maličkán maličkán komentáře u knih

V podezření V podezření Michael Robotham

Perfektní čtení, přesně má krevní skupina. Líbilo se mi víc než Řekni lituji. Už se těším na Amnézii.

07.06.2016 5 z 5

Daleká cesta Daleká cesta Alison Pick

Tuto knihu mi doporučila naše paní knihovnice, že je moc pěkná. Moc se mi do ní nechtělo, ale jak jsem začala, už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Pěkně napsaný příběh a opravdu zajímavé rozuzlení, kdo je vlastně neznámá vypravěčka. Doporučuji.

26.03.2016 5 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Jednoznačně za 5 hvězdiček. Další úžasná knížka od autorky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

17.03.2016 5 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

Koupila jsem ji za pár korun ve výprodeji a opět jsem se přesvědčila, že i tam se dají sehnat výborné knihy. Od autorky byla tato moje první, ale nemohla jsem se od ní odlepit.Plná napětí, vzrušení a místy i mrazení. Prostě pro mně šitá jak na míru. Musím se poohlédnout po dalším thrilleru.

21.12.2015 5 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Tato kniha mě přišla spíš jako románek, o soužití matky s dcerou - svobodnou matkou. Dcera mi moc sympatická nebyla, zdála se mi na svůj věk a na to, že je matka, hrozně nesamostatná a závislá na ostatních. Oddychová četba, četlo se dobře, ale napětí mi tam chybělo. Až konec se lehce podobal detektivce.

26.11.2015 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Výborná kniha, od začátku mě chytla a už mě nepustila. Po dočtení jsem hned začala číst další díl Lovec očí.

23.09.2015 5 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Perfektní čtení, napínavé od začátku až do konce, autorka opět nezklamala.

17.08.2015 5 z 5

Asi čtvrt knihy mě nějak neoslovilo, říkala jsem si, tak proti prvnímu dílu tedy nic moc, ale pak to začalo mít spád a už jsem se od ní nemohla odtrhnout.

25.06.2015 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Jelikož jsme si letos udělali výlet do Osvětimi, tak jsem si pořídila pár knih z této tématiky, ač jsem knihy z války nikdy nečetla. Byla jsem mile překvapena, po exkurzi po těchto lágrech jsem se při četbě této knihy opravdu úplně přenesla do těch dob, kdy se ta zvěrstva děla. Pěkně napsaná kniha, dobře se četla. Už mám typy na další knihy o Holocaustu, co mám v úmyslu přečíst.

07.06.2015 4 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Perfektní. přečteno jedním dechem.

12.04.2015 5 z 5

Tvrdohlavá sestřička Tvrdohlavá sestřička Mary Higgins Clark

Velmi čtivá kniha, zajímavý děj, napětí, úplně nečekaný konec. Opět moje oblíbená M.H.Clark nezklamala.

09.04.2015 5 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Podle anotace knihy jsem očekávala o hodně víc. Kniha na mě zapůsobila přesně tak, jak udává J.L.W. Až konec byl napínavý. Po druhé bych ji nečetla.

30.03.2015 3 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Žádná sláva. Slibovala jsem si od toho víc.Opravdu jednoduchá knížka, přečíst se dá jedním zátahem, ale určitě bych se k ní nevrátila.

20.03.2015 3 z 5

Nejbližší Nejbližší Kateřina Janouchová

Kniha se dobře četla, tak ve třetině mě už otravovalo stálé opakování stejných výrazů. Že si hrdinka pořídila 4 dítě s alkoholikem je opravdu nepochopitelné, ale na druhou stranu se její manžel nejevil jako násilnický typ a to měla při vší smůle štěstí.Myslím, že v realitě jsou na tom manželky alkoholiků mnohem hůř.

17.03.2015 4 z 5

Jidáš Jidáš Astrid Holleeder

Nesedl mě styl napsání knihy i když téma bylo zajímavé. Působilo na mne chaoticky skákání v čase. Některé pasáže byly zajímavé, další zase nezáživné a nudné. Musela jsem se do čtení nutit, proto jsem knihu četla tak dlouho. Možná kdyby měla polovinu stran, někdy méně znamená více.

04.09.2024 3 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Nebyl to žádný trhák, ale docela dobré čtení. Příběh zamotaný, psaný z pohledu tří osob. Stránky jsem hltala, jak to bude dál, ale za měsíc nebudu vědět o čem kniha byla.

05.08.2024 3 z 5

Krev mé krve Krev mé krve John Harvey

Neočekávala jsem dle hodnocení tady od knihy mnoho. Opak je pravdou, knihu jsem si užila od začátku do konce. Sedl mi styl psaní i děj. Za mne jeden z lepších thrillerů.

30.04.2024 4 z 5

Evropské blues Evropské blues Arne Dahl (p)

Dost složité na čtení, opravdu to chce velkou soustředěnost. 4 různé zločiny, každý pes, jiná ves, ale ke konci to do sebe začalo vše pěkně zapadat. Takže nakonec dobrý thriller.

24.04.2024 4 z 5

Bez domova Bez domova Chris Pavone

Ač nemám ráda špionážní krimi, tato kniha mě nečekaně bavila. Byl to takový zamotaný spletenec lží, čím více nám autor odkrýval pravdu, tím to bylo zajímavější.

23.02.2024 3 z 5

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Mne tedy kniha neoslovila. Do 100 stran jsem přemýšlela, zda ji neodložit a nečíst něco kvalitnějšího. Nakonec jsem vydržela a dočetla. Nesedlo mi zpracování, mám ráda thrillery ale neholduji fantasy, takže za mne slabé.

16.02.2024 2 z 5