Market = ) Market = ) komentáře u knih

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Spokojenost. Až na to mučení a poměrně velký počet mrtvých teda. A posledních 100 stran jsem se fakt bála, jak to dopadne (tam bylo tolik lidí v ohrožení?!) a musela je dočíst "ještě v noci". A tentokrát jsem se ani úplně netrefila co do podezřelosti charakterů, takže mi to jako obvykle přišlo trochu překombinovaný. Za mě taková střední část serie.

19.01.2018 4 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Vážně jsem byla překvapená. Jednak čtivostí (pravidelně se mi stávalo, že jsem málem přejela), jednak tím, že mi vlastně celou dobu bylo z knížky ouvej a úzko, Lou mě fakt štval a chodila jsem si "odpočinout" ke kriminálkám. Jsem ráda, že mi jsem knížku nečetla před Vánocema jako "vánoční", protože depresi si můžu způsobit i jinak :-D. U tohoto typu literatury bych to nečekala, ale vážně mám pocit, že mě knížka donutila se minimálně zamyslet a že by se dalo říct, že má jisté poselství :-). Jen jí asi nečtěte jako oddechovku pro dobrou náladu :-D.

15.01.2018 4 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Tak jo. Jedna * za Kathryn Danceovou (její série mě vážně bavila a jsem ráda, že v knížce bylo ukázek z její práce docela hodně). Jinak jako vždy čtivé, poutavé a milé setkání se stále stejným týmem vyšetřovatelů, na druhou stranu, opět jako (téměř) vždy šílené množství "zvratů". Kdyby vše zůstalo u původní linky a zvraty byly jen v charakterech postav (nezbožňuju ani ty, ale zvykla jsem si vždy mrknout na konec, abych se ujistila, že moje oblíbené postavy jsou kladné i na konci, protože se znám a vím, že by mi to potom zkazilo dojem z knížky), byla bych spokojená. Takhle jsem trochu otrávená - spoustu stránek, na kterých jsem si mohla číst o průběhu vyšetřování zabíraly obvyklé autorovy "HA! momenty", kdy jsme šokovaní z pachatele i z brilantních úvah LR a to po prvních dvou deavrovkách začíná být trochu otrava :-D. Místo toho, abych si nadšeně řekla "to jsem tedy nečekala" se řadím mezi čtenáře, kteří se předem bojí, co je zase bude překvapovat a jestli to bude přitažené za vlasy nebo ne :-D. Snad to příště bude lepší :-).

09.01.2018 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Patricia Scanlan

To pro mě bylo milé překvapení :-). Trochu mě ze začátku rozčilovaly obraty jako "přepychové oblečení" a podobně, jako by na životě hlavní hrdinky bylo něco špatnýho, ale jinak se mi celý příběh moc líbil. Oceňuju i to, že se nekonaly žádné dějové zvraty a komplikace. Jako vánoční počtení moc doporučuju.

03.01.2018 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Knížku jsem četla do čtenářské výzvy jako oblíbenou knížku rodičů/prarodičů. Místy jsem se musela hlídat, abych vnímala sáhodlouhé dialogy a úvahy o smyslu všeho možnýho, ale dějově mě to vážně strašně bavilo, hlavní hrdina byl boží, další charaktery taky (ať už v dobrym nebo méně v dobrym...) a vážně jsem byla překvapená, jak byla knížka někdy vtipná. Přišlo mi to jako poměrně věrné vykreslení doby a to je docela mrazivá představa :-(.

02.01.2018 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Jo, tak to bylo fajn. Vzhledem k popisku jsem se bála, že knížka nebude vánoční (z jiného důvodu jsem jí ani nečetla...), ale byla! A moc hezky! Navíc bylo prima setkání (i když hodně krátké) s hlavními postavami "prvního dílu". Takže doporučuju :-).

20.12.2017 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

To se mi moc líbilo! Krásně vánoční prostředí, čas i příběh, prima všechny postavym, oceňuju zejména to, že se nekonal žádný dramatický, mnoho stránek trvající, vztahový zvrat :-). Miluju Vánoce!

07.12.2017 4 z 5

Mezi náma holkama Mezi náma holkama Lindsey Kelk

Dala bych tři a půl *. Jedna je za konec. Knížka byla fajn a celá serie se mi líbila, ale vážně mě mrzelo, že sice děj probíhal o Vánocích a ještě v NY, ale všechno vánoční se vždycky přeskočilo. Kvůli tomu, že jsem čekala, že tenhle díl bude vánoční, jsem četla celou serii a teď se cítím podvedená :-D. Ale co už že jo, hlavně že to dobře dopadlo.

02.12.2017 4 z 5

Co ta holka chce? Co ta holka chce? Lindsey Kelk

Moc se mi líbilo prostředí (opět), děj mě tentokrát tolik neuchvátil, ale stejně jsem chvílema byla docela zažraná :-).

