mariva Online mariva komentáře u knih

9 dní ke štěstí a úspěchu 9 dní ke štěstí a úspěchu John Whiteman

Zajímavá, zase trošku jiná motivační knížka. Při čtení jsem si uvědomila, že hodně z doporučovaného dělám už dávno automaticky, takže mi to trochu pozvedlo náladu. Asi je vhodnější pro ty přepracované, kteří se honí za úspěchem nebo penězi. Těm může pomoci zastavit se a zamyslet.

21.05.2015 4 z 5

Malý krok, velká změna Malý krok, velká změna Caroline L. Arnold

Zajímavá a inspirující knížka. Teď ještě uvést její rady do každodenního života.

18.05.2015 4 z 5

Magická padesátka Magická padesátka Marcela Košanová

Čekala jsem trochu něco jiného, asi něco jako knihy od Susann Kubelka, s určitou motivací pro nás, kterým už je přes padesát. I když příběhy jsou snad až s příliš šťastnými konci, kterým se ani nechce věřit, povzbuzující jsou a že s padesátkou nic nekončí, to vím už dávno.

13.05.2015 4 z 5

Zaváté stopy Zaváté stopy Nora Roberts

Skvělá knížka, jedna z těch nejlepších, které autorka napsala. Do posledních stránek udržuje čtenáře v napětí, jak je to u ní zvykem, takže když jsou pak všechna tajemství odhalena, člověka mrzí, že knížka už skončila.

12.05.2015 5 z 5

Vydělávejte na tom, co vás baví, a žijte podle svého Vydělávejte na tom, co vás baví, a žijte podle svého Marianne Cantwell

Knih na podobné téma je dnes spousta a tato se stejně jako ostatní zaměřuje na práci přes internet - koučování, blogování, ale ne všichni se asi můžeme živit tímto způsobem. Přitom i tak můžeme dělat to,, co nás baví. Přestože autorka jen tak mimochodem odsoudila právě můj obor, našla jsem v její knížce pár zajímavých myšlenek a považuji ji za užitečnější než ty, které jsem na toto téma četla předtím.

11.05.2015 4 z 5

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

První dva díly jsem četla už před delší dobou, proto si jejich děj už tak přesně nepamatuji, ale mám pocit, že v tomto díle už bylo méně zla a bylo to docela příjemné ukončení série. Mia mi byla hodně sympatická, protože stejně jako ona mám knihkupectví, škoda jen, že ne tak kouzelné jako ona :o))

05.05.2015 5 z 5

Jak prodávat, když nikdo nekupuje Jak prodávat, když nikdo nekupuje Dave Lakhani

Plně se shoduji s předcházejícím komentářem, lépe bych to nevystihla. Knížka vhodná jedině snad pro obchodníky pracující v MLM.

25.04.2015 1 z 5

Manželská repríza Manželská repríza Nora Roberts

Oddechový romantický příběh, taková typická harlekýnka.

24.04.2015 5 z 5

Ruleta osudu Ruleta osudu Nora Roberts

Oddechová četba, na Robertsovou trochu jednodušší, jsem u ní zvyklá na více dramatického děje, ale jako nenáročná četba pro chvíle odpočinku je to příjemné.

21.04.2015 5 z 5

Jak dělat, co vás baví, a dostat za to zaplaceno Jak dělat, co vás baví, a dostat za to zaplaceno John Williams

Knížka mě zaujala, protože právě o tohle se už nějakou dobu snažím. Našla jsem v ní nejen pár zajímavých a užitečných rad, ale hlavně povzbuzení, že rozhodnutí, které jsem před časem udělala, bylo správné. I když všechno není hned, pokud člověk dělá, co ho baví, už i cesta může být cílem.

19.04.2015 4 z 5

Neprůstřelné alibi Neprůstřelné alibi J. D. Robb (p)

Výborný a napínavý příběh. Motiv dvou znuděných bohatých mužů, kteří vraždí pro zábavu, se už v sérii Smrtící objevil, ale naštěstí autorka dokáže vždycky rozvinout zajímavý děj, takže se neopakovala.

09.04.2015 5 z 5

Jak žít podle vlastních představ Jak žít podle vlastních představ Volker Kitz

Čekala jsem víc, můžu jen souhlasit s předcházejícím komentářem.

05.04.2015 3 z 5

Smrtící svědectví Smrtící svědectví J. D. Robb (p)

Další výborná detektivka s Evou Dallasovou - divadelní prostředí mi sice zpočátku moc nesedělo, ale to by nebyla Nora Robertsová, aby v každém prostředí nerozjela zajímavý příběh. Tak hurá na další díl...

02.04.2015 5 z 5

Chytře vedená prodejna - Jak mít více zákazníků a větší tržby Chytře vedená prodejna - Jak mít více zákazníků a větší tržby Richard Hammond

Pár zajímavých zkušeností, nějaká rada se snad dá využít i v našich podmínkách, ale většinou jde o popisy praxe velkých zahraničních řetězců.

28.03.2015 3 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Jedna z posledních knížek, která mi ještě chyběla ke kompletnímu přečtení všech knih autorky, a opět jedna z těch, které dokázaly výborně pobavit a rozesmát. Normálně bych ji přečetla za chvilku, ale nechávala jsem si ji na ranní cesty MHD a pokaždé mi pomohla začít den s úsměvem. Škoda, že už jich víc nenapíše...

26.03.2015 5 z 5

Fantazii se meze nekladou Fantazii se meze nekladou J. D. Robb (p)

Výborný napínavý příběh. Počítačovým hrám sice nefandím, ale způsob vraždy jsem odhadla rychle a brzy i vraha,, ale to neubralo příběhu na napětí. Eva opět boduje.

24.03.2015 5 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Nora Roberts

Protože jsem už četla třetí díl, věděla jsem, jak to všechno dopadne. Ale i tak se mi druhý díl líbil, dokonce víc než ten závěrečný. V tom třetím díle se mi zdálo, že se vše už dost opakuje, ale tomuto dílu nechybělo napětí.

15.03.2015 5 z 5

Pohanský kámen Pohanský kámen Nora Roberts

Protože jsem jednotlivé díly četla na přeskáčku, po prvním třetí a do druhého se pouštím teprve teď, trochu jsem se ztrácela v ději. I když dávám přednost reálnějším příběhům a žánru fantasy moc nefandím, děj byl napínavý a kniha se četla jedním dechem.

10.03.2015 5 z 5

Hubnutí bez blbnutí -- pravdy a lži o dietách a detoxikaci Hubnutí bez blbnutí -- pravdy a lži o dietách a detoxikaci Igor Bukovský

O autorovi jsem toho hodně slyšela a byla jsem zvědavá na jeho názory. Skutečně vyvrací mnohé mýty o hubnutí a často jsem se u knihy i zasmála. Jen jsem při čtení měla často chuť na něco dobrého, naštěstí jsem neměla nic po ruce, jinak by měla kniha opačný účinek.

09.03.2015 4 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Příběh jako vždycky výborný, uvítala jsem i další dílek do skládanky Eviny minulosti, což jsem v několika předcházejících dílech postrádala. Ale překlad je skutečně stále horší a horší - už mi skoro nepřipadá, že jde o děj z budoucnosti, chybí tam spousta výrazů pro věci z roku 2060, které byly v dřívějších dílech běžné, jídlo už nemají z AutoChefa atd. A přejmenování doktorky Mírové mě taky zaskočilo. Mám obavy, aby v dalších dílech nebylo ještě hůř...

07.03.2015 5 z 5