Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Výborný Hakan, přesně jak se dalo čekat :-) jen jsem občas měla malinko pocit, že se některé věci opakují a děj se nikam moc neubírá.. ale to opravdu jen občas a konec knihy všechny drobné chybičky vykompenzoval :-) už aby tu byla další kniha :-)

05.10.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné, jinými slovy to snad ani vyjádřit nelze :-)

01.10.2017 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jako vášnivý čtenář severské detektivky jsem byla zvědavá, co naleznu při pohledu na jih. Musím uznat, že tato kniha v porovnání se severskými autory není ani o kousíček horší.. Autorka je velmi rovnocenným partnerem. Velmi mě zaujala podstata příběhu, ačkoliv místy byla až moc brutální, v důsledku čehož by se měli méně otrlí čtenáři připravit na drobné náznaky nevolnosti. Vše je vylíčeno velmi barvitě a do podrobností, s okouzlující přírodou a vcítěním se do bolesti a utrpení.. Pět hvězd zasloužených :-)

28.09.2017 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Na knihu jsem se těšila, ale pocity z ní mám rozporuplné. Našla jsem zde několik chyb. A na můj vkus zde bylo málo Lisbeth :-). Jinak příběh je zajímavý, čtivý. Romantická dušička oceňuje dobrý konec :-)

20.09.2017 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Při zjištění, že první dva komentáře zde k této knize jsou naprosto protichůdného ražení, jsem byla lehce na rozpacích. Nicméně kniha mne naprosto vtáhla do sebe a její konec byl obrovským překvapením. Drobnou výtku bych ale měla, občas jsem se musela kousek vrátit, abych si byla jista, že jsem věci správně pochopila, nevím, zda je to překladem, jak se některé komentáře zmiňují, či prostě autorčiným stylem. I přesto je z mého pohledu pět hvězd zasloužených, originalitu knize nelze upřít.

13.09.2017 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Výborná kniha, čtivá, nenudila jsem se ani vteřinu. Rozuzlení jsem takovéto vůbec nečekala, o to lépe :-) ale trocha smutku se v tom najde..

02.09.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

J.K. nás už mnohokrát přesvědčila, že její talent její obrovský, tato kniha není výjimkou.. Jen škoda, že je taková krátká :-)

28.08.2017 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Výborná kniha, přesně jak se dá od Goffy vždy očekávat :-) doporučuji každému milovníkovi dobrých detektivních příběhů :-)

26.08.2017 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Kniha nebyla vůbec špatná.. Jen jsem měla občas pocit, že se dlouho vůbec nic neděje, nikam to nespěje.. A pak se to najednou všechno na pár posledních stránkach překvapivě vyřeší..

21.08.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nápad vyprávět příběh z pohledu různých osob oceňuji, nicméně, všeho moc škodí.. Celkem dlouho mi trvalo se zorientovat, kdo je kdo.. ale navzdory tomu kniha stojí za přečtení :-)

07.08.2017 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Velmi dobrá kniha. Na to, že je to autorova prvotina, je velmi zdařilá, talent je patrný od samého začátku. Doporučuji všem :-)

30.07.2017 5 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Soubor povídek, některé vydařené, jiné méně.. Autor se snaží zachovat svůj typický styl, ale je tu patrný dopad nemoci.. Jistě je lepší než minulá kniha.. Takže se můžeme těšit, že se to ještě vylepší a budeme si užívat sarkasmus a osobitý styl ještě v mnoha dalších knihách :-)

22.07.2017 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Výborná kniha, skvěle postavený příběh, nemám co bych vytkla :-) už se moc těším na podzim na další :-)

24.06.2017 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Dobrá kniha :-) jen občas jsem měla pocit, že se autor pitvá v méně důležitých věcech a ty důležité jsou popsány dvěma větami. A úplný konec neuspokojil moji touhu po plně dořešených věcech :-) holt budem čekat na další knihu, abychom věděli, co s Mikem bude dál :-)

14.06.2017 5 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Moc povedená kniha, téměř do konce jsem nevěděla, kdo je vrah :-) jemné, nenásilné rozplétání dějových linií postav, které tam jsou všechny od začátku do konce.. Nelze hodnotit jinak než nejvyšším počtem hvězd :-)

06.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Dlouho očekávaná kniha, konečně!!! :-) velmi dobrá.. Moc jsem se těšila při čtení recenzí, že to bude nejlepší kniha o Harrym Holeovi.. Ale s tím bohužel nemůžu souhlasit.. Občas to bylo moc neuvěřitelné i na fikci.. A z nedostižného geniálního vraha udělal Nesbo jenom loutku, kterou někdo vodí za ručičku.. Pocity jsou smíšené..

17.05.2017 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Skvělá kniha, občas mě mrazilo a umím si představit, že se takovéto hrůzy stávají nejen v knihách.. Jedna nehoda dokáže změnit život několika lidem.. Autor okamžitě putuje do Oblíbených, což hovoří za vše :-) doporučuji :-)

23.04.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

První tak asi třetinu knížky jsem měla problém se začíst, ale pak děj nabral spád a musela jsem to prostě dorazit :-) úplný konec se mi nelíbil, autor tam nakousl něco pro celou knihu velmi důležitého a pak byl prostě konec knihy.. Malinko mám pocit, že autor o něco obral.. Tak třeba v další knize :-)

20.04.2017 4 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Dobrá kniha, jak je u Hakana zvykem.. Jen poslední stránky byly zvláštní, jako kdyby si Hakan nedokázal poradit se situací, která nastala.. Ale 5 hvězdiček je stejně zasloužených :-)

11.04.2017 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Famózní dílo.. Pro milovníky špionáže a konspiračních teorií jako dělané.. Když se člověk zamyslí nad tím, že je v knize uložená hluboká pravda, tak je to velmi děsivé.. Stačí se rozhlédnout kolem, do světa :-( jinak doporučuji všem, kdo se nebojí čelit hrůzám :-)

05.04.2017 5 z 5