mariva mariva komentáře u knih

Kam v jižních Čechách Kam v jižních Čechách Eva Obůrková

Kniha obsahuje spoustu opravdu zajímavých informací a na cestách určitě pomůže. Jen mi připadala trochu nepřehledná tím, že nemá abecedně řazený přehled. Místa jsou řazena podle toho, zda jde např. o technickou zajímavost, místo ke koupání nebo třeba na cesty s dětmi, ale pokud se pohybujeme v nějakém místě, těžko se vyhledává, co zajímavého v okolí lze navštívit.

Jižní Čechy 2 Jižní Čechy 2 Hynek Klimek

Podobně jako první díl dobře radí při cestách. Z této oblasti jižních Čech jsme projížděli jen menší část, ale opět nás to nasměrovalo i na místa, o kterých bychom se možná ani nedozvěděli. Jako zpestření obsahuje i stručné pověsti z popisovaných míst.

Jižní Čechy 1. Jižní Čechy 1. Hynek Klimek

Docela dobře udělaný průvodce na dovolenou a cestování. Tím, že jsou cesty rozvržené do určitého města a současně popisují i vše zajímavé v okolí, dobře se podle něj cestuje. Nám o dovolené určitě pomohl dozvědět se víc o místech, která jsme navštívili.

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Na autorce se mi líbí zejména její nečekaný závěr knih. I když v průběhu děje se dalo ledacos vytušit, konec byl přece jen trochu nečekaný.

09.08.2014 5 z 5

Oči plné snů Oči plné snů Amanda Quick (p)

Příjemná odpočinková četba. Zase jedna z knih Společnosti Arkány, která není až tak příliš překombinovaná, jako ty z daleké budoucnosti.

09.08.2014 4 z 5

Ztracená noc Ztracená noc Amanda Quick (p)

Knižky autorky mám velmi ráda a většina ze série Společnosti Arkány se mi líbila, ale v této knize mi už přišlo těch nadpřirozených talentů, prachových králíčků a jiných artefaktů z budoucnosti i minulosti příliš a chvilkami jsem se v ději ztrácela. Asi už je těch dílů příliš mnoho.

27.07.2014 3 z 5

Obrázky z Provence podruhé Obrázky z Provence podruhé Jan Šmíd

Poutavá knížka, tentokrát více o lidech, žijících v Provence, než o místech, ale i tak se v ní najde spousta zajímavého a zase mě na chvíli vrátila do míst a atmosféry Provence. Líbila se mi reportáž o Lence Civade, české malířce z Prostějova, jejíž knihu o rekonstrukci zámečku v Provence jsem kdysi dávno četla a viděla i film o tom natočený.

27.07.2014 4 z 5

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Příjemná pohodová četba vonící atmosférou Provence. Opět jedna z knížek, která se mnou cestovala v kufru. Zase mě na chvíli vrátila do míst, která jsem měla možnost navštívit. Kdo by při návštěvě Provence alespoň na chvíli nezatoužil žít v tomto krásném kraji, jako hlavní postava této knihy?

21.07.2014 4 z 5

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Nečetla jsem předcházející díly, ale pokusím se je sehnat, určitě stojí za přečtení. Knížku jsem si sice vzala s sebou na dovolenou v Provence, ale ke čtení jsem se dostala až po návratu. Znovu na mě z ní dýchla vůně a atmosféra Provence.

18.07.2014 4 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Knížka se mnou projela Provence, ale k jejímu dočtení jsem se dostala až na zpáteční cestě. Přece jen dojmy z Provence je lépe vstřebávat naživo. Knížka mě trochu zklamala, protože o skutečné Provence toho nevypovídá tolik, kolik jsem čekala. I tak to bylo zajímavé čtení a autorovu lásku k Provenci chápu.

12.07.2014 3 z 5

Smrtící nesmrtelnost Smrtící nesmrtelnost J. D. Robb (p)

Další výborný příběh ze série Smrtící. Přiznám se, že víc než pátrání po vrazích mě baví postupně se vyvíjející příběh Evy a Roarka. Zřejmě mi nezbývá nic jiného, než postupně přečíst celou sérii Smrtící.

04.07.2014 5 z 5

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

Malá knížečka, ale plná zajímavýcg postřehů ze života, které nutí k zamyšlení.

02.07.2014 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Ze série Smrtící jsem už přečetla pár knížek a proto mě zajímalo, jak to celé začalo. Jsem ráda, že se mi podařilo sehnat první díl. Je to báječná, napínavá četba, hrozně se mi líbí a už se chystám na další díly.

30.06.2014 5 z 5

Obrázky z Provence Obrázky z Provence Jan Šmíd

Knížku už jsem jednou četla, ale protože se za pár dní chystám do Provence podívat, znovu jsem se k ní vrátila, abych předem nasála atmosféru. Zajímavé postřehy, už předem lituji, že všechna ta popisovaná místa nestihnu navštívit. Mám tyhle autorovy knížky ráda. Víc se mi asi líbily Obrázky z Normandie, možná proto, že jsem mnohá popisovaná místa už znala. Věřím, že pokud se k této knížce vrátím po dovolené, bude ještě zajímavější srovnávat navštívená místa s knihou.

24.06.2014 4 z 5

Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Zdeňka Jordánová

Příjemná malá knížečka k zamyšlení. Odhaluje zajímavé souvislosti, které si často neuvědomujeme a na rozdíl od podobných knih amerických autorů působí důvěryhodněji, ne tak přehnaně optimisticky.

23.06.2014 5 z 5

Cesta časem Cesta časem Nora Roberts

Báječná knížka tentokrát sice z oblasti sci-fi, ale skvěle napsaná a odtrhnout se od ní nedalo. Je jasné, že u druhého příběhu už si konec každý dokáže domyslet, ale to nic neubere na čtivosti. Prostě autorka nikdy nezklame, ať už se zaměří na jakékoliv téma.

23.06.2014 5 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Další výborná detektivka mé oblíbené autorky. I když jsem v tomto případě celkem brzy odhadla pachatele, stejně byla knížka až do posledního řádku napínavá. Navíc mě baví další pokračování životního příběhu Evy a jejího manžela Roarka, které se prolíná jednotlivými knihami. Budu si muset sehnat některé z prvních knih této série, aby věděla, jak to s nimi vlastně všechno začalo. Super četba!!!

14.06.2014 5 z 5

Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Zdeňka Jordánová

Zajímavě pojaté zamyšlení nad řízením auta. Jsem zvědavá, jestli mě tahle knížečka konečně nakopne, abych taky začala sama řídit.

13.06.2014 5 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Oddechová příjemná četba.

09.06.2014 4 z 5

Co máte vědět, než začnete podnikat Co máte vědět, než začnete podnikat Robert T. Kiyosaki

Kniha nabízí dost námětů k zamyšlení pro ty, kteří se chtějí pustit do podnikání, i praktických rad do začátků. Pokud se rozhodnu podnikat, určitě to bude i díky této knize.

05.06.2014 4 z 5