Lusa Lusa komentáře u knih

V hlubinách Loch Ness V hlubinách Loch Ness Steve Alten

Jelikož mě vodní svět velmi zajímá tak pro mě bylo čtení toté knihy též velmi zajímavé. Jak bylo rečeno na konci, co my víme o tom, co tam dole žije dokud nesestrojíme potřebné prostředky, abychom to zjistili, do té doby to pro nás bude neobjevené. Dobré bylo propojení minulosti a přítomností pomocí deníku Adama, i když jsme potřebovala chvíli, než jsem se zorientovala v tom druhu písma. Mě se určitě toto dílo líbilo, později jsem ze zvědavosti sahala po googlu, abych si zjistila, jaké zvíře že to tam plave zrovna teď plave.

16.01.2014 5 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Kay Hooper

Nemůžu tento kousek srovnávat s knihy z Bishopovi jednotky, jelikož se tu o žádné velké "nadpřirozená jevy" nejedná. Když to porovnám s další volně napsanou knihou Dům stínů, tak Poslední sbohem bylo určitě lepší, ale je to knížka tak na den a něco, za chvíli to máte přečtené a ta napínavost přichází až téměř nakonci.

Určitě to byl zajímavý příběh, zase něco trochu jiného a Hooperová to umí dobře podat, takže až do poslední chvíli netušíte, kdo za tím stojí, alespoň u mě to tak je :D

02.10.2013 5 z 5

Mrazivá pouta Mrazivá pouta Kay Hooper

Podle mě je Krvavá trilogie nejlepší série od Kay Hooper, napínavé, vzrušující a nepředvídatelné závěry. Přesně takhle to mám ráda. Jsem moc ráda, že nakonci byl i "slovníček" pojmů a lidí.

Jediné, co bych vytknula, je překlad nakladatelství, Dobře pokud jednou použijí v překladu Útočiště a pak originál Hope, budiš, ale docela jsem se chvíli ztrácela, když se mluvilo o Hájence, protože tady to bylo zase psané v originálu. A asi nejvíce mě dorazilo název "Krvavé slzy" cože je doslovný překlad této knihy, nechápu tedy proč to překladatelé v závěru píší, jak tento díl, když ho sami přeložili jak Mrazivá pouta.

Jinak samotnému příběhu nemám, co vytknout, ač jsem se tam trochu později ztrácela, jak se všechno rychle chílilo ke konci. Škoda, že to je prozatím konec, opravdu se těším, až vyjdou další díly z prostředí jednotky. A musím říci, že u poslední Holis věty mě opravdu zamrazilo. :)

01.10.2013 5 z 5

Záblesky smrti Záblesky smrti Stan Sakai

Přijde mi, že je tu více příběhů, sice kratších, ale opravdu dobrých. Děj se tu netočí jenom kolem Usagiho cesty, ale i kolem ostatních postav, což zatím Sakai moc nedělal, ale tady to vyšlo dobře.
Jinak to byly další skvělé příběhy, škoda, že to člověk přečte vždycky tak rychle a pak musí dlouho čekat na další knihu.

24.09.2013 5 z 5

Mrazivé hříchy Mrazivé hříchy Kay Hooper

Opravdu napínavý příběh, od začátku až do konce, zatím je tohle asi ta nejlepší trilogie od Hooper. Po přečtení této knihy, by mě ani ve snu nenapadlo vstoupit do nějaké sekty.
Přesně souhlasím s obálkou, ta se fakt nepovedla.

12.09.2013 5 z 5

Mrazivé sny Mrazivé sny Kay Hooper

Mrazivé sny, které na konci příběhu opravdu zamrazí, opravdu skvělý, napínavý příběh.

07.09.2013 5 z 5

Dotek strachu Dotek strachu Kay Hooper

Myslím, že Kay Hooper má daleko lepší kousky a ze série Strach, to byl takový průměr.

S tou ztrátou paměti to bylo docela zajímavé a musím říci, že jsem se u poslední kapitoly docela ztrácela, kde se Riley nachází. Ten konec byl takový moc rychlý, ač odhlalení pachatele mě docela překvapilo.

02.08.2013 4 z 5

Hnízdo strachu Hnízdo strachu Kay Hooper

Skvělý, poutavý a lehce strašidelný příběh, docela dost mi běhal mráz po zádech. Podle mě nejlepší knížka ze série Strach.

SPOILER

Hlavně mě překvapil konec s Madison, tak to jsem opravdu nečekala. Ještě teď mě z toho mrazí.

18.06.2013 5 z 5

Otcové a synové Otcové a synové Stan Sakai

Opět jsem čekala velmi dlouho, než se mi tenhle svazek dostal do rukou.

Ale bylo to opravdu skvělé, putování Usagiho a Jotara, bylo tak poutavé a zajímavé. Škoda, že už je toho konec. Skvělé příběhy, ale nejlepší byl prostě konec.

