Lusa Lusa komentáře u knih

Thrácké hry Thrácké hry Uwe Kolbe

Vzdávám to,
není moc knih, které bych nemohla dočíst, ale tohle se asi opravdu nedá, děj celou dobu letí dopředu a načež párkát mrknete a už jste bůh ví kde, jedna vražda, kolem které proběhete a pak jí řešíte, stylem že jezdíte tam a zpátky a ještě se stačíte vykecávat anglicky. Tohle mě opravdu neoslovilo.

15.12.2011 2 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

Opět nemám slov, dalo by se říci, že tohle byla ta nejlepší trilogie co jsem za poslední rok četla, skvělé úžasně napsané, nezaostávající plynoucí děj plný zvratů a úžasných momentů.
I mě vyhrkly u posledních kapitol slzy do očí, Noční anděl mi bude moc chybět, i když bych ráda viděla pokračování.
Jsme ráda, že jsem se k takovýmto dílům dostala a vřele ho doporučuji.

03.12.2011 5 z 5

Motýlek 4 Motýlek 4 Yu Aikawa

Tak tady jsem byla zaujatá, až skoro nakonci u posledního případu Agehy a celkem jsem zvědavá na poslední díl.

spoiler
a hle ona je fakt kluk :D

22.11.2011 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Petr Novotný

Oficiálně jsem to už vzdala dočíst tuto knihu do konce, námět velice zajímavý, ale děj se celkově táhl a někdy byl až moc podrobný, i když jsem se mi stalo, že jsem si vybavila jednu pasáž z knihy ve chvíly kdy jsem to vůbec nečekala, ale bohužel ani to mě nedonutilo knihu dočíst, prostě to už nešlo.

12.10.2011 3 z 5

Hranice stínů Hranice stínů Brent Weeks

Úžasné a napínavé od začátku až do konce, skělé a báječné.

Výborný příběh, který ani na chvíli nezaostával a šel pořád dál a dál, když už si myslíte, že víte jak to dopadne dočkáte se překvapivého zjištění, které vás dokonale uzemní.

Tohle je právě ten typ knihy u kterého musíte při poslední větě šokovaně vydechnout a sáhnout po dalším díle.

27.09.2011 5 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Přes všechen ten shon kolem této knihy a jejímu dvojímu hodnocení jsem si řekla, že si na ní udělám také svůj názor.
Po úvodní větě o dobru a zlu, jsem si ani tak nepředstavila toho starce, ale spíš holčičí partu, které to jedna z nich vypráví s baterkou pod bradou, ano pro partu puberťaček to může působit, jako zajímavé příběh a na konci by měly vydechnout nadšením nad úžasným příběhem.

Já spíš zděšeně projížděla příběh za příběhem a nevěřícně nad tím vším kroutila hlavou, ano našla jsem pár příběhů, které by klidně obstály jako samostatné, nebo být klidně zpracované na více stránek.

Mezi ty lepší řadím:
Derwillský případ, Noc, kdy jsem měla zemřít, Příběh z mého života, Vražda krále hraček a Hodné holky umírají první.

Všechny jsou až v druhé polovině knihy, vypadá to, jako by se autorka pomalu zdokonalovala, ale nejdřív nás musela zahrnout tím co je v první polovině, neustále šokovat, zkoušet vyvádět z míry a ukázat, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá, bohužel to používá tak často, že nad tím pak už člověk vrtí hlavou.

Myslím, že mě autorka dorazila tím, že povídka: A pomsta bude má,
je defakto inspirována jedním filmem, nemám nic proti inspiraci, ale vzít to na stejné bázi jako ten film, na to fakt nemám slov

Navíc postava muže s černými vlasy a orlím nosem, mi už začínala lézt na nervy, když už jsem konečně pochopila jak to s ním je, tzv. deus ex machina měl alespoň na konci odletět a vyřešit další případy někde jinde, nebo nejlépe už nic neřešit, autorka tam měla dost policistů, mohla udělat hrdiny z nich, poukázat na jejich chytrost a to, že umí logicky uvažovat, ne nechat na scénu vklouznout tuto postavu, která vše vysvětlí a odchází za oponu, aby se připravila na další příběh.

