Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný, dojemný, poučný příběh.. :-) krásně se kniha četla, ostatně jako Charlie vždycky :-) doporučuji :-)

06.07.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Výborná kniha, přečtená za dvě noci :-) Zajímavý příběh, má spád, autor je skvělým vypravěčem. V této knize je navíc ještě strašidelný prvek, vyjádřený tak perfekně, že bych na ta místa v životě nevkročila :-D Zasloužených pět hvězd a už se těším na říjen na další knihu s Davidem :-)

01.07.2018 5 z 5

Než řeknu sbohem Než řeknu sbohem Bret Witter

Kniha se mi moc líbila. Autorka byla velmi statečnou a úžasnou bytostí.. Víc netřeba říkat.. :-)

25.06.2018 5 z 5

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Velmi smutný, bohužel častý příběh rodin ve stejné nebo podobné situaci.. Smekám před autorkou, že to všechno zvládla.. I před manželem, který musel projevit neskutečnou míru trpělivosti.. A mnoho lásky... Krásná kniha...

16.06.2018 5 z 5

Zapomeňte, že jste byli lidmi... Zapomeňte, že jste byli lidmi... Roman Cílek

Velmi emotivní kniha.. Člověk si neumí představit, co všichni ti lidé zažili.. :-( Krásně napsaná..

13.06.2018 5 z 5

Někde před peklem Někde před peklem Nicolas Tackian

Kniha se mi moc líbila, ačkoliv toto téma je pro mě úplně nové. Je skvěle napsaná, čtivá, uteče tak rychle, že si člověk ani nevśimne a je na konci :-) naprosto souhlasím s orinka3, ten konec byl opravdu trochu splácaný.. Ale celkový dojem vůbec nebyl špatný :-)

04.06.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Úžasná kniha, moc mě bavila, jak člověk nevěděl, kdo z nich to je :-) A můj osobní typ totálně selhal, což už jsem věděla dost daleko před koncem :-) musím vyzdvihnout spisovatelčinu genialitu, propracovanost a způsob jemného nasměrování, aby čtenář neměl nikdy jistotu.. :-) opravdu dokonalé :-)

02.06.2018 5 z 5

Tak toto byla hodně zvláštní kniha :-) Aimee má velký vypravěčský talent, o tom není sporu.. Ale místy mě hrozně štvalo přeskakování, jako kdyby něco říkala a v tu chvíli ji napadlo něco jiného a tak to tam prostě napsala, aniž by dokončila předchozí myšlenku.. Téma je zajímavé a mám teď občas nutkání při jídle analyzovat :-D celou knihu jsem cítila zvláštní smutek, jakoby vycházel ze slov a občas byl ne moc dobře zamaskován.. Prostě zvláštně zajímavá kniha :-)

30.05.2018 3 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Soucítím s autorkou, prožila si peklo na zemi a nechápu, že někdo může dětem dělat věci popsané v knize!! A mám neskonalý obdiv k autorce, že zvládla po tom všem najít sílu začít znovu. Bylo to pro mě dost složité číst..

25.05.2018 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Moc jsem se na knížku těšila, říkala jsem si: hurá, Camilla po pár letech.. Nebyla špatná, ale upřímně se to mi to místy dost táhlo, nemám ráda, když u knihy koukám, kolik procent mám přečtených a říkám si u toho: teprve? A pak naopak byla místa, kde jsem napětím ani nedýchala.. Když jsem nad tím pak přemýšlela, tak mám pocit, že měla autorka po čas pauzy spoustu nápadů a teď měla nutkavou potřebu nacpat všechny do jedné knihy :-D ale i tak za ty neskutečný místa pět hvězd :-)

14.05.2018 5 z 5

Zlověstné vlny Zlověstné vlny Mark Douglas-Home

Nějak jsem si tohoto spisovatele zamilovala, asi je to tím, že je to trochu něco jiného než klasické detektivky :-) Cala považuji za moc sympatického muže a docela mě mrzí, že v této knize nedostal tolik prostoru jako v předchozích.. Kniha určitě stojí za přečtení :-)

02.05.2018 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Jsem velkým fanouškem všech filmů o Jurském parku a teď si hodně vyčítám, že jsem si knihu nepřečetla už dávno, protože byla skvělá. Je to stejné jako u většiny filmů dle knih : nesahají knize ani po kolena. Knížka je úžasně čtivá, detailů o prostředí tam je tak akorát, aby si člověk mohl dotvořit svou představu. Určitě doporučuji, úžasné čtení :-)

