madem madem komentáře u knih

Miminko, nebo manžel? Miminko, nebo manžel? Heidi Raykeil

Plus knihy je, že je dobře napsaná, vtipně a lehce. Mínus knihy je, že je pouze o tom a tudíž mi přijde hodně nastavované. Poloviční délka by knize prospěla.

05.05.2022 3 z 5

Dlouhé bílé sucho Dlouhé bílé sucho André Brink

Téma je dobré, vyprávění v první polovině také, pak mě kniha začne děsit a Ben se chová opravdu děsivě. Tedy reaguje na chování vládnoucí třídy. A je to náročné.

28.04.2022 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Zápletka byla dobrá, ale jak kniha pokračovala, tak jsem jí přestávala věřit. A konec? Tomu neuvěřím ani náhodou. Škoda.

11.04.2022 3 z 5

Promarněná šance Promarněná šance Erich Segal

Knížka není špatná, jen znám od autora lepší. Umí to více rozjet a ještě lepší konce.

09.04.2022 3 z 5

Moje miminko Moje miminko Martina Drijverová

Knížka obsahuje rady pro první 3 roky života. Pak tu je prostor pro váš deníček.
Autorka je milá a chápavá.

09.04.2022 4 z 5

Proč zemřel Jan Masaryk? Proč zemřel Jan Masaryk? Petr Kettner

(SPOILER) Nikdy mě nezajímalo, jak zemřel Jan Masaryk. Myslela jsem, že pravda je přeci jasná. Pak jsem narazila na tuto knížku v dědově knihovně, kterou vyklízím. Každou knížku zkoumám, jestli prodám nebo knihobudka. Tahle měla nulovou šanci k prodeji, ale tak dobré recenze, že jsem si ji přečetla.
A teď nevím, byla to vražda nebo sebevražda? Kniha mě dost navykala.
Je dobře napsaná a čte se sama.
Jen ta grafika pokulhává, ale vzhledem k roku vydání, chápu.
A knížka zůstává u mě.

08.04.2022 5 z 5

Pavučina Pavučina Agatha Christie

To není Agatha! Je to zajímavý pokus, místy veselý, ale většinou tak trošku přehnaný.

08.04.2022 3 z 5

Batolata útočí Batolata útočí Bunmi Laditan

Na začátku jsem si říkala, zda je to možné. Hodně vulgární a přehnané. "Stále být v lihu - jen tak se dá přežít." Uklidňovaly mě přidané tabulky s dokonalou matkou a odpovědmi na její pohoršení. Ke konci se kniha o autorka zklidnila a bylo znát, že i ona má ráda své batole.

28.03.2022 3 z 5

Hodina nachové růže Hodina nachové růže Maria Krüger

Milé a vtipné počtení na jedno odpoledne, v hodině nachové růže.

25.03.2022 4 z 5

Malá povzbuzení pro mámy a táty Malá povzbuzení pro mámy a táty Helena Chvátalová

Na mě je kniha až moc přesladká a pozitivní. Nějak mi přišlo na mysl, všeho moc škodí. Nějak už se mi nechtělo věřit, že je to pravda, že jsou takové děti, rodiče a učitelé.

24.03.2022 3 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Příjemná délka knihy: je v ní do začátku vše potřebné a není toho moc na zapamatování. Dobré zpracování kniha a pár zajímavých nápadů.

24.03.2022 3 z 5

Dcera královská: svatá Anežka Česká Dcera královská: svatá Anežka Česká František Křelina

Pro mě to byl velmi poetický jazyk, až jsem se ztrácela v ději.

20.03.2022 3 z 5

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

(SPOILER) Tak krásná kniha a tokový šeredný konec. Neouhlasím s Timem. A ne a ne a ne. A vůbec už mi nepřijde mi, že by si ho Debora zasloužila.

05.03.2022 3 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Vždy jsem si myslela, že Follettovy romány mě chytnou a nepustí. A že je nezapomenu. Tak jsem se začetla a až v půlce mi pošlo, že jsem knihu četla. Vůbec jsem si ji nepamatovala! To se mi nikdy nestalo. Tak si říkám, zda je to má chyba, nebo je kniha poněkud měně výrazná.

05.03.2022 3 z 5

Předvolání Předvolání John Grisham

Za mě skvělá kniha. Ano, hrdina občas jedná nelogicky, ale to se dá pochopit - umřel mu otec a našel 3 miliony. Kniha má spád a vy mu přejete štěstí a klid a jeho vysněné letadlo. Takže mě konec pěkně naštval.

03.03.2022 3 z 5

SexyMamas: Matky matkám SexyMamas: Matky matkám kolektiv autorů

Oceňuji osobní přístup všech tří matek. Napsaly velmi intimní zpověď svých mateřství. K tomu přidaly i všeobecné rady, pár fotek svých dětí a pak je tu ještě takové haha (a tak to mám já a podobně). A to je to co mi nesedí. A bohužel mi nesedly ani matky.

03.03.2022 3 z 5

Dokonalá matka je mýtus Dokonalá matka je mýtus Virginie Duplessy

Za pokus něco napsat a ty dva recepty.

01.03.2022 1 z 5

Vyčuraná máma Vyčuraná máma Laurie Kilmartin

Kniha je souborem rad pro čerstvé matky: jak si opařit chůvu, jak zvládnout cestování, nakupování. Kniha je psaná s velkou nadsázkou, která je chvílemi hodně vtipná a chvílemi na můj vkus už přestřelila. Ke konci mi přijde, že popírá několik rad ze začátku.
Chvilkové odreagování, nic vážného.

23.02.2022 3 z 5

Péče o batolata: Užitečná příručka pro začátečníky Péče o batolata: Užitečná příručka pro začátečníky June Thompson

Na knize oceňuji, že je zde od každé oblasti pár základních informací: o jídle, spánku, chování, nemocech. Je tu také vždy pár rad, jak zlepšit mluvení, hrubou a jemnou motoriku, ... Vadí mi, že v něčem je již překonaná.

05.02.2022 4 z 5

Královna a já Královna a já Sue Townsend

Tuto knihu čtu asi po 3x a čím dál víc mi je královna sympatičtější. A pokaždé najdu něco nového, co mě rozesměje. a pobaví. A jsem ráda, že jsem ji sehnala.

04.02.2022 5 z 5