Market = ) Market = ) komentáře u knih

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

To bylo smutný a krásný, až mi srdce usedalo. Už nejsem věkově cílová skupina, ale knížka se mi vážně moc líbila. Bezva postavy (až na ten Velikánův knír teda...), dialogy, citlivě a podle mě hrozně uvěřitelně pojatý tak vážný a smutný téma... Četla bych dál a dál (jen bych si vždycky sem tam pobrečela). Jediný, co mě trochu mrzelo, bylo poměrně hodně překlepů a chyb typu špatného skloňování v překladu. To si knížka nezasloužila :-).

14.08.2017 5 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Moc se mi líbilo, že autorka podle mě reálně popisovala myšlenkové pochody Fran, mám pocit, že s tím se v knížkách moc nesetkáme, že by "hrdinové" byli popisovaní takhle reálně i se všema planýma nadějema, který si (asi) všichni děláme, ale zároveň o nich nikomu neříkáme. A moc se líbily i některé charaktery, nápady (tatínkovy vzkazy na záznamníku...) a tak. Ale chvílema jsem se musela dost soustředit na to, aby mě čtení bavilo :-D.

07.08.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

To byla moc krásná knížka. Bylo mi vážně úzko s vědomím, že je příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Zase nový pohled na WW2. Klobouk dolů před maminkou Liny, ta byla úžasná. A jak většinou nemám moc ráda "prostřihy do minulosti", tak rodinu Liny jsem si vážně oblíbila. V knížce je moc krásných momentů, nápadů, drobností...

25.07.2017 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Tohle na mě bylo moc. Knížka se mi vážně líbila a měla jsem ráda i všechny lháře, mrzí mě, že jsme se o nich nedočetli víc. Rozhodně je to ale zajímavé z psychologického hlediska a věřím, že to chtělo odvahu (zejména kvůli čtenářům, jako jsem já :-D).

25.07.2017 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

No, tentokrát asi nejsem úplně nadšená, knížka mi přišla možná zbytečně moc obsáhlá a nějak jsem měla vážně málo chvil, kdy mě "pohltila". Ale jinak se mi moc líbí nápad s hromadnými neštěstími, to bylo vážně zajímavé. Kdyby byl další díl, hnedka bych si ho s chutí přečetla :-).

25.07.2017 3 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Úžasná knížka, jsem moc ráda, že jsem se k ní díky celotáborové hře na skautském táboře dostala. Oceňuju kromě děje samotného i autorův humor, díky kterému čtení bavilo i nás, dospělé. Jancig jancig!

25.07.2017 4 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Tentokrát nejsem tak nadšená a mile překvapená a asi bych i docela ocenila, kdyby děj byl víc "šťastný" a míň komplikovaný, to nevyhledávám. Ale postavy jsou pořád bezva (za mě ale Vánoce v NY lepší, to byla krása).

22.06.2017 3 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Čtvrtá * je za konec :-). Jinak stejně jako u ostatních knížek autorky - prima oddechovka, pro mě moc sympatické hlavní postavy i prostředí.

03.06.2017 4 z 5

Dívka v modrém Dívka v modrém Pelham Grenville Wodehouse

Nemám co bych vytkla, pátá * je pro překladatele, protože knížka pro mě byla skutečné jazykové pohlazení po duši a jsem přesvědčena, že to není jen zásluhou autora (čímž samozřejmě nijak nesnižuju jeho kvality). Pokud hledáte knížku, kde se budete spokojeně usmívat od začátku do konce, doporučuji :-).

30.05.2017 5 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

No... Pořád fajn, ale tentokrát úplně nadšená nejsem. Moc nemusím dramatické zvraty a v knížce bylo vážně docela dost chyb a nesrovnalostí (jak už tu bylo zmiňováno). Otázka je, jestli to mohl změnit třeba překlad... Na druhou stranu jsem přesvědčená, že některá hnutí mysli (co měla Grace) jsou docela zajímavým exkurzem do myšlení žen :-).

28.05.2017 3 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Trochu mě mrzí, že jsem se sotva začetla a byl konec, ale bylo to príma. Ráda jsem se ještě jednou potkala se všema postavama. I když o popisech plánování svatby bych asi vydržela číst do nekonečna, tahle "pracovně-organizační" stránka knížek se mi vždycky moc líbila :-).

25.05.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Podle komentářů jsem se trochu bála, ale nakonec jsem byla spokojená. Fakt je, že zrovna optimismem kniha nehýří, na druhou stranu mi přijde, že to v konečném důsledku mohlo být ještě horší :-D. Je docela nezvyk číst něco, co je psané tak na rovinu a bez "autocenzury myšlenek hrdinek". Oceňuju čtivost i to, že jsme se většinou dozvěděli, jak největší dramata dopadla a že se do všech těch příběhů zamotala autorka jen málo (doteď nechápu, jak se ze Saši a Johany mohly stát kolegyně, když to původně vypadalo na žalobu...).