18.04.2018 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

(SPOILER) Jsem velkým fanouškem všech filmů o Jurském parku a teď si hodně vyčítám, že jsem si knihu nepřečetla už dávno, protože byla skvělá. Je to stejné jako u většiny filmů dle knih : nesahají knize ani po kolena. Knížka je úžasně čtivá, detailů o prostředí tam je tak akorát, aby si člověk mohl dotvořit svou představu. Zajímavá mi přišla změna věku dětí, protože v knize je starší Tim, má rád dinosaury a počítače a Lex je prostě jen malá holčička.. A také jsem obrečela smrt Iana Malcolma, to mi autor neměl dělat :-(. Určitě doporučuji, úžasné čtení :-)

18.04.2018 5 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Výborná kniha, stejně jako první díl :-) jen škoda, že tam bylo méně pátrání z hlediska moře a vyplavenin :-) a že se člověk nakonec nedozvěděl, co Cal a Violet :-) tak třeba v dalším díle :-) určitě doporučuji :-)

12.04.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Výborný Timík :-) velmi čtivá kniha, stejně jako všechny ostatní.. :-) v některých scénách už jsem měla o Davida vážně strach, ještě že je tato kniha prvním dílem a tudíž jsem měla jistotu, že to zmákne :-) jen na začátku jsem měla trochu problém kdo komu co dělá a proč.. :-) ale to jen způsobuje, že nejde přestat :-) vřele doporučuji :-)

01.04.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Výborná kniha, ostatně jako vždy, moc jsem se na ní těšila. Nicméně tentokrát jsem se přistihla, že mě Eričino chování někdy opravdu štve. Člověk se v minulých knihách do ní vcítil, jak je to těžké po smrti milované osoby, najít si k někomu cestu.. Ale tady občas vystupuje jako rozmazlený spratek.. Udělá podobnou chybu, která stála Marka život a historie se málem opakuje... Ještě že byl Robert tak laskavý, že to nakonec všechno dobře dopadlo :-)

22.03.2018 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Díky knize jsem zavzpomínala na své mládí, jak jsem se také úplně s hladovým neklidem vrhala na sběr bylin a pak s nervózním očekáváním čekala na výplatu :-)
Z celé knihy cítím velký neklid, jako kdyby chtěla autorka moc říct, ale díky únavě a zmatenosti se není schopná vyjádřit, ale když se vzpomene na bylinky, tak tempo zvolní, aby každý pocítil souznění s přírodou.. Viděl tu krásu, která je nezměrná..

15.03.2018 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Knížka mě nadchla, celý příběh je krásný.. Romantický a happy end má každý rád :-) A hned, jak bylo prvně zmíněno, že si Sofie vezme muže jiného jména, mě napadlo, že to musí skončit přesně takhle :-) Jen občas mohla autorka malinko obměnit to, že spisovatelka pokaždé píše celou noc a ráno nebo dopoledne se diví, že ještě nezalezla do postele :-) Ale jinak se ji to celé propojení povedlo krásně, se samozřejmostí a přirozeností :-) Doporučuji fanouškům spojení románu a historie :-)

11.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Moje první reakce po dočtení knihy byla prázdné hmmm. Nějak nevím.. Přečetla jsem ji poměrně rychle, spíš ale ze zvědavosti, zda se můj předpoklad, získaný na počátku knihy, potvrdí. Co opravdu oceňuji, je téma hodné zamyšlení. Beru to, že je kniha pouhou fikcí, ale občas mi přišlo, že to do sebe nezapadá a je to spojené uměle a rychle, aby to zhruba nějaký konečný smysl dalo. Například jednou větou sdělená informace, že ti tři muži víry viděli od Edmonda video s úplně odlišným koncem.. I v dalších místech knihy jsem se cítila ochuzená.. Bohužel tedy souhlasím s názory mnoha dalších čtenářů, že prostě nic moc..

26.02.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úplně úžasná knížka.. Alena M. je mimořádná spisovatelka a úplně chápu, proč tolik lidí nominuje tuto knihu na Knihu roku. Nicméně toto téma je velmi těžké a kniha mě donutila hodně hluboce prožívat všechno to utrpení.. Někdy prostě šťastné konce nejsou a některé věci se už nikdy nespraví.. Určitě doporučuji :-)

13.02.2018 5 z 5