Lusa Lusa komentáře u knih

Temné metro #3 Temné metro #3 Tokyo Callen

Skvělé.

Takové konce mám ráda :))

Temné metro #2 Temné metro #2 Tokyo Callen

Musím souhlasit dvojka je lepší než jednička, člověk se tam dozví mnoho informaci, ale i tak skvělé.

Temné metro #1 Temné metro #1 Tokyo Callen

V Tokiu raději chodit pěšky :))

SPOILER

První díl mě trochu překvapil, že se nenavazovalo a ukazovaly se jenom příběhy z různých částí metra, ale jinak dobré.

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Nějak nedokážu stále říci jaký na mě tato kniha udělla dojem, určitě mohu říci, že byla úžasná, popis prostředí, děje a postav byl přímo excelentní.
Samotný děj knihy, byl neuvěřitelný.

SPOILER

Nejvíce jsem asi "litovala" Desiréé, ale to bych něměla říkat nahlas, ani v duchu,
z Birgitty mi bylo zle, i když její život v dětsví byl hrozný a člověk se pak ani nemůže divit jak to s ní nakonec dopadlo. Christiny matka mě ale štvala ze všech nejvíce, dívím se, že s ní udržovala kontakt i když už potom byla dosplělá a Margareta, ta na tom asi byla z nich nejlépe, když pomineme to, že jí jaké dítě našli v prádelně.

Když jsem zjstila, že ty dopisy psala Desirée a jak je psala, přišlo mi, že teď už musí příběh skončit, viníka jsme odhalili a co se bude dít těch 400 stránek? Mýlila jsem se, celých těch 400 stránek se něco dělo, něco co mělo veliký význam pro ty tři nevlastní sestry a Desirée byla jakýmsi prostředníkem.

Vlastně si člověk od začátku říká, že to nemůže s Desiréé skončit jinak, než to v knize skončilo. A přesto když jsem dočetla poslední stránku zamrazilo mě slabě v zádech. A až uvidím malého vrabčáka na stromě neubráním se a zašeptám Desirée...

Desirinu smrt jsem si představovala od poloviny knih trochu jinak.
Podle mě měli do jejího pokoje vrthnout všechny její tři nevlastní sestry, shromáždit se u její postele, dívavali by se na ní jak spí a potom by tiše všechny řekli "Desirée?" a Desirée by se proměnila v prach.

Musím říci, že to byl opravdu zvláštní příběh, zatím jsem nic podobného nečetla, zapůsobilo to na mě moc.

15.04.2011 5 z 5

Zabijáci na Ervě Zabijáci na Ervě Jean-Pierre Garen (p)

SPOILER

Tak já se velice pobavila, hlavně jak nakonci jak si Ray stěžoval, že za celou noc se u nich vystřídalo 13 holek, a ještě se stačili na chodbě pohádat kvůli pořádí XD
A Markovo "Ne, další už ne" XD

15.04.2011 5 z 5

Motýlek 3 Motýlek 3 Yu Aikawa

úžasné, tajemství byla rozluštěna, ale příběh pokřačuje, takže se těším na pokráčko.

14.04.2011 5 z 5

Galaktická spravedlnost Galaktická spravedlnost Jean-Pierre Garen (p)

Tak to bylo snad poprvé co jsem se setkala v těchto knihách s Ich formou, ale musím konstatovat, že to byl stále autorův styl a jako obvykle velice dobrý.

SPOILER

Sice mě překvapilo, že to nebylo o Markovi a Rayovi, kteří se objevili až na konci a zachránili situaci, ale i tak jsem se dost pobavila.

13.04.2011 5 z 5

Nepřítel z paralelního vesmíru Nepřítel z paralelního vesmíru Jean-Pierre Garen (p)

Skvělé, musím řici, že jsem se na konci odhalení velmistra velice bavila XD

10.04.2011 5 z 5

Genetická paměť Genetická paměť Jean-Pierre Garen (p)

Skvělý díl,
takovou genetickou paměť bych taky potřebovala XD

09.04.2011 5 z 5

Beznadějné pátrání Beznadějné pátrání Jean-Pierre Garen (p)

Trošku jiný Stone než jsem zvyklá, ne že by autor změnil styl, ale vše se už nekonalo v tom stejném kole jako vždycky - Mark-Peggy-Khov- mise-spousta žen- piráti-vítězství.
Nemám tomu samozřejmě co vytknout, jsem ráda za trochu jiný příběh.

09.04.2011 5 z 5

Magická cesta Magická cesta Iva Hlaváčková

Krásné pokračování Sáry a Ondry, opět zvítězilo dobro nad zlem :))
čekám na pokračovní, tedy doufám, že nějaké bude, ale určitě bude :))

07.04.2011 5 z 5

Případ lidumilné levačky Případ lidumilné levačky Nancy Springer

Velice krásné pokračování, druhý díl nijak nezaostává za druhým a velice dobře se čte
Přišlo mi, že Enola jaksi dospěla, možná to bylo tím, že se vydávala za starší ženy.
Tahle holka se mi moc líbí, její láskyplná povaha a smysl pro dobrodružství.