16.05.2017 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Za mě opět prima oddechovka, mile psané (neřekla bych úplně vtipné, na to tam zase tolik legrace nebyla, ale rozhodně psané s nadhledem), jako u autorky zatím vždy jsem měla moc ráda hlavní postavy.

15.05.2017 4 z 5

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Jsem spokojená i tentokrát :-). Nebyla jsem asi začtená tolik jako jindy, asi bych víc uvítala, kdyby se kniha týkala skutečně primárně letecké havárie, ale i tak to bylo fajn, zejména Boyd :-). Zajímalo by mě, jestli se Temp pokusí zabít v každé knížce nebo ne :-D. Bohužel velký minus pro mě tentokrát byl překlad, resp. korektura. Vážně často věty vlastně nedávaly smysl, protože někdo zřejmě na poslední chvíli změnil tvar slova, předložku, přidal nebo ubral slovo a zbytek věty tomu neuzpůsobil. Škoda.

09.05.2017 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Drobek je fajn :-). A moc ráda jsem se potkala Caroline, Simonem, Mimi a Ryanem. Zase príma oddechovka, doporučuju. Jen bych teda asi preferovala, kdyby si Viv libovala třeba v detektivkách, protože ty úryvky románků a květnatá přirovnání mi dost lezly na nervy...

20.04.2017 4 z 5

Erotický knižní klub Erotický knižní klub Connie Kostel Spittler

Nakonec to bylo docela fajn, ale ze začátku jsem vážně váhala, jestli se mi s knížkou chce trávit čas. Název mi přijde úplně off topic. Když pomineme toto (a pro mě nezáživný začátek), nakonec z knížky byl docela pěkný příběh. I když abych dílo plně docenila, zřejmě by mi muselo být alespoň o 15 let a životních zkušeností víc (a taky bych musela být větší příznivec takových květnatých přirovnání :-D ) :-).

12.04.2017 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Za mě pořád dobrý. Lehké, vtipné čtení, na oddech ideální. Docela mile mě překvapil popis nejistoty ve vztahu a podobně, to mi rozhodně nepřišlo jako z béčkovýho románku :-).

10.04.2017 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

No, za "nejvtipnější knihu roku" bych to neoznačila, ale vážně se mi moc líbila. Roztomile a hezky psaná, takový pěkný "ideální svět", který mám v knížkách moc ráda, v podstatě celou dobu jsem se při čtení usmívala. Jako zábavnou oddechovku doporučuju všema deseti (zejména kvůli té "ideálnosti" - prima postavy, co mají bezva práci, vtipně komunikují, chodí do stylových restaurací, mají moc hezký život, nic se nekomplikuje přehnanými dramaty :-) ). Žeru přezdívku "Košilka", ostatní terminologie mě spíš trochu rozčilovala, ale to je prostě překladem a českou terminologií, to se nedá nic dělat...

06.04.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

So sad :-(. Jenom dvě * dávám proto, že pro mě knížky měly hodně intenzivní sestupnou tendenci. Divergence je podle mě vážně dobrá a dovedu si představit, že bych si jí někdy přečetla znovu, ale Rezistenci ne a Alianci už vůbec. Pro mě děj postrádal smysl, celé se to dost překombinovalo až do slátaniny (skalním příznivcům se omlouvám, ale na mě to vážně bylo moc) a bohužel mě čtení velkou část knížky moc nebavilo. Měla jsem si přečíst jen Divergenci a žít ve sladké nevědomosti, tohle trápení pro mě nemělo smysl :-). Ale pořád platí, že všechny hlavnější postavy z původní Neohroženosti jsem měla moc ráda a budu na ně ráda i do budoucna vzpomínat :-).

03.04.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na mě opět zbytečně moc obětí, ale jinak bezva. Vážně napínavý a když jsem jednou musela v noci na záchod do jiný budovy, než jsem zrovna byla, musela jsem číst několik kapitol, abych se tolik nebála :-D. Ze začátku mě občas vážně rozčilovala Margot (což byl asi záměr autorů, vylíčit ji reálně a ne nutně jen pozitivně). Moc se mi líbilo opětovné setkání se starými postavami, za to dávám hvězdičku navíc :-). Ale fakt je, že jsem se zhruba v půlce podívala, kdo je vrah a jsem za to ráda (občas to dělám, když nějaký postavy mám moc ráda, abych případně na konci nebyla smutná, že byli zlí :-) ).

29.03.2017 5 z 5