na předchozí knihu a věci, které se kolem Tomoe chystají v to doufám.

13.11.2014 5 z 5

Moře nářků Moře nářků Soesbee Ree

Nikdy by mě nenapadlo, že o zániku a vzniku Lion´s Arch může vzniknout tak úžasný a poutavý příběh. Logan v Ostří Osudu o něm povídal Rytlockovi, že "každý je tam odjinud" a je to pravda, město kde jsou zastoupené všechny rasy, které vedle sebe mohou žít.
Bohužel byl příběh bez mých oblíbených Sylvary, ale jelikož se události odehrávájí příbližně 100 let před "Ostří osudu" je podle časové linie jasné, že Sylvary tam býti ještě nemohli. Ale naštěstí to zachraňovala má druhá oblíbená rasa Chaarové. Dobře jsem se s nimi bavila, nejlepší asi byli jejich reakce na vodu.
Z příběhu bych nechtěla prozrazovat nic podstaného a myslím si, že i ten co hru nehrál, nebo nehraje s tím v "Moře nářků" mít problémy nebude.
Pro mě to byl skvělý příběh, který mi nedovolil se odtrhnout, dokud jsme ho nedočetla. Teď jenom doufám, že snad brzy vyjde nějaký další příběh z této úžasné země.

22.10.2014 5 z 5