MagdaS MagdaS komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silná kniha. Autorka píše opravdu moc dobře. Napřed jsem četla Žítkovské bohyně, u kterých mi běhal mráz po zádech, ale u téhle knížky jsem si říkala, že Kateřina Tučková snad šla přímo v průvodu smrti. Těším se na další knihu o bílých (nebo černých) místech v českých dějinách. Taky doporučuji zařadit mezi povinnou četbu.

02.04.2013

Osm Osm Radka Třeštíková

Moc nechápu hodnocení Jacindy. Pokud Vám p. Třeštíková nesedí jako spisovatelka, není nic jednoduššího, než ji nečíst.... Prostě každý má jiný vkus, což je pochopitelné. Za mě opravdu čtivá kniha, kterou jsem četla jedním dechem a těšila se, kam mě příběh zavede. Podle mě se p. Třeštíková "zlepšuje" každou knihou a patří k mým oblíbeným autorům. Už teď se těším na další knihu.

15.06.2017

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Pro mě příjemné překvapení, Suši v duši mě od dalších knih autorky dost odradilo... Ztracené bych doporučila zařadit do povinné četby na střední školy. Jde o příběhy ze života a podle mě je to dnes aktuálnější a čtivěji napsané než Bez dcerky neodejdu.

04.02.2017 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Opět velice čtivá kniha. Zajímavé je, že se tak dobře četla, přestože tam pro mě nebyl ani jeden "kladný" hrdina.

04.02.2017

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Dobře napsaná detektivka, naštěstí dost jiná v porovnání s ostatními švédskými :). Poklona panu Mankellovi, pokračuju četbou dalších jeho knih.

06.11.2016

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dobrý příběh, příjemné čtení, na mě už moc erotiky. První kniha Patrika Hartla se mi rozhodně líbila víc.

14.10.2015 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Další výborná kniha Petry Soukupové. Uvěřitelný příběh jednoho dne, krásně popsané postavy, příjemné čtení.

14.10.2015 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knihu jsem si koupila na základě pochvalných recenzí na Databázi. Není to prostě Larsson. Souhlasím se všemi kritikami zde, autor na to prostě nemá. Jak píše axi81 Mikael není Mikael a Lisbeth není Lisbeth. Larsson měl určitě dějovou linku vymyšlenou na několik dílů dopředu a moc mě mrzelo, že se nedostal k dílu právě o Lisbeth. Lagercrantzemu vyprávění o dospívání Lisbeth a Kamily, i když vychází z Larssona, prostě nemůžu uvěřit. Zatímco Larssonovi jsem věřila všechno, i když to bylo někdy na hraně, tady si říkám, že už je to moc a že tolik odhalení v jednom dílu je snad i na škodu. Vyprávění o Kamile mě naprosto zklamalo. Jinak se kniha četla celkem dobře, ale nemá to prostě tu správnou atmosféru a pocit neustálého napětí. Třeba to někdo další napíše líp :).

08.10.2015

I města mají vši I města mají vši Milena Holcová

Opět velice zajímavé čtení. Některá města jsem taky navštívila a při čtení se mi připomněly vzpomínky, které jsem už dávno pustila z hlavy. Opravdu čtivá a zajímavá kniha. Těším se na další.

02.10.2015

I města mají duši I města mají duši Milena Holcová

Zajímavý nápad - napsat knihu o svých pocitech ve světových městech a čtenáře poučit, pobavit a přitom nenudit. Po Přezrálých broskvích mě autorka rozhodně nezklamala, i když jde o naprosto jiný žánr.

02.10.2015

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Pořád jsem si říkala, že to bych taky dokázala - psát o svém životě... Jenomže nežiju v Americe a nejsem Formanová, takže by to nikoho nezajímalo :). Ovšem touto knížkou Martina Formanová ukázala, že opravdu psát umí. Knížku jsem přečetla za jeden večer. Pro mě za jedna.

14.12.2014 5 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Podle mého názoru povedená kniha, dobře se četla, uměla jsem se vžít nejen do prostředí, ale i děje, zákulisí porodních sálů a porodních asistentek a jednotlivé porody atmosféru knihy a jednotlivé příběhy skvěle doplňovaly. Asi nejlepší kniha od K. Janouchové, kterou jsem doteď četla.

14.10.2014

Nejbližší Nejbližší Kateřina Janouchová

Zajímavá kniha, zajímavé téma. Věřím tomu, co píše v knize - muži by už dávno odešli, ženy zůstávají....

14.10.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Příjemná kniha, která se dobře četla. Rowling to prostě umí i bez Harryho Pottera.

11.09.2014 5 z 5

Vtipná kniha, která se dobře čte, i když jsem se někdy ne zcela orientovala v americké historii. Musím souhlasit s porovnáním s postavou Forresta Gumpa - taky byl vždycky ve správný čas na správném místě.

11.09.2014

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Rozhodně slabší než Hypnotizér. Moc politiky, příběh mi přišel dost vykonstruovaný. Uvidím, co Svědkyně ohně.

19.03.2014 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha se četla velice dobře. Když jsem se v podstatě na začátku knihy dozvěděla, kdo je pachatel, říkala jsem si, co se bude dít na zbylých skoro pětistech stránkách, ale příběh mě vtáhl a musela jsem číst a číst, abych věděla, co bude dál a kdo je pachatel č. 2. Konec je možná opravdu trochu moc happy, ale proč ne. Knihu nelze srovnávat s Miléniem jenom proto, že autoři jsou snad ze stejné země jako Larsson. Milénium je skvělé, ale proč s ním srovnávat všechny severské knihy??? Určitě si půjčím i další Keplerovy knihy.

09.02.2014 4 z 5

Lži otců Lži otců Tom Egeland

Úplně něco jiného než předchozí knihy, ale i tak jsem se nemohla odtrhnout. A ten nečekaný konec, kdy je najednou všechno jinak - hluboká poklona panu Egelandovi. Další jeho knihy už v mé knihovně nesmí chybět.

09.02.2014 5 z 5

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

Příjemná kniha, kterou jsem přečetla za jeden večer. Tímto děkuji své kamarádce, že mi ji darovala, protože se přiznám, že mě by nenapadlo, abych si nějakou knihu od Formanové koupila.

31.12.2013

My tři a já My tři a já Vlasta Redl

Vlasta Redl je podle mě nejlepší muzikant - hráč na cokoliv, textař a prostě nej ve všem, co se týká hudby :). A knížka se mi opravdu líbila, konečně jsem si trochu doplnila mezery v životopise, který nechce zveřejnit. Dokonce mě donutil pátrat na internetu, jak se jmenoval původním příjmením. Dalo to dost práce, ale podařilo se. Každopádně se kniha četla velice dobře.

31.12.2013 5 z 5