27.11.2017 3 z 5

Příběhy o soudci Ookovi Příběhy o soudci Ookovi Věna Hrdličková

Tohle je milovaná knížka z dětství mého manžela :-). Loni jsem mu jí díky DK sehnala a teď jsem si jí konečně přečetla, protože se mi hodila do čtenářské výzvy. Moc pěkné příběhy i popis a celkový obraz doby.

14.11.2017 5 z 5

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Ke knížce jsem se dostala proto, že třetí díl téhle serie chci číst jako "vánoční knížku" a nerada čtu serie jinak než od prvního dílu a byla jsem spokojená. Prima oddechovka v krásném prostředí. Jazyk na mě místy trochu moc "přímočaře hovorový", ale hezky jsem se pobavila :-).

13.11.2017 4 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Docela mě štvaly chyby překladu (resp. korektury), zejména v první části knihy. Jinak mi knížka přišla jako docela prima oddechovka (trochu v duchu "neurazí, nenadchne". Teď jsem kupříkladu po třech dnech zaváhala, jestli jsem knížku skutečně dočetla a musela jsem se hluboce zamyslet, abych si na konec vzpomněla...), místy i vyloženě vtipná :-).

30.10.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nakonec jsem byla vážně mile překvapená. Hrdinové (hlavně Veronika) mě občas strašně štvali, ale předpokládám, že to byl autorův záměr. Přišlo mi to docela zajímavý ze sociologickýho / psychologickýho hlediska - asi těžko by Jáchym i Veronika dělali tolik divných věcí a tolik špatných rozhodnutí, kdyby mohli ještě pár let žít jako jejich vrstevníci... Jediný, co mi na knížce vadilo, bylo značný zjednodušení některých situací (ani mi tolik nevadí, že se hrdinům jako zázrakem docela dařilo v jakymkoli podnikání, do kterýho se pustili, jako spíš to, že to bylo podaný, jako by například založení cateringu byla nějaká prča... nebo udržení vily na Ořechovce...). Celkově ale spokojenost a jsem ráda za dobrý konec :-).

28.10.2017 4 z 5

Zlatá brána otevřená Zlatá brána otevřená Agatha Christie

Príma. Podle popisu jsem asi byla zbytečně natěšená a představovala jsem si zápletku trochu jinak, moje chyba :-D. Jinak ale knížka byla zajímavá poměrně netradičními postavami a tím i vlastně docela zajímavou mimodějovou tematikou.

17.10.2017 3 z 5

Girl Online jde svou cestou Girl Online jde svou cestou Zoe Sugg

To bylo bezva :-). Jsem ráda za to, že "šťastný konec" jsme měli poměrně brzo a budu doufat, že se dočkáme třeba ještě nějakýho pokračování. Protože ach, ty postavy...

03.10.2017 4 z 5

Zahrada splněných přání Zahrada splněných přání Katie Fforde

Vážně prima počtení, překvapivě jsem se i nasmála a měla jsem ráda snad všechny hlavní i vedlejší postavy a prostředí :-). KF mám docela ráda, tahle knížka se mi ale líbila až neobvykle :-).

24.09.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě neurazí, nenadchne. Přijde mi trošku nepoměr, že se strašně dlouho nic neděje (zároveň ale autorka ani nijak zvlášť nerozebírá charaktery) a pak se najednou stane věcí taková spousta, že jsou vlastně docela předvídatelné a najednou je konec. Na krimi a drama málo vyšetřování, na psycho a drama málo psycho :-D.

22.09.2017 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Za mě krása. Nenechte se děsit komentářema - je to místy strašný, ale na to, o jak závažný téma se jedná, to dobře dopadne :-). Strašně se mi líbily charaktery a dialogy, za to pro mě byla jedna, možná dvě * navíc. Knížka se vážně krásně četla a myslím, že nejedna dívka zatoužila po muži jako je Holder, že :-).

14.09.2017 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Nedá se nic dělat, já holt míň * dát nemůžu :-). Jako vždycky - měla jsem ráda prostředí, postavy, dialogy, moje romantická duše si přímo libuje v "za rok" a podobně, kde je vidět, jak se všem párům z předchozích knížek daří :-). A jsem ráda, že jsem si přečetla "poděkování" na konci - zpráva, že autorka chystá navazující sérii, je jednoznačně dobrá! Jupí! :-)

04.09.2017 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Já byla mile překvapená :-). Myslím, že všechny zmatky (vnitřní i reálné :-) ) byly výstižně popsané a až na místy "fekální humor", který mně nic neříká, mi knížky přišla i vtipná. A za konec jsem ráda.

30.08.2017 4 z 5