mariva mariva komentáře u knih

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Vynikající detektivka, četla jsem ji jedním dechem každou volnou chvíli. Od knížek Nory Roberts je vždycky problém se odtrhnout. Ještě kdyby konečně došlo překladateli, že Eva si s Peabodyovou už dávno tykají, bylo by vše dokonalé. Ale ten asi nechodí na Databázi knih :o((

08.09.2015 5 z 5

Rozhodnutí je na tobě Rozhodnutí je na tobě Reinhard K. Sprenger

Četla jsem hodně podobných knih, ale musím uznat, že myšlenky z této knihy by se snad měly učit už na základní škole. Protože kolem sebe neustále slyšíme stížnosti spousty nespokojených lidí, ale mnozí si neuvědomují, že za jejich nespokojeností nestojí vnější okolnosti, ale jejich vlastní rozhodnutí - nebo nerozhodnutí.
...všechno, co v daném okamžiku je a co se děje, je důsledkem rozhodnutí, která jste učinili ve svém životě někdy dříve - ať se vám to líbí, nebo ne."

07.09.2015 5 z 5

Smrtící kalich Smrtící kalich J. D. Robb (p)

Opět zajímavý detektivní příběh a navíc jsem ráda, že konečně vyšel jeden z dílů původní série Smrtící, takže se trochu vyplnila mezera mezi dalšími díly, které už vyšly.

06.09.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Výborná datektivka, vůbec mi nevadil počat stránek, protože jsem se od ní nemohla odtrzhnout. Pachatele jsem neodhalila, ale výborně jsem se pobavila a díky tomu,že jsem před pár dny navštívila Londýn, jsem si děj dokázala zasadit do skutečných míst a tím víc mě kniha bavila.

30.08.2015 5 z 5

Britské obrázky Britské obrázky Milan Kocourek

Původně jsem si knihu vzala na dovolenou do Anglie, ale raději jsem koukala kolem sebe, takže na čtení byl čas až po návratu. Dost mě zklamala. Některé kapitoly jsou sice hodně zajímavé, ale některé zase v knize vůbec být nemusely.

30.08.2015 2 z 5

Thajské masáže a jiná dobrodružství Thajské masáže a jiná dobrodružství Alena Harnová

Nečekala jsem žádné náročné čtení, takže jsem nebyla zklamaná. Protože sama ráda cestuji, zážitky z cest jiných mě pobavily a zasmála jsem se. Takže jako oddechová četba ideální.

26.08.2015 4 z 5

Touha být úžasná Touha být úžasná Magdaléna Frouzová

S některými názory autorky souhlasím, s jinými ne, knížka je také určená jiné věkové kategorii, ale pokud bych měla dceru, asi bych jí ji dala přečíst.

14.08.2015 4 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Autorka patří mezi mé oblíbené, ale už dlouho jsem od ní nic nového nečetla. Tahle knížka mě zase chytla, četla jsem ji jedním dechem a nemohla jsem se dočkat odhalení skutečného vraha.

12.08.2015 5 z 5

Vítězové Vítězové Danielle Steel

Po delší době jsem opět sáhla po Steelové a nelituji. Knížka se výborně četla, chvílemi i se slzami v očích...

10.08.2015 5 z 5

Podfuk na Korsice Podfuk na Korsice Peter Mayle

Mám ráda knížky Petera Mayle a miluji Korsiku, takže tahle knížka pro mě byla úžasným bonbonkem. Jediným jejím nedostatkem je, že není delší o:((

07.08.2015 5 z 5

Z příkazu krále Z příkazu krále Kate Emerson

Historické romány mám ráda, takže se mi i tento líbil, i když jsem se v množství postav a podobných jmen chvílemi ztrácela.

05.08.2015 4 z 5

Odhalte své tajemství Odhalte své tajemství Melissa Leone

Obalem kniha připomíná Tajemství od Rhondy Byrne, čekala jsem tedy, že to bude něco podobného, ale tahle knížka je spíš všeobecná. Mezi spoustou citátů a přísloví obsahuje běžné rady ke spokojenějšímu životu, žádné převratné tajemství neodhaluje.

24.07.2015 3 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Kniha zaujme už svým vzhledem a když ji pak vezmete do rukou, jejímu hebkému sametovému povrchu už se těžko odolává. S hodnocením naprosto souhlasím s tím, co už tu napsal Yunnan, jen bych to opakovala. Každopádně pro nás knihkupce má asi ještě větší přitažlivost, mít schopnosti Jeana Perdua a k tomu loď plnou knih a plavit se s ní překrásnou Provencí....

24.07.2015 5 z 5

Jak myslí špičkový obchodník - Co odlišuje ty nejlepší od průměrných Jak myslí špičkový obchodník - Co odlišuje ty nejlepší od průměrných Martin Limbeck

Kniha je sice určená pro ty, kteří se zabývají přímým prodejem, ale i tak nabízí spoustu podnětů k zamyšlení a je vidět, že autor je skutečně špičkou ve svém oboru.

20.07.2015 4 z 5

Dovolenkáři Dovolenkáři Emma Straub

Začátek knihy mi vůbec nedával smysl, myslela jsem, že půjde o jednu z mála knih, kterou hned po prvních stránkách vzdám. Vydržela jsem a asi v polovině se to zlomilo a knížka se celkem dala číst. Snad mi trochu pomohlo, že se děj odehrával v prostředí, které trochu znám a dovedla jsem se přenést do popisovaných míst. Ale co jsem autorce zpočátku vyčítala, než mi došlo, že to může být i chyba překladatelky, že se snad ani nepodívala na mapu a na Mallorce neustále "cítila vůni oceánu", "zašel na vyhlídku na oceán"..... prostě cítit oceán na ostrově ve Středozemním moři, dokonce na něj z vyhlídky vidět, to by musel být superman s nadlidským čichem a zrakem!

13.07.2015 2 z 5

Prodej - dřina nebo hra Prodej - dřina nebo hra Jiří Jemelka

Docela zajímavá kniha. Její plus je v tom, že vychází z českých poměrů. I když je určena spíš pro MLM nebo pro obchodní zástupce firem, nedalo mi to a našla jsem si firmu autora a budu se snažit přiučit víc i z jejich webu.

09.07.2015 4 z 5

Závrať všedních dnů Závrať všedních dnů Nora Roberts

Knihy Roberstové mám moc ráda, ale tahle mi přišla trochu slabší. Dost dlouho se nic moc nedělo, ale protože jde opět o první díl trilogie, uvidím, co přinesou další díly - i když děj už je dopředu celkem jasný (kdo s kým...).

07.07.2015 4 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

Další výborná detektivka, ve chvíli, kdy už si čtenář myslí, že je vše vyřešeno, nastane nečekaná změna. U mě opět zabodovala.

01.07.2015 5 z 5

Revoluce v podnikání - Nebojte se zbohatnout na tom, co vás baví Revoluce v podnikání - Nebojte se zbohatnout na tom, co vás baví Daniel Priestley

Určeno spíš těm, kteří chtějí vybudovat opravdu velký byznys, ale pár užitečných rad se v knize najít dá i pro ty menší.

29.06.2015 3 z 5

Více než 100 cvičení pro zklidnění a prožívání přítomnosti Více než 100 cvičení pro zklidnění a prožívání přítomnosti Gill Hasson

Ani ne tak cvičení, jako náměty k zamyšlení a zklidnění.

29.06.2015 4 z 5