Jsem celkem zvyklá číst před spaním, ale místo tohohle jsem si vzala oblíbené fantasy, protože po přečtení jedné povídky jsem vždy dumala nad obsahem a stejně bych neusnula.

Upřímně jsem ráda, že jsem si knihu půjčila v knihovně a nevyhodila za ní peníze z okna.
Musím tedy říci, že paní Černucká si udělal pěknou reklamu, upřímně mě taky dostala na tom, že jsem chtěla vědět, co je na tom všem pravda, kdyby kolem toho nebyl takový humbuk ani bych po tohle nešáhla, zelená barva v kontrastu s tím obrázkem u mě nevyvolává pocit toho, že bych knihu chtěla blíže zkoumat.

No pokud autorka chystá pokračovat v dalších knihách, musím říci, že touhle reklamou si asi dost uškodila, já po jejích knihách rozhodně už nešáhnu.

29.08.2011 2 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Náhle nemám slov, ten příběh mě úplně dostal a pohltil, člověk si při čtení myslí, že už je konec, ale spousta stránek před ním mu stále říká, ještě se něco stane, něco zásadního tak čti dál a nepřestávej dokud nedojdeš na poslední stránku a nezůstaneš ohroměně hledět s tím, že chceš víc.

A já chci víc Noční anděli a pokračuji s tebou...

16.08.2011 5 z 5

Maska démona Maska démona Stan Sakai

Nemyslím, si že by Sakaiovi docházejí nápady, sice Maska démona byla zase trochu detektivní jako předešlí díl Šedé stíny, ale jinak byli příběhy nové a neohrané.

17.07.2011 5 z 5

Ta, kterou jsem se nestala Ta, kterou jsem se nestala Majgull Axelsson

Jako u Dubnové čarodějky nedokážu říci jaký na mě kniha udělala dojem, možná díky tomu, že jsem četla první knihu byla jsem tak trochu připravená na to co mě čeká a neztratila jsem se v knize. Autorka míchá v jednotlivých kapitolách minulost a přitomnost díky čemuž se člověk dovídá o MaryMarii více a více.

SPOILER

Možná si to má každý domyslet sám, ale část příběhu jak MaryMarie zabije svého muže, tam jaksi není a možná je to i dobře. Ten konec byl docela krásný, jakoby na svém kajaku Albatros - tepve až na konci si člověk uvědomí proč to říkala, byl to přece dárek od muže kterého milovala, a který jí nedal nic jiného než lži- plula do minulosti, do krásné minulosti, kde bude navždy štastná.

11.06.2011 5 z 5

Isabel Isabel Kay Hooper

Nemohu si pomoci, ale Maggie je asi nejlepší, Isabel i Nell jsou slabší odvary, ale i tak skvělé.

SPOILER

Nejvíce mě potěšilo a překvapilo, že se objevila Hollis se kterou jsme se setkali v Maggie, jinak výborná detektivka.
Odhalení vraha mě dost překvapilo, tohle jsem teda opravdu nečekala.

Je velká škoda, že je to jenom trilogie, přívítala bych i další příběhy z Jednotky zvláštních případů.

24.05.2011 5 z 5

Disturbia Disturbia Christopher Fowler

Upřímně nevím jaký na mě knihy udělala dojem, přečetla jsem si jí spíš ze zájmu o autora, který mě velice potěšil knihou Runa, tak Disturbia mě tak trochu sklamala,

SPOILER

Jak už se zmínil s-reader byla jeho hra též pro mě takovou počítačovou hrou a stejně od poloviny knihy víte, že to prežije, že to musí přežít, to se ovšem netíkalo osob, které mu pomáhali, takže tam byl takový menší strach o ně. Potešilo mě, že se na scéně objevil Bryant a jeho scéna s kočkou v saku mě dost pobavila.
Scéna v Zoo u tučňáků, byla dost prapodivná, bránit se tučňákem, no budiž.
A konečná scéna byla pro mě dost překvapivá, tohle jsem opravdu nečekala, čekala jsem nějaký kompromis, ale ne tohle.

