Martiiiik Online Martiiiik komentáře u knih

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Tady nejde nic jiného než smeknout.. Jedna z nejlepších knih, které jsem v životě četla... Hodně silné téma.. Asi u žádné knihy mi tolik netekly slzy jako u této. Láska a statečné srdce dokáže mnoho, i rozsvítit malé světlo v temnotě, kde umřela naděje..

28.12.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Skvělá kniha, jako Goffa vždycky.... Jenom by ta kniha nemusela být tak tenká :-( za pár hodin je pryč a zas se bude čekat rok na další.. :-( alespoň je člověk poučen, že ani policajt a zákon na všechno nestačí a je třeba sáhnout k jinému řešení... :-D

20.12.2018 5 z 5

Lži, samé lži Lži, samé lži Lisa Jackson

Prvních 35 % knihy jsem přemýšlela, že knihu odložím, protože ta je na Lisu opravdu špatně napsaná.. Ale potom se to změní, kniha začne mít spád a děj je zase Lisa jak je člověk zvyklý.. takže pocity jsou takové smíšené, ale jsem ráda, že jsem nakonec knihu dočetla :-)

18.12.2018 3 z 5

Skvělá kniha, ostatně jako vždy.. Souhlasím s ostatními, ten konec je mučením.. Martin je obrovský talent a už se moc těším na další knihu, už aby to bylo :-) Myslím, že to stačí jako doporučení každému, že kniha opravdu stojí za přečtení.. Ale radím nechat si to na delší volno, protože kniha vážně nešla odložit a je 3:18 ráno :-D

13.12.2018 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Kniha se mi moc libila. Četla se jedním dechem.. autorka donutí člověka naprosto se vžít do hlavní postavy a pak také k zamyšlení nad vlastním životem.. komu se dá vlastně věřit? Určitě doporučuji přečíst :-)

07.12.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Knížka se mi moc líbila :) Měla napětí, spád.. Téma tetování je pro mě úplně nové a tak si člověk trochu rozšířil obzory :-) Určitě stojí za přečtení :-)

29.11.2018 5 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Nebyla to špatná kniha, ale asi nepřišla ve správnou chvíli.. Několik teoretických scénářů, jak se mohly události stát. Občas nechápu, proč se postavy chovají naprosto nelogicky a pak konec nějak rychle vyhrkne, aby se všechny otázky vyřešily. Na nejvyšší počet hvězd to není, ale zlá také nebyla :-)

24.11.2018 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Kniha se mi moc líbila. Je napsaná velmi čtivě a člověk prožívá s hlavními hrdiny každou významnou chvíli jejich životů. Příběh je sice smyšlený, ale založený na reálných událostech. Je to pocta obdivuhodné statečnosti lidí, kteří riskovali své životy pro přežití jiných, dokázali zdánlivě nemožné.. Pro tuto knihu je pět hvězd urážka, zasloužila by mnohem více.. Doporučuji :-)

23.11.2018 5 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Nemůžu souhlasit s názory některých kolegů, že by kniha byla o tolik horší než její předchůdkyně :-) Mě se moc líbila. Autorka má výborný vypravěčský talent a i téma nebylo špatné :-) I když je hodně čitelná, že dost brzy jsem věděla, odkud vítr fouká :-) Určitě doporučuji, jen je potřeba nejdřív přečíst první knihu autorky :-)

15.11.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Drsná kniha :-) člověk by řekl, že autorka není úplně psychicky v pořádku :-D kniha je napsána velmi čtivě, utekla jako nic :-) a moc me bavila :-) doporučuji :-)

09.11.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Parádní knížka, akční, zase spousta mrtvých a absolutně nereálných situací :-D Už se těším, co nám Lars přinese příště :-) Doporučuji :-)

06.11.2018 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Za knihu jsou čtyři hvězdy, jedna navíc za Českou republiku :-D Dobrá kniha, jako vždy :-) Zase stejná jako všechny předchozí.. Stejný styl, stejný systém :-) Velké překvapení na konci a předzvěst téma dalšího dílu :-)

02.11.2018 5 z 5

Strážci světla Strážci světla Abby Geni

Kniha se mi moc nelíbila. Popisy přírody, zvířat, jsou krásné, ale.. Autorka se často opakuje. Řekne informaci a v další kapitole to téměr stejně převypráví znovu.. Pouze několik míst, kdy bylo cítit napětí a říkala jsem si "teď je to dobrý".. bohužel jich bylo pouze několik za celou knihu. Asi ji moc dále doporučovat nebudu :-(

27.10.2018 2 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Simon Booker

Dobrá knížka, skvěle se četla, plyne tak přirozeně, i když je to občas trochu neuvěřitelné :-) Morgan je jako Walker, přežije prostě úplně všechno :-D Stojí za přečtení :-)

23.10.2018 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Všechny hvězdičky jako u Timíka vždycky, plně si je zasloužil :-) jen by autor nemusel být k některým postavám tak krutý.. :-) už se lidé opravdu snaží najít co možná nejhorší, nejperverznější myšlenku a postavit na ni knihu.. Víc a víc.. Díky tomu, že je to třetí díl a následuje několik dalších, přichází člověk o trochu napětí :-) ale jistě stojí za to přečíst :-)

20.10.2018 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Kniha se mi moc líbila.. věc viny a důvěry... Občas lehce předvídatelné, ale jinak není co vytknout :-) Vše souvisí se vším a občas lehce děsivé :-) Pět hvězd zasloužených :-)

16.10.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Úžasná kniha, občas jsem se i zapomněla nadechnout.. :-) místy sice lehce neuvěřitelná, ale stejně masakr.. A konec mě rozbrečel a to se nestává často :-) občas jsem vděčná za naši malou republiku a alespoň zhruba spolehlivé silničáře :-D

13.10.2018 5 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

Výborná kniha :-) Jako vždy vynikl jeho výjimečný pozorovací talent, do detailů popsal co viděl a zažil.. A samozřejmě mi udělalo radost pozitivní vyjádření o naší zemi.. :-) Líbí se mi, že to není jen strohý soupis informací, ale že člověk při čtení dokáže cítit to co on, když to zažíval :-)

09.10.2018 5 z 5

Místo tebe Místo tebe Sofie Sarenbrant

Druhý díl ještě lepší než první... Kniha měla neskutečný spád, padla jedním dechem... Postupně se člověk dozvěděl všechna tajemství, která v minulé knize zodpovězena nebyla... Konec byl velmi překvapivý a asi bych dala přednost tomu, kdyby byl trochu jiný.. Protože tohle Sofie trochu přehnala :-D
Komu se líbil první díl, je určitě na co se těšit :-)

03.10.2018 5 z 5

Příliš horké léto Příliš horké léto Mikaela Bley

Kniha mě velmi nadchla.. S tímto tématem jsem se dosud v mé čtenářské historii nesetkala.. Ale holt proč ne.. Trochu švihlá hlavní hrdinka je excelentně vykreslená.. Je hrůza když vzpomínky mizí a částečně se vlivem okolí mění, že už si pak člověk není jistý, jak to vlastně bylo, což může mít tragické následky po zbytek života.. Doporučuji :-)

02.10.2018 5 z 5