Martiiiik Online Martiiiik komentáře u knih

Bouřlivé výšiny Bouřlivé výšiny Emily Brontë

Zatoužila jsem zase jednou po klasice a do rukou mi přišla právě tato kniha :-) Některé postavy mi parádně lezly na nervy svým chováním :-D Ale je fakt, že je Emily dokázala popsat do nejmenších detailů, že jsem cítila přesně všechny jejich emoce.. škoda jí, škoda :-(

27.09.2018 5 z 5

36. týden 36. týden Sofie Sarenbrant

Dobrá detektivka, jednoduchý děj, zajímavé téma.. Je taková odpočinkovější, jednodušší oproti jiným severským autorům :-) Stojí za přečtení :-)

27.09.2018 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Výborná knížka, skvělý příběh, vřele doporučuji :-)

25.09.2018 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Příběh vcelku zajímavý, ale zhruba první polovina knihy mi přišla jako spousta řečí o ničem.. Opakování nepodstatných faktů, stejné situace.. Velké nadšení se bohužel nekonalo :-(

21.09.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se mi moc líbila. I když jsem hlavního aktéra odhalila vcelku brzy, po pár stránkách, tak že to bude až takhle složité, to jsem netušila :-) Autorčiny mistrné nástrky, které mají čtenáře vyvést z přesvědčení, že už vše odhalili, jsou vynikající :-) Jiště doporučuji a autorka putuje do oblíbených :-)

17.09.2018 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Čekala jsem super knížku, ale tady mi přišla první půlka jako totální bordel.. Nepotřebuju nutně jednu dějovou linii, která prostě běží, ale když trvá půl knížky, než se člověk zorientuje, co kdo kde dělá, tak mi to přijde příliš.. A musím poděkovat autorovi, že mi Fabiana tak trochu znechutil ke konci knihy :-) A přijde mi, že dějově dvojka předchází jedničku, čemuž moc nerozumím, protože to nevypadá na záměr :-) Ale kdo si Fabiana oblíbil, určitě přečte :-)

13.09.2018 3 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Kniha nebyla špatná, jen mi občas přišla moc neuvěřitelná a překombinovaná. A autor mírně nadutý :-D I když i tato myšlenka je v díle obsažena :-) Budiž tři hvězdy za nápad :-)

09.09.2018 3 z 5

Když život ještě býval náš Když život ještě býval náš Marian Izaguirre

Kniha se mi moc líbila :-) Hodně rychle mi došlo jedno skryté tajemstvíčko a pak už jsem jen hltala, abych se dozvěděla celý příběh Rose. Občas mi dělalo malinko problém orientace v textu, protože jsou tam některé věci podané tak, aby si člověk hodně musel domýšlet, náznaky, narážky.. A pak po čase je to vysvětleno, ale ne vždycky.. I přesto je 5 hvězd zasloužených :-)

03.09.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Kniha se mi moc líbila :-) Jen mi přišlo, že autorka nevykreslila hlavní hrdinku realisticky.. ale pět hvězdiček za snahu si určitě zaslouží.. :-) už se těším na další díl :-)

29.08.2018 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Mě se navzdory mnoha nepříliš nadšeným komentářům kniha líbila. Je pravda, že byl ze začátku problém v orientaci, která postava je která, ale to se po chvíli čtení poddá.. Pro ty, co mají rádi postapokalyptické téma, je kniha jistě plnohodnotným zástupcem co sbírky :-)

27.08.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Velmi čtivá detektivka, zajímavý námět.. není nijak výjimečná, ale určitě neurazí :-) doporučuji :-)

26.08.2018 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Paní Poledňáková má nesporně velký talent, ale tato kniha mi moc nesedla. Pojetí příběhu plného tajemství bylo sice zajímavé, ale chybělo mi tam rozuzlení celého příběhu. Nemám moc ráda, když první myšlenkou, kterou po přečtení knihy mám, je, že mi tam velká část děje schází, že nevím, proč se některé věci děly a kdo za nimi stál..

22.08.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Úžasná kniha. Je moc děsivé, že se tyto věci v dnešním světě dějí. Autorka dokázala vše vylíčit tak perfektně, že jsem celou dobu čtení cítila všechny emoce hlavní hrdinky a dokázala to s ní celé prožít.. Mráz běhal po zádech téměř celou knihu. Určitě doporučuji!

20.08.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Dobrá kniha. Zajímavá zápletka, krásně vykreslené postavy. Ale méně je někdy více.. Vliv Henninga Mankella i Stiega Larssona je zde patrný.. Dobrý řemeslník, ale přijde mi celá kniha taková uměle načančaná, aby to mělo efekt.. Ale za přečtení jistě stojí :-)

15.08.2018 4 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Skvělý Hakan, jako vždy nezklamal.. Skvěle napsané, zajímavý příběh, i když nijak zvlášť originální.. Určitě stojí za přečtení :-)

10.08.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Zajímavý příběh, zvláštní zápletka.. Ne tak dobrý jako Hadrový panák, ale i tak kniha stojí za přečtení :-) Velké utrpení může mít mnoho následků.. Bohužel někdy zničující pro mnoho nevinných..

01.08.2018 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Velmi dobrá kniha, zajímavá zápletka. Ale občas už mi to přišlo dosti zdlouhavé a stále se dokola opakovaly stejné věci.. Ale i přes tyto drobné nedostatky Lisa opět dokázala, že si zaslouží místo v Oblíbených autorech :-)

27.07.2018 4 z 5

Potrat: historická romance 1966 Potrat: historická romance 1966 Richard Brautigan

v jednoduchosti je síla :-) Zajímavý příběh a škoda, že některé věci nejsou reálné :-) stojí za přečtení :-)

22.07.2018 5 z 5

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Velmi silná kniha. Člověk se s hlavní postavou dokázal zžít, prožívat toto celé s ním.. Cítit tu marnost, tíhu, ale i záblesky nadějí a touhy.. hraničící s šílenstvím.. Není to kniha pro každého.. ale i tak stojí za přečtení :-)

18.07.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi dobrá kniha. Je strašné, co si všichni ti lidé museli prožít, ačkoliv bez viny. Byly zničeny celé životy přeživších, ani ne živých. Bez naděje a možnosti s tím cokoliv udělat... Kniha určitě stojí za přečtení.. Ale veselé čtení nečekejte..

17.07.2018 5 z 5