malazluta malazluta komentáře u knih

Thyrsos Thyrsos František Halas

Tato kniha mi poskytla úplně jiný pohled na F. Halase. Již zmíněné ilustrace celou knihu skvěle doplňují... opravdu skvělá sbírka erotické poezie.

11.04.2013 5 z 5

Lord Belzebub Lord Belzebub Loretta Chase

Čekala jsem od této knížky trochu víc, chvilkama mi přišel příběh a některé dialogy o ničem. Přesto si myslím, že si své čtenáře tato kniha najde.

02.04.2013 2 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Příběh naivní mladé dívky, skvěle popsaná atmosféra Francie v 19. století. Se začátkem jsem měla trošku problém, ale to bylo dáno tím, že jsem měla problém s hlavní hrdinkou a s tím, jak uvažovala a jak se rozhodovala. Každopádně kniha určitě stojí za přečtení.

30.03.2013 3 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Nenáročný děj, ale i tak je to příjemná knížka.

28.03.2013 3 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká kniha, plná zajímavých zvratů, jejíž atmosféru skvěle dokreslují popisy historických událostí. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

27.03.2013 5 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Emma Wildes

Tuto knihu jsem začala číst z dlouhé chvíle a stala se pro mě velmi příjemným překvapením - žádná z postav knihy se nechová hloupě a mezi oběma ústředními páry to příjemně jiskří.

24.03.2013 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Kdyby se autor nesnažil "splnit" normu skoro 700 stranek /díl udělal by líp. Opravdu hodně mě nebavila první polovina tohoto dílu - popisy dobývání jednotlivých měst mi přišly zbytečné a odrazovaly mě od dalšího čtení, což mě trošku mrzelo, protože způsob završení hlavních dějových linek se mi líbil. Sice jsem měla občas problém s některými postavami - Nasuada mi občas hodně pila krev a Arya jako dračí jezdec mi už přišlo moc... ale i tak tuto knihu považuji za důstojné zakončení série o dračích jezdcích.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Třetí kniha série si stále drží své tempo, je napínavá a čte se opravdu rychle. Řekla bych, že styl psaní autora a jeho výrazové prostředky "dospěly".

Eldest Eldest Christopher Paolini

Druhý díl, který skvěle navazuje na události prvního dílu. Rozšíření o příběh Rorana nelze hodnotiti jinak, než kladně.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Série o Dračích jezdcích není tolik originální a autor si podle mě mnohé vypůjčil odjinud, ale navzdory tomu je příběh Eragona a Safiry napínavý a čtivý, já jsem se při něm skvěle bavila.

Open: Otevřená zpověď Open: Otevřená zpověď Andre Agassi

Kniha po jejímž přečtení jsem strávila několik hodin na internetu a sledovala záznamy různých tenisových utkání, které s knihou souvisely. Andre Agassi mě stylem svého psaní mile překvapil, jako aktivního hráče jsem ho měla moc ráda a bylo zajímavé podívat se na tenis a vše okolo něj očima bývalého předního tenisty.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Nemám nic proti teď tolik populárnímu klišé - chlapec s "problémem" (ať už je to upír, padlý anděl, cokoliv:-) a dívka, která je k němu přitahována silou přímo magickou... ale tato kniha mě vůbec nebavila, je hodně obsahově slabá a bylo mi úplně jedno, co se hlavním hrdinům děje. Na knihu mě nalákal pěkný (a podle mě opravdu povedený) přebal knihy - ale to je moje chyba a dobře mi tak.

20.03.2013 1 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Moje nejmilejší kniha této autorky!

Emma Emma Jane Austen

Hlavní hrdinka se mi moc líbí, kniha je vtipná, svižná a zábavná.

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Obsáhlejší kniha Jane Austenové a poněkud odlišná od jejích ostatních děl.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moje oblíbená kniha u které bych autorce vytkla jediné - že je příliš krátká...

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Nepatří mezi mé úplně nejoblíbenější díla od J. Austenové, ale je to klasika. Příběh plný kontrastů, originální a zábavný.

Malevil Malevil Robert Merle

Jedna z mých nejmilejších knih u které mi chvilkama běhal mráz po zádech.

20.03.2013 5 z 5

Všechno o vášni Všechno o vášni Stephanie Laurens (p)

Přiznávám, že zápletka je trošku najivní, ale to by se dalo říct o všech knihách této autorky. Je to pohádka a nějaké hluboké myšlenky u těchto knih nehledám. Mě se každopádně příběh Gylese, hraběte z Chilingworthu líbil.

Dracula Dracula Bram Stoker

Klasika, kterou dokážu číst znovu a znovu a znovu...