Lusa Lusa komentáře u knih

Jumper Jumper Steven Gould

Ze začátku velmi odpočinková četba, druhá polovina knihy mi utekla velmi rychle, protože jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne. Opravdu skvělý a napínavý příběh.

23.12.2012 5 z 5

Bílá chodba Bílá chodba Christopher Fowler

Bíla chodba se opravdu povedla, skvělá detektivka. Musím tedy říci, že mě konečně vyřešení případu, opravdu překvapilo, tohle jsem opravdu nečekala. Jen škoda, že je konec, ráda bych si o Bryantovi a Mayovi ještě něco přečetla, tahle dvojice detektivů je opravdu super.

07.12.2012 5 z 5

Schodiště do temnot Schodiště do temnot Christopher Fowler

Tak na tenhle díl jsem se těšila od té doby, co se ve Fowlerových knihách začalo mluvit o případu, který oba detektivy skoro rozdělil. Musím tedy říci, že jsem nebyla tak napnutá, jako u dílu Podzemní proudy. Ale i tak to nebyl zrova slabý díl.

Spoiler
Ten konec jsem opravdu nečekala, ač mě napadla možnost, jak se ten Loupežík ztratil mezi těmi dětmi, jako by byl jedním z nich.

Ale jinak opravdu dobrý díl a jsem ráda, že se konečně dostalo místo na April.

18.11.2012 5 z 5

Na cestách s Jotarem Na cestách s Jotarem Stan Sakai

Po Souboji v Kitanoji, přišlo Na Cestách s Jotarem, velmi brzy opět na pulty, proto mě úplně odrovnalo, že nový díl vyjde až na jaře.

Ale k dílu samotnému, četla jsem snad někde, že by to měl být odpočinkový díl, takže jsem od něj tolik nečekala, takže jsem byla velmi mile překvapena. Nový díl se mu opravdu líbil. Jotaro přívádí svého "strýčka" do situacích do kterých by se Usagi sám nedostal a je s ním zábava.

SPOILER
Jsem ráda, že hned na žačátku byl příběh s Chizu, takhle bývalá Neko ninja je mojí neobolíbenější ženskou postavou, takže jsem ráda, když vím co s ní v současné době je. A byla jsem ráda, že Kitsume vzala k sobě Kiyoko. Ještě si Gen najde nějakýho nosorožčího kluka a bude to tam, jak malá školka XD Konec mě dostal natolik, že to asi do jara nevydržím :/

12.10.2012 5 z 5

Sedmdesát sedm hodin Sedmdesát sedm hodin Christopher Fowler

77 hodin mě mile překvapilo, opravdu zajímavá detektivka. Další dobrá detektivka od Fowlera.

SPOILER

Zatímco v předešlých dvou dílech, se dalo mluvit stále o jednom vrahovi, tady jich bylo opravdu hodně a stále nebylo jasné, kdo za tím vším je. Ten stroj mě tedy opravdu překvapil, něco takového jsem opravdu nečekala.

07.10.2012 5 z 5

Podzemní proudy Podzemní proudy Christopher Fowler

Já jsem jí tedy četla, jako druhou a příběh mě velice rychle pohltil, jako ostatně i první díl.
Příběh zabývající se mimi jiné i Londýnským podzemím je velice poutavý a zajímavý, opravdu skvělá detektivka.

09.09.2012 5 z 5

Souboj v Kitanoji Souboj v Kitanoji Stan Sakai

Musím říci, že se mé dlouhé čekání vyplatilo (kniha mi ne a ne přijít)
Opravdu skvělý díl, ani jsem namátkově neprojížděla stránky, abych náhodou neviděla dlouho očekávaný souboj, který se Sakaiovi opravdu povedl, pro mě to byl nervák, až jsem se bála otočit stránku, co tam spatřím.
I když jsem trochu čekala, že uvidím Chizu, ale Kozel samotář mě taky potěšil.

Skvělý díl, nemohu se dočkat dalšího dílu :)

01.08.2012 5 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Christopher Fowler

Podle mě je to nejlepší představení dvou vynikajících detektivů, než jsem se dostala k těmto knihám četla jsem Runu, což Bryanta a May přiblížilo, ale tohle byla vynikající kniha a napínavá detektivka.

SPOILER
Škoda, že Brayntovi zemřela ta Natalie :( alespoň by nebyl tak sám.

26.07.2012 5 z 5

Motýlek 5 Motýlek 5 Yu Aikawa

Poslední díl, který byl podle mě velmi dobrý, konečně se všechno objasnilo, celkem to byl zajímavý konec, hlavně pravda ohledně Agehy.

12.07.2012 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Nevím, jak to tento autor dělá, ale i jako u první knihy "Protože tě miluji" mě prostě nedokázala knížka strhnout a když jsem jí pár dní neviděla, vůbec nic se nestalo, ale potom se vždy objeví ten moment, kdy to prostě musíte dočíst teď hned do konce a je jedno, že je jedna ráno, prostě musíte. I mě se to stalo a nelituji, opravdu to byl pozoruhodný a poutavý příběh a mě ukápla slzička. Opravdu skvělá knížka.

