maličkán maličkán komentáře u knih

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Divím se, že má tato kniha tak malé hodnocení. Je sice pravda, že je trochu drsnější než ostatní autorčiny knížky, které jsem skoro všechny četla a nestalo se, že by se mi nějaká nelíbila, tato opět byla úžasná, nedalo se od ní odejít.

05.05.2017 5 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Jako všechny od Lutze, co jsem četla, byla napínavá, čtivá, prostě spisovatel umí. Doporučuji.

24.02.2017 5 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Perfektní, zařazuji mezi nejlepší thrillery, co jsem četla.

14.01.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Draculy stejně jako Čachtickou paní jsem četla jako náctiletá, viděla jsem několik filmových zpracování, ale kniha mi nikdy nevypadla z paměti. Teď již po padesátce jsem se rozhodla, že bych tyto dva skvosty měla mít ve své knihovně, tak jsem je sehnala a právě jsem dočetla Draculy a na to, z které doby pochází, je prostě unikátní. Děj popsaný v denících se mi oživoval, některé pasáže mi byly velmi blízké. Čtu hodně, severské krimi, thrillery, detektivky, ale žádná z těchto knih mi neutkvěla v paměti tak jako Dracula. Kolikrát po půl roce přemýšlím, když vezmu některou z knih do ruky , o čem vlastně byla a musím si přečíst anotaci, abych si ji připomněla. To myslím mluví za všechno, prostě Stoker je jednička.

27.12.2016 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Dle hodnocení jsem čekala od knihy více. Je pravda, že jsem přečetla již hodně knih o Holocaustu, tak mě v této knize jaksi nic nepřekvapilo. Spíš naopak byly ty ostatní o hodně dojemnější.

31.05.2016 3 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

I když jsem četla 1.díl až jako třetí ze série, tak za mě špička, špička,špička. Patrik a Erika si mě získali a všechny 3 knihy, co jsem četla patří mezi nej. Určitě budu shánět další.

22.04.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

První kniha od autorky, chytla mě hned od začátku (škoda, že jsem začala 8.dílem).Samozřejmě budu shánět předcházející díly. Děj byl napínavý, prolínání kapitolek z minulosti četbu pěkně oživilo.Eriku a Patrika jsem si hned zamilovala a už se těším na další příběhy.

23.02.2016 5 z 5

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Moc se mi do této knihy nechtělo, raději šáhnu po detektivce nebo thrileru. Nakonec mně mile překvapila, opravdu zajímavé téma,dobře napsaná, hodnotím pěti body.

22.11.2015 5 z 5

Vražda v Průhonickém parku Vražda v Průhonickém parku Martin X

Tak tato kniha pro mne velké zlamání. Některé pasáže docela zajímavé ale většinou nudné, rozvleklé. Do čtení jsem se musela nutit, několikrát jsem ji chtěla odložit. Nakonec jsem dočetla ale dalo to fušku. Nic mi nedala.

28.07.2024 2 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Četla jsem již spoustu knih z období holocaustu ale paměti Hanuše Badera byly pro mne nejstrašnější. V útlé knížečce popsáno tolik hrůzy a utrpení. Kniha je velice čtivě zpracována, přečetla jsem za dva večery.

18.06.2024 5 z 5

Pomsta Pomsta John Burnham Schwartz

Tato kniha mne neoslovila. Byl to smutný příběh, ale dal by se shrnout do 50 stran. Možná někoho dojmou myšlenky zúčastněných, ale mne spíš nudily. Jsem ráda, že jsem dočetla a mohu začít zajímavější knihu.

03.06.2024 2 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Pro mne to byla kniha hodně složitá. Začala jsem se trochu orientovat až hodně za půlkou. Ale stejně ani závěr to nespravil. Do dalšího dílu nejdu.

25.05.2024 2 z 5

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Historické romány zásadně nečtu, tentokrát jsem udělala vyjímku a vůbec toho nelituji. Opravdu to byl zajímavý příběh, žádná hluchá místa, děj pěkně odsýpal.
Doporučuji.

27.03.2024 4 z 5

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Kniha dlouho čekala na přečtení, moc se mi do ní nechtělo, ale nezklamala. Opravdu zajímavý psychologický thriller bez nudných míst. Akorát závěr byl nějak moc zbrklý.

03.03.2024 4 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Četla jsem jako poslední (i když je to druhý díl) a musím říct, že celá série se mi líbila ale tato ze všech nejvíc. S napětím jsem sledovala všechny linky děje a překvapilo mne, jak se nakonec skládačka pěkně poskládala. Nejděsivější snad byl příběh Hany. Velice poutavá detektivka, od které se mi špatně odcházelo.

28.12.2023 5 z 5

Ještě jedny zavřené dveře Ještě jedny zavřené dveře Nuala Ellwood

Jednu hvězdičku ubírám, tato kniha byla slabší než Den, kdy se to stalo a Co zbylo z mojí sestry. Trochu mě nudily pasáže, kdy si Vanesa chodila prohlížet domy. Ale jako celek to nebylo špatné.

07.11.2023 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Kdysi dávno jsem četla od autorky Spi, děťátko, spi. Moc se mi líbila. Nyní se mi naskytla levná koupě prvních dvou dílů ze série. Perníková chaloupka mne nezklamala. Závěr překvapil. Těším se na další díl.

04.10.2023 4 z 5

Série Série John Lutz

Opět skvělá kniha, jako všechny, co jsem četla od autora.

23.05.2023 4 z 5

Medozvěstka Medozvěstka Richard Crompton

Kniha mne moc nezaujala. Některé pasáže se mi líbily, ale většinou nuda. Moc politiky. Musela jsem se do čtení nutit.

10.05.2023 2 z 5

Posel spravedlnosti Posel spravedlnosti D. P. Lyle

Jednoduchá ale napínavá detektivka. Velice dobře se četla. Dávám plný počet.

24.03.2023 5 z 5