Jinak, to byla takové odpočinková četba, když jsem se k ní pár dní nedostala, nebyla jsem vůbec o nic ochuzena.
Ale jinak jí hodnotím kladně.

21.05.2011 3 z 5

Vůz z Thálie Vůz z Thálie Jean-Pierre Garen (p)

Zábavné, napínavé, poklidné čtení, nám tomu co vytknout.

SPOILER

byla jsem moc ráda, že se zmínili i o kapitánovi Kanovi, to mě moc potěšilo :))

Pokračování je v knize Ďáblovy kameny, kterou já prečtěla jako první, ale o nic jsem nepřišla.

04.05.2011 5 z 5

Krvavé kameny Krvavé kameny Jean-Pierre Garen (p)

Skvělé počteníčko

02.05.2011 5 z 5

Velká trojka Velká trojka Jean-Pierre Garen (p)

Zajímavá odpočinková četba.

SPOILER

Tak konečně jsem byla svědkem prvního Rayova vybočení z programu. "Mě už nikdo nic nebude rozkazovat!" Tak tahle věta mě dostala a nadchla.

01.05.2011 5 z 5

Operace Bakchus Operace Bakchus Jean-Pierre Garen (p)

Velmi doproručuji před touto knihou přečíst díl s názvem Mise na Miře, abyste se zorientovali v ději.

Jinak velice dobrý díl :))

29.04.2011 5 z 5

Past na planetě Korz Past na planetě Korz Jean-Pierre Garen (p)

Zábavná odpočinková četba

SPOILER

Teda na začátku jsem se docela lekla, toho, že je Mark vyhozen ze SDPP, ale bylo mi jasné, že v tom bude velkej háček XD

27.04.2011 5 z 5

Mise na Miře Mise na Miře Jean-Pierre Garen (p)

Souhlasím, kniha je velice zajímavá a krásná, v poslední době jsem si sérii Anticipation dost oblíbila, je to sice stejný autor, ale vyznění příběhu je jiné než u tradičního Stonea.

SPOILER
S Markem jsem přeci jenom počítala trochu více, takhle by tam mohli dát kohokoliv, ale alespoň se mihnul, zajímalo by mě jenom kde byl Ray? Určitě zase na vyměnění paměťových čipů, bože on je horší jak ženská XD

26.04.2011 5 z 5

Tajemství zasvěcenců Tajemství zasvěcenců Jean-Pierre Garen (p)

Na téhle knize je vidět, že Garen nepsal jenom knihy ve kterých hlavnímu hrdinovi podlehnou všechny ženy a nakonec se zabije pár pirátů, i když série s Markem a Rayem mám ráda tohle oddechové čtení si nenechám ujít.

25.04.2011 5 z 5

Magnetická bouře Magnetická bouře Jean-Pierre Garen (p)

Klidná, odpočinková četba :))

SPOILER

Nejdřív jsem se docela naštvala, to Garen nedokáže tomu člověku dát jiný příběh, než který jsem už slyšely :-//, ale postupem četby, jsem si najednou uvědomila, že hlavního hdrinu znám, a pak mi to došlo. Jess Kan je i hrdninou z knihy Nepřítel z paralelního vesmíru, akorát já jí četla jako první a pak se dostala až k téhle, takže jsem se nad tím musela jenom smát XD
I když je tohle tedy první díl a Nepřítel z paralelního vesmíru druhý díl, o nic moc jsem nepřišla, akorát jsem poznala více hrdiny se kterými jsem se setkala v druhém díle.
Ale i tak moc skvělé

21.04.2011 5 z 5