17.05.2012 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Ze začátku jsem nějak nemohla uvěřit, že by mě příběh dokázal strhnout, byl samozřejmě zajímavý, moc zajímavý, ale ještě to nebylo nic tak velkého, abych to přečetla naráz, až poslední kapitoly mě donutili na jeden zátah knížku dočíst a ke konci mnou projelo zamrazení. Tohle jsem opravdu nečekala, opravdu moc skvělý příběh.

09.05.2012 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Podle mě to bylo to nejúžasnější zakončení této skvělé série, je mi smutno, když si uvědomím, že je konec, už nebude žádné dobrodružství Eragona a Safiry. Musím se přiznat, že poslední slova mi vehnala slzy do očí, což se mi moc často nestává, pouze u vyjímečných knih, jako Odkaz dračích jezdců skutečně je.

SPOILER
Tak trochu jsem doufala, že nám autor odkryje více o bylinkářce Angele, ale jak říká v poděkování, nejspíš by pro nás už nebyla tak zajímavá. Tak trochu jsem toužila po úplném happy endu, že Eragon zůstane s Aryou a Murtagh s Nasuadou, ale i s tímto koncem jsem se nějak dokázala smířit.

Jsem zvědavá zda autor opravdu, ještě něco napíše co by se týkalo Alagaesie, celkem by mě zajímalo, jak by to vypadalo v budoucnosti, kdy by Eragon a Safira cvičili nové jezdce. Doufám, že se snad jednou k Odkazu dračích jezdců vrátí.

Sé onr sverdar sitja hvass.

06.05.2012 5 z 5

Bezměsíčná noc Bezměsíčná noc Stan Sakai

Úžasné příběhy, plné napětí, Sakai opravdu nezaostává za ostatními díly, skvělé dílo.
Jen škoda, že je komiks černobílí, docela ráda bych viděla Usagiho zeleného :D :D no můžu si vzít pastelky že :D

Začíná být patrné, že příběh začíná pomalounku končit a konflikty se vyostřují a nebezpečí se blíží, těším se na další díl.

03.04.2012 5 z 5

Pandořina dcera Pandořina dcera Iris Johansen

Myslím si, že to byla určitě zajímavá knihy, ač mi tam chybělo trochu to napětí, poslední stránky jsem přečetla a jenom jsem věděla, že to dopadne dobře, ač u toho konce mě příjemně zamrazilo :))
Ale jinak nehodnotím knížku negativně, své kouzlo to určitě mělo.

03.04.2012 4 z 5

Kruhy Kruhy Stan Sakai

Je mi líto, že jsem se k této knize dostala až teprve potom co jsem dočetla knihu 15tou, důvodem byla nedostupnost v knihovně, ale jelikož jsem se rozhodla si celou sérii pořídit, tak jsem si hned musela přečíst staré díly a člověk se zase seznamuje se starými postavami, je to takové hezké vzpomínání.

Tyhle komiksy strašně miluji a jsou opravdu úžasné.

24.02.2012 5 z 5

Ostří trav 2: Pouť do svatyně Atsuta Ostří trav 2: Pouť do svatyně Atsuta Stan Sakai

Souhlasím, je to další skvělá kniha se skvělým hlavním hrdinou.
Celou dobu co jsem četla, jsem byla hodně nervózní, jak tohle dopadne.

11.02.2012 5 z 5

Minulá provinění Minulá provinění Tami Hoag

Výborná detektivka, sice jsem Kovaca a Liskovou potkala v této knize poprvé, musím říct, že se mi hned tato detektivní dvojice zalíbila. Samotný příběh je poutavý, napínavý a dechberoucí. Myslím, že od začátku do konce člověk musí přehodnocovat, zda pachatel činu, opravdu čin spáchal a zda by to přeci jenom nemohl být někdo jiný, musím říct, že jsem váhala až do konce a napínavý vzurušíjí konec mě opravdu dostal.

29.01.2012 5 z 5

X-Men: První třída: Nejsvětlejší zítřek X-Men: První třída: Nejsvětlejší zítřek Jeff Parker

Myslím si, že je to velice povedené dílo, kresby jsou užasné a propracované.
Příběhy zajímavé a někdy i vtipné, hlavně Bobyho dodatky u toho se člověk docela pobaví :D
Určitě se těším na pokračování.

25.01.2012 5 z 5

Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Dan Jurgens

Jelikož mám ráda akční hrdinky, nemohla jsem si Laru Croft samozřejmě ujít, ať už ve filmu, či hře, takže jsem po komiksu šáhla okamžitě.
Určitě mě komiks nezklamal, byl skvělý a napínavý až do konce.

24.01.2012 5 z 5

Sen noci svatojánské (komiks) Sen noci svatojánské (komiks) Richard Appignanesi

Nevím co o tom říct, prostě románek, na tu dobu asi dost vtipné, ale mě snad pobavilo jenom konečné vystoupení řemeslníků.
A zajímalo by mě co se stalo s tím chlapcem, kterého královně víl odlákali.

20.01.2012 4 z 5