18.06.2013 5 z 5

Lovec strachu Lovec strachu Kay Hooper

Lovec strachu byl zase něco trochu jiného a zajímavého. Celou knihu jsem čekala, jak se projeví ta minulost s přítomností. Opravdu dobré.

05.06.2013 4 z 5

Útěk ze stínů Útěk ze stínů Kay Hooper

První a druhý díl vždy na konci zaonačil, že třetí díl bude patřit Bishopovi, což se nakonec stalo. Jsem ráda, že se autorka zase vrátila ke stylu psaní, který mám ráda, druhý díl mě trochu nudil a nebyl tak skvělý jako díl první. Trojka byla napínavá, ale nějak mě nepřekvapil ten vrah, spíš to, co se stalo po odhlalení vraha. Jinak další skvělá kniha od Hooperové.

SPOILER
O Mirandě jsem jednou četla v některém z dílů Mezi nebem a zemí a tak bylo tak trochu jasné, kdo to je a jak to mezi nimi nakonec skončí.

29.05.2013 5 z 5

V zajetí stínů V zajetí stínů Kay Hooper

Po Zlodějce stínů, jsem čekala něco podobného. Ale Útěk ze stínů bych spíš zařadila k oddechovým knihám.

Kniha nebyla špatná to vůbec ne, ale ne tak napínavá, jako předchozí knížky, které jsem od Kay Hooper četla. Závěrečné rozuzlení, kde je vůbec Faith bylo zajímavé. A doufám, že v další knize konečně bude Bishop na kterého se už těším od prvního dílu.

22.05.2013 4 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Jsou knihy od kterých se můžete na pár dní odtrhnout a nic vám neuteče, tak tahle k nim rozhodně nepatří.

Kay Hooper má nádherný styl psaní, který vám ani nedovolí se odtrhnout od četní na více než den. Opravdu skvělé a napínavé čtení a nečekaný konec. Opravdu jsem tohle nečekala. Výborné!

Jediný problém, který mám je, kterou knihu číst jako první, zda tam není nějaká návaznost, jediná osoba, která se objevuje je Bishop, tak doufám, že si o něm taky přečtu o něco více.

27.04.2013 5 z 5

Griffinův příběh Griffinův příběh Steven Gould

Přečetla jsem Jumpera shlédla film a pak přečetla Griffinův příběh. Jak autor sám podotýká, musel příběh trochu přiblížit tomu, co bylo ve filmu.
Griffin se objevuje už i ve filmu a některé věci, co jsou tam řečeny se objevují i tady. Nevím spíše se mi líbil Jumper a David, Griffinův příběh je sice napínavější, ale musím říci, že jsem hodně četbu prušovala. Možná jsem měla shlédnou film, až po přečtení těchto dvou knih, přišlo mi, že tam už je takového to vyvrcholení, když Griffinovi tady bylo teprve 16, a teprve až na konci se mluví i Rolandovi a paladinech. Jinak to, ale nebylo špatné.

20.04.2013 4 z 5

Duchové Ascalonu Duchové Ascalonu Jeff Grubb

Knihu jsem nečetla, ale moje kamarádka se chtěla podělit o svůj názor na knihu:

Až na to, že české nakladatelství, nějak nevychytalo, to že překlakládálo jména. Je příběh dobrý a svižný.
Určitě doporučuji pro vás, kteří hrajete hru Guild of Wars 2, je to povinnost. :D

20.02.2013 5 z 5

Lágr vyděděnců Lágr vyděděnců Jean-Pierre Garen (p)

Můj nejoblíbenější díl ze série Mark Stone.

11.02.2013 5 z 5

Transformers #4 Transformers #4 Bob Budiansky

Konečně Dinoboti :)
Jaká škoda, že toho víc u nás nevyšlo :(
Jinak skvělý příběh.

Transformers #3 Transformers #3 Bob Budiansky

Tak na Shockwaveho jsem byla zatím jenom zvyklá, jako na oddaného služebníka Megatrona. Takže mě jeho změna chování dost překvapila. Myslím že trojka je zatím nejlepší díl z čtyř dílů, co byli u nás vydané.

Yokai Yokai Stan Sakai

Sice krátké, ale i tak skvělý krásný a konečně barevný příběh.

Určitě bych to, ale nedoporučila někomu kdo by s Usagim chtěl teprve začínat, ač je příběh jednoduchý a člověk se hned zorientuje, je to až občas moc "dětské". Spíše to potěší nadšence Usagiho, kteří si ho dají do sbírky :)

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Souhlasím, je to opravdu skvěle zpracovaný komiks. Postavu Blacksada si snad člověk musí hned zamilovat. Všechny příběhy se mi líbili, ale asi nejvíce Národ ledu.

05.02.2013 5 z 5