Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Tak to byl mazec.. už dlouho mě kniha takto nepohltila, od začátku do konce.. dokonalost... výborná zápletka, skvělý vypravěčský styl.. a ten konec.. kniha, pro kterou je pět hvězd prostě málo.. :-) jak se mi moc líbily všechny autorčiny knížky, tato je bezkonkurenčně nejlepší.. vřele doporučuji, jistě nezklame :-)

14.04.2019 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Kniha se mi moc líbila, byla skvělá. Plná napětí, výborný příběh, poutavě napsaná. Jistě vřele doporučuji :-)

09.04.2019 5 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Tato kniha jistě není můj šálek čaje. Chápu, že si lidé různě pohrávají s představami, co se stane po smrti, existuje něco mezi životem a smrtí, je to konečné, kde nastane tma, zima a prostě nic? Nikdo neví. Na jednu stranu se mi moc líbí autorčin způsob zpracování, je krásné mít naději.. prostě jsem celou dobu měla pocit, že je mi vnucováno něco, s čím se opravdu nedokážu ztotožnit a působilo to jako velmi ručivý element..

07.04.2019 3 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Kniha se mi velmi líbila. Tajemství postav, z počátku zdánlivě nesouvisející příběhy, hrůzy života... jak málo stačilo, aby celý život vypadal jinak.. :-) vřele doporučuji, do dalšího dílu se jistě pustím hned jak to půjde :-)

31.03.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Literátní skvost :-) více netřeba dodávat :-) jen mi moc nevyhovují ta rychlá přeskakování, autor vždy něco vypravuje a pak najednou cvak a je úplně někde jinde, jindy, s jinými postavami.. ale samozřejmě kniha stojí za to přečíst.. :-) poznámka pod čarou - film ne :-D

21.03.2019 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Kniha se mi moc líbila, i když někdy to bylo možná až trochu přehnané.. hlavní hrdinka mi charakterově moc neseděla.. ale jinak je příběh velmi propracovaný a i téma mě vcelku zaujalo, trocha psychologie.. tedy spíše psychopatologie :-D

13.03.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělý Bryndza, ostatně jako vždy :-) kniha měla spád, nedala se odložit.. skvěle vykreslený padouch, s velmi specifickými choutkami a správně pokřiveným charakterem, jak se na pořádného psychopata sluší :-D rozuzlení čekané, ale s velmi překvapivými detaily.. celou dobu čtení jsem si přála, aby byl autor k Erice trochu přívětivější.. tak třeba příště.. už aby to bylo :-)

11.03.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila, jen moc nemusím přeskakování, že vždy pár stran o tomhle, co bude dávat smysl až někdy potom :-) a vůbec se podle mě nepovedl pachatel.. nevím jak to vyjádřit, aby z toho nebyl spoiler :-( ale jinak jsem přečetla jedním dechem za dva dny, tak doporučuji :-)

06.03.2019 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Moc napínavá kniha, měla neuvěřitelný spád, prostě stále se něco dělo.. výborně zobrazeno, jak je někdy člověk bezmocný, proti systému, zlu lidí okolo... doporučuji ????

28.02.2019 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Tak tohle byl tedy mazec :-D že děti mohou být strašně zlé, to se všeobecně ví, ale někdy je to tedy až nemyslitelné.. kniha měla spád, nešlo přestat číst.. a ten konec.. mno až jsem si řekla "..a dopr..., to snad nemůže být pravda :-(" :-D

24.02.2019 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Kniha se mi moc líbila. Byla hodně akční, měla spád a strašně rychle utekla :-) člověk prostě nemohl přestat číst, aby se dozvěděl, jak to celé dopadlo :-) dokonce z ní plyne i poučení, že by člověk neměl nikomu věřit :-) ale je tu i hodně naděje, že z velké hrůzy může vzniknout i něco krásného :-) doporučuji :-)

19.02.2019 5 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Hakan zase nezklamal :-) kniha byla brutálně napínavá, skvěle čtivá, podle mě skvost :-) jen jsem první půl knihy nechápala, protože dějově předchází všem ostatním knihám.. ale vysvětlí se tak jedna záhada, zmiňovaná ve všech knihách :-) nelze jinak než pět hvězd a dala bych i víc, kdyby to šlo :-)

17.02.2019 5 z 5

Dlouhý krok do tmy Dlouhý krok do tmy Tomáš Bandžuch

Kniha se mi strašně moc líbila :-) hlavně tím, že se odehrává u nás doma, v místech, která znám jako své boty :-) úplně živě si dokážu představit, jak to vypadalo před sto lety a jak přede mnou kráčí hrdinové.. trocha nostalgie :-) myslím ale, že kniha může být velmi zajímavá i pro lidi, kteří neznají tato překrásná místa Podkrkonoší.. je čtivě napsaná, s velmi zajímavým příběhem.. určitě doporučuji :-)

12.02.2019 5 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Úžasná kniha, obsahující strašně moc pravdy.. donutí člověka se zamyslet nad svým vlastním životem.. činy mají následky a některé věci se už nikdy nedají napravit a člověk častokrát nalezne pochopení až uplyne mnoho vody.. rozhodně to není lehká literatura pro pobavení a literární ocenění si zaslouží právem :-)

30.01.2019 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

Slušná detektivka, taky nějak od půlky člověk tuší, odkud vítr fouká.. :-) ale zajímavé prostředí, trocha tajemna.. :-) ne moc krve.. :-) doporučuji :-)

24.01.2019 4 z 5

Modrý kód: Když jde o život Modrý kód: Když jde o život kolektiv autorů

Si někdo chtěl na seriálu přivydělat, tak opsal scénář a připsal pár vět :-) víc netřeba dodávat :-)

20.01.2019 2 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

První setkání s tímto spisovatelem a musím uznat, je vážně skvělý.. kniha byla výborná, líbilo se mi, že část příběhu vyprávěla hlavní postava sama... dva zdánlivě odlišné příběhy se slily do jednoho.. a i slzička ukápla.. trochu naděje, že spravedlnost nakonec zvítězí :-) jistě doporučuji k přečtení :-)

18.01.2019 5 z 5

Lovec myšlenek Lovec myšlenek Ken McClure (p)

Tentokrát jsem nebyla tak moc nadšená jako obvykle... Téma určitě moc zajímavé.. Ale jinak mi přišlo, že se většinu knihy nic nedělo a pak na jedné stránce se zázračně všechno vyřešilo, protože to hlavní postavě z ničeho nic dopnulo.. :-) mno vlastně proč ne :-)

16.01.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Musím uznat, že toto počteníčko bylo velmi zajímavé.. Ještě jsem nečetla knihu, jejíž děj se odehrává pozpátku, až na konci knihy se člověk dostává k podstatě celého příběhu.. Je to nápadité a ještě víc to nutí člověka rychle pokračovat, aby se člověk dozvěděl, proč se to všechno stalo a ještě je pointa dost nepředvídatelná :-) kniha se mi moc líbila :-)

03.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Kniha byla úžasná, stejně jako všechny jeho knihy.. Byla jsem pohlcená od první stránky a byla zvědavá, jak to celé dopadne.. Určitě doporučuji :-)

02.01.2019 5 z 5