SPOILER

A stejně nejlepší scéna byla jak šla za Sherlockem a poté jak se s ním setkaka podruhé a ukryla se u něj doma XD u toho jsem se dost bavila.
Nejvíce mě však dostal vzkaz, kterou adresovala svým brarům "Trhňete si"

Zlatá přísaha Zlatá přísaha Elizabeth Moon

Lepší zakončení trilogie si člověk ani nemůže přát. Jsem ráda, že jsem se ke knihám E. Moon dostala.

SPOILER

Tak byla jsem ráda, že je Paks konečně vyléčená a stala se tím po čem celý život toužila.
Liartovi knězi mě pomalu a jistě začínali jít na nervy, tou svojí krvežiznivostí, hrůza a ten pěti dení mučící rituál mi nedovolil odložit knihu, dokud jsem se nedočetla, že to přežila.
A Gird mě velice překvapil, i když jsem tušila, že se něco takovéto musí stát.
Musím řici, že jsem měla silné tušení, kdo je ztracený princ a má teorie se potvrdila a nečekala jsem, že Barra bude tak pomstichtivá a zlá.
Škoda jen, že Paks nadobro opustila Ponožku, i když její ryzák mi ihned přirostl k srdci.
Konec byl jako z pohádky, jenom chyběl princ, tedy vlastně ne. :))

Dvojí věrnost Dvojí věrnost Elizabeth Moon

Musím říci, že druhý díl byl o poznání jiný než první, hlavně se razantně změnilo prostředí děje. Musím říci, že to byla výtaná změna, děj i tak zůstal svižný, takže se to velice dobře čte.

SPOILER

Že Paks odešla od kumpanie, mě ani neudivilo a její nový život jsem jí přála, potěšilo me že i zbohatla a vypracovala se víše o to horší pro mě bylo, když se přidala ke Girdovi a chtěla se stát paladinem a tedy se musela všeho zdát včetně Ponožky a svého nabitého bohatství, což by mě asi odradilo, ale když to byl její sen.

Musím říci, že Macenion mě docela štval, byl tak strašně nafoukaný, že jsem se ani nedivila tomu, že měl v sobě jenom trochu elfí krve, i když o sobě prohlašoval, že je půl Elf, vlastně ani pořádně nevím co se mu stalo, no jistě zemřel, ale bylo to takové rychlé a co se stalo s jeho koňem, no tohle tam mohlo být alespoň vysvětleno.

Co se mi na hnize líbí je představa, že ženy nejsou pro všechny jenom ty co musí poslouchat své muže, vychovávat děti a starat se o plotnu, ale že jsou ženy uznávané jako kapitánky i jako maršálky či dokonce paladinky.

O to víc mě zarmoutil konec knihy a Paksin osud, tohle jsem opravdu nečekala, přesouvám se rychle k poslednímu dílu, abych věděla jak to s Paks nakonec skončí.

Ovčákova dcera Ovčákova dcera Elizabeth Moon

Krásný poutavý příběh, velice se mi líbí tento typ knižní hrdinky. Děj byl sice svižný, ale zase nezbyl čas na to, aby se člověk u knihy nudil.
Paks se mi velice zamlouvá, miluji tyhle dívky, které si jdou za svým cílem.
Nejvíce mě naštavala ta nespravedlnost, když byla obviněna, že napadla toho důstojníka, ale nakonec pravda zvítězila.

SPOILER

Musím říci, že mi bylo velice smutno, když zemřel Saben, tak trochu jsem si představovala, že Paks a Saben by měli být spolu. Nejvíce se mi líbila věta na konci knihy.
"Sabenův koník by ji odnesl na Věčné pláně."

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

Tak tady se mi líbili ilustrace na konci knihy, hlavně jak si upírci čístí zoubky XD

Dveře chaosu #3 Dveře chaosu #3 Ryoko Mitsuki

Všechny 3 díly jsem přečetla hned naráz a nedokázala jsem se odtrhnout od knihy dokud neskončila a přesto jsem se u posledního dílu nervózně vrtěla na židli, abych zjsitila jak tahle trilogie skončí. Je fakt, že děj byl někdy, tedy dost často zrychlený, ale i tak to byla velice zajímavá a výtečná manga.

21.03.2011 5 z 5

Válečníkův úkryt Válečníkův úkryt Dan Jolley

Pro mě to bylo velice krásné pokračování a nadšeně čekám na další díl :))

21.03.2011 5 z 5

Jak potopit Korálovou královnu Jak potopit Korálovou královnu Carl Hiaasen

Taková odpočinková četba, zábavná kniha u které si můžete být jistí, že Boží mlýny, melou pomalu, ale jistě.

SPOILER

Nejvíce mě asi pobavila věta : "Máma nebude po tátovi házet těžkými věcmi , když jsou v pokoji děti" XD

20.03.2011 5 z 5

Transformers #2 Transformers #2 Jim Salicrup

Na tohle pokračování jsem čekala dost dlouho, takže jsem ho měla v cuku letu přečtené XD
Jinak komiks moc povedený a výborný děj.

SPOILER

Spidermana jsem teda opravdu nečekala a docela mě překvapila podrážděnost a zlost Autobotů, kterou jsem v seriálu neviděla, je vidět, že komiks jel ve vlastních kolejích.

18.03.2011 5 z 5