Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Jako vždy, perfektní, pan Vondruška nezklame.

06.05.2020 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky mám ráda a ani tato mne nezklamala.

07.04.2020 5 z 5

...a postarej se o Elišku ...a postarej se o Elišku Lucie Müllerová

Velmi smutný příběh, uvěřitelně napsaný, konec jsem viděla přes slzy...

10.02.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost James Patterson

Snad jen příliš mnoho brutálně zavražděných, jinak velmi dobrá detektivka.

21.01.2020 4 z 5

Téměř bez šance Téměř bez šance J. D. Robb (p)

Další parádní kousek Evy Dallasové, v boji proti korupci v policejních kruzích - doporučuji!

27.12.2019 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Ann Granger

pěkná klasika, zajímavá zápletka, anglický venkov - líbila se mi

10.12.2019 4 z 5

Vražda o narozeninách Vražda o narozeninách Lee Harris (p)

Bývalá jeptiška vyřeší dvě 12 let stará úmrtí, která spolu na první dojem vůbec nesouvisí...až na dva páry vyměněných tenisek. Knihy Lee Harrisové jsou chytře domyšlené, neobsahují drastické detaily ani potoky krve, prostě pohodová čistá klasická detektivka. Doporučuji.

13.11.2019 4 z 5

36. týden 36. týden Sofie Sarenbrant

nebylo to vysloveně špatné, ale nemělo to šmrnc, prostě nevyužitý potenciál, škoda

29.10.2019 3 z 5

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Milé fejetony o běžném životě kolem nás, podané s vtipem a grácií paní Deváté.

12.08.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Zvláštní téma pro tuto autorku, zajímavě zapracované do příběhu, spojení minulosti s přítomností. Jen vysvětlení Juliiných problémů mi přišlo trochu vyumělkované, nedotažené, proto o hvězdičku méně.

18.07.2019 4 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Velmi zajímavá kniha. Žena věkem před 40 ve vysokém postavení s neuspokojivým soukromým životem řeší zdravotní problémy odchodem do divoké přírody, do primitivní chaty uprostřed lesů, kde hodlá ukončit během pár dnů svůj život v domnění, že umírá. Její stav se ale pomaloučku lepší, pravděpodobně díky odloučení od civilizace. Mužský hrdina - dvacetiletý veterán vietnamské války z psychickými problémy (příběh se odehrává v šedesátých letech). Jejich vztah je velmi zvláštní, on se chce chovat jako dospělý zralý muž, chce ji naprosto ovládat, ale zároveň v ní vidí i svou matku...konec neprozradím, ať si ji zájemci přečtou sami a posoudí.

14.04.2019 4 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

ač se zde recenze různí, mne kniha nezklamala - milé oddechové čtení

28.03.2019 4 z 5

Tři vraždy a král Tři vraždy a král Daniela Fischerová

velmi dobře napsané příběhy, milý jazyk a překvapivé pointy

05.02.2019 4 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky mám opravdu ráda. Ani tato nezklamala, jen jsem se trochu ztrácela v množství pro mne složitých jmen.

30.01.2019 4 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

I když se jedná o tři povídky, jsou jemně propojené, napínavé a velmi čtivé. Doporučuji!

27.01.2019 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Klasický pan Vondruška, opět nezklamal, napínavé a milé čtení .

21.09.2018 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Skvělé, jako zatím všechny jeho knihy, které jsem četla. Je znát, že ví, o čem píše a dělá to opravdu výborně.

04.09.2018 4 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Příběh ze života, vlastně několik příběhů, o tom, kolik smůly na lidi může mít jeden člověk, smůlou na chlapy počínaje, a také o tom, jak je důležité mít někoho blízkého, kdo nás podrží ve chvílích kdy to nejvíc potřebujeme a že je skvělé, když se jedná o nejbližší rodinu - ne všichni mají to štěstí - a také že i blízká rodina dovede udělat člověku ze života peklo.

21.06.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

dobrá detektivka, místy hodně drsná, současně pohled do soukromí vyšetřovatelky

18.06.2018 4 z 5

Hana Benešová Hana Benešová Petr Zídek

velmi zajímavý a v mnohém pro mě objevný životopis této vskutku první dámy, která svůj život zasvětila svému milovanému muži

09.06.2018 5 z 5