Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc krásná kniha. Moc nemusím přeskakování z minulosti do budoucnosti, ale tady mě to hnalo neustále dál. Jak se jedna dějová linie, začínající těsně před válkou, postupně přibližovala k druhé, téměř na konci války, bylo naprosto fascinující.. Věděla jsem dopředu, že mě nečeká happyend, ale stejně mě to zasáhlo.. Pět hvězd je naprosto oprávněných a mohu doporučit všem.. Jen občas to chce zásobu papírových kapesníků u sebe :-)

17.01.2018 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Kniha se mi velmi líbila :-) Byla jsem velmi překvapená, jak moc se tvůrci seriálu drželi knižní předlohy. Člověk se občas zasmál, ale na druhou stranu je děsivé, že existují lidé jako je Dexter, v reálném světě.. :-) Mohu jen doporučit tomu, kdo se chce trochu smát a trochu bát :-)

08.01.2018 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Velmi jemný a dojemný příběh, krásný... Jak se s pomocí mazlíčka jde dostat ze dna.. A také jak je to někdy těžké.. Velmi vřele doporučuji :-)

01.01.2018 5 z 5

Milénium, Stieg a já Milénium, Stieg a já Marie Françoise Colombani

Bylo krásné dozvědět se o životě Stiega, jednoho z nejtalentovanějších spisovatelů, kteří kdy chodili po zemi... Neměl to vždy jednoduché a jak se říká, z bolesti a utrpení vychází síla. Škoda, že nás opustil takhle mladý, i těch deset plánovaných knih by bylo málo :-( A chování jeho rodiny k partnerce je strašný.. Ale snad se to jednou změní :-)

24.12.2017 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Velmi kvalitní kniha, jako je u Deavera zvykem :-) A i s odstupem možná roku od minulé musím konstatovat, že si přesně pamatuji ta stále stejná schemata, styl, postupy k navození napětí, .. :-) Jedna s posledních scén, odehrávající se v Praze, je zajímavá.. Ale mohl si Jeffery dát tu práci, aby zjistil, že v České republice není národní měnou euro :-D

21.12.2017 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Kniha se mi velmi líbila. Moc dobře se četla, děj měl spád a nebyl to zas tak velký krvák, jako moderní detektivky často bývají. Je v ní hodně ze života, nevinní platí za hříchy viníků a ne každý dokáže odpustit.. Určitě doporučuji :-)

13.12.2017 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena, 83 1/4 roku Tajný deník Hendrika Groena, 83 1/4 roku Hendrik Groen

Knihu jsem dočetla kvůli výzvě.. Po předchozí knize jsem chtěla něco pro odlehčení, ale to jsem se spletla... Vtipných situací či hlášek tam bylo pouze pár a když se člověk zamyslel, zbytek byl spíš velmi smutný. Takový rok důchodce, který ještě touží žít..

10.12.2017 3 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Kniha byla pekelně složitá na čtení.. Hlavně v druhé části mi občas chvilku trvalo zorientovat se, o kom to vlastně přesně je. Sice je kniha pouhou fikcí, dobře si umím představit, že tam některé věci takto opravdu fungují. Až mrazilo z toho, jak opravdově dokáže autor popsat hrůzy hladomoru, zimy k umrunutí, vězení, která nikdo nepřežije.. Všechnu tu krutost a nesvobodu... :-(. Určitě to ale není čtení pro dobrou náladu, přesto doporučuji :-)

05.12.2017 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Nejsem zrovna milovníkem sci-fi. Občas jsem měla malinko pocit, že se kniha táhne a nic se neděje, dlouhé popisy prostředí ale člověk vydrží, aby si to uměl představit. Ale na konci člověk všechno pochopí a považuji autora za velmi moudrého muže.

26.11.2017 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se mi moc líbila. Je fakt, že první půlka byla akčnější, oběť umírala na každé druhé straně, ale nemyslím si, že by druhá půlka byla horší... Postupné odhalování podstaty, proč se věci staly, velmi napínavé.. Kniha určitě stojí za přečtení :-)

20.11.2017 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Skvělá kniha, stejně jako obě předchozí a už se těším na další :-). Bylo to napínavé od začátku do konce, kniha vůbec nešla odložit :-). Tak moc mě vtáhla do děje, že jsem dvakrát zapomněla vystoupit z metra, tak si dejte radši při čtení pozor!! :-D

15.11.2017 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tim opět nezklamal, výborná kniha. Četla se úplně sama. Děj měl spád, měl mnoho zvratů a konec byl očekávaně dobrý :-) určitě doporučuji :-)

08.11.2017 5 z 5

Čekání na smrt Čekání na smrt Lisa Jackson

Kniha mě moc nenadchla, z celé série Alvarezová&Pescoliová byla podle mě nejslabší. Několikrát jsem měla pocit, že se nic neděje už docela dlouho. Oceňuji, že vrah není pouze jeden, jak to obvykle bývá.. A osobní příběhy hlavních postav, v této knihe hlavně Regan Pescoliové, byly romanticky naplňující :-)

31.10.2017 3 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Kniha mě nenadchla, nedokázala jsem se do toho vžít. Občas mi přišla hlavní postava jako rozmazlený fracek, který pak věci pochopí.. Ale třeba při jiné náladě, kdo ví.. :-)

29.10.2017 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Na knížku jsem se těšila, jelikož první kniha autorky byla podle mě výborná.. Ale tady mi přišlo, že první část se nápadně podobá, i díky vlastnostem hlavní postavy, Dívce ve vlaku.. Ale budiž.. Velmi brzy mi došlo, o co půjde.. Pak mi část přišla inspirovaná Agátou Christie a Vraždou v Orient expresu.. Jistý počet postav uzavřených v prostoru bez úniku.. A poslední třetina už mi přišla neuvěřitelná.. Alespoň díky za pohádkový konec :-)

20.10.2017 3 z 5

Vůz hrůzy, smrti Vůz hrůzy, smrti Roman Jirsa

Kniha mě lákala, protože ta místa velmi dobře znám, můj rodný kraj :-) Ale strašidla a podivnosti jsem tam nikdy neviděla :-) Ale trochu strachu a divného pocitu, mrazení a tak, kniha přinese :-)

18.10.2017 2 z 5

Boží prst Boží prst Marit Reiersgård

Marit je skvělá spisovatelka, druhá kniha se mi líbila ještě více než první. Byla napínavá od první věty až do konce.. Mělo to spád a rozuzlení bylo překvapivé.. Přeji příjemné počtení všem :-)

14.10.2017 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Výborný Hakan, přesně jak se dalo čekat :-) jen jsem občas měla malinko pocit, že se některé věci opakují a děj se nikam moc neubírá.. ale to opravdu jen občas a konec knihy všechny drobné chybičky vykompenzoval :-) už aby tu byla další kniha :-)

05.10.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné, jinými slovy to snad ani vyjádřit nelze :-)

01.10.2017 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jako vášnivý čtenář severské detektivky jsem byla zvědavá, co naleznu při pohledu na jih. Musím uznat, že tato kniha v porovnání se severskými autory není ani o kousíček horší.. Autorka je velmi rovnocenným partnerem. Velmi mě zaujala podstata příběhu, ačkoliv místy byla až moc brutální, v důsledku čehož by se měli méně otrlí čtenáři připravit na drobné náznaky nevolnosti. Vše je vylíčeno velmi barvitě a do podrobností, s okouzlující přírodou a vcítěním se do bolesti a utrpení.. Pět hvězd zasloužených :-)

28.09.2017